Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyenlő jogok illetik meg a...

Egyenlő jogok illetik meg a Korán ill. a saria törvény szerint a hívő muszlimokat és nem muszlimokat?

Figyelt kérdés
Muszlimként igazságosnak tartod ezt?

2021. nov. 10. 08:13
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/150 anonim ***** válasza:
0%
Aki szentháromsághívő az nem egyistenhívő. Még a nevében is benne van.
2021. nov. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/150 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a hitük szerint egyetlen Isten létezik, és ezt jelenti az egyistenhit, ezzel eléggé mellélőttél.
2021. nov. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/150 anonim ***** válasza:
0%
A szentháromság tanítása három külön istenségről szól. Az hogy keresztények erre azt mondják, egy Isten, nem változtat a tényen. Te is mondhatod hogy egy meg egy meg egy egyenlő egyel, de az akkor is három lesz.
2021. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/150 anonim ***** válasza:
100%

"A szentháromság tanítása három külön istenségről szól"

Hát nem. Most hazudozni próbálsz, vagy tudatlanul okoskodni?

2021. nov. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/150 anonim ***** válasza:
0%
Ez derül ki a Bibliából.
2021. nov. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/150 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes módon az összes ember számára, aki hisz a Szentháromságban, az derül ki belőle, hogy egy Isten létezik. De nyilván neked van igazad, aki csak kötekedni akar, és mindenki más - aki ténylegesen hisz is benne - téved.

Nem ismered véletlen a viccet, amikor bemondják a rádióban hogy egy hülye szembe megy a forgalommal...? :)

2021. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/150 anonim ***** válasza:
0%
A szentháromsághívőkön kívül mindenki azt mondja hogy a szentháromság három külön istenségről szól. Ezt mondják a zsidók, ezt mondják a muszlimok és mindenki más. Egyébként még a Bibliával is ellentétes a szentháromság.
2021. nov. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/150 anonim ***** válasza:
100%

"A szentháromsághívőkön kívül mindenki azt mondja hogy a szentháromság három külön istenségről szól"

Ez sem igaz. A legtöbben képesek felfogni és elfogadni, hogy a Szentháromság is monoteista értelmezés, attól még, hogy ők maguk nem ebben hisznek.

Hogy neked nem sikerült megérteni, hát istenem, nem lehet mindenkinek az esze az erőssége. De annyit legalább csak megérthetnél, hogy semmi értelme mások helyett eldönteni, hogy szerinted miben hisznek, és ezt a hamis képet kritizálni.

2021. nov. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/150 anonim ***** válasza:
100%

"És itt kezdődnek a problémák. Halvány lila gőzöd sincs hogy amit láttál az valójában az iszlám tanítása vagy az adott ország helyi szokása, törvénye, de te kijelented hogy biztos a Korán írja."

Szerintem olvasd el még egyszer. Nem jelentettem ki semmit, annyit írtam, hogy ha a legtöbb muszlim országban ilyen gyakorlat van, feltételezhető, hogy a korán alapján.

És a problémák nem ott kezdődnek, hogy én mit gondolok, hanem, hogy ez a gyakorlat. És ez nem az én problémám elsősorban, hanem az ott élőké.


"Hát nem. Semmi nem tiltja hogy muszlim ember keresztény legyen."

Szerintem akkor olvasd szorgalmasabban a hadíszokat.

"A muszlimok szerint (hasonlóan a kereszténység nézetéhez) a saját vallásuk az egyetlen igaz vallás, ezért az iszlám hit elhagyása Isten elleni lázadásnak (ridda = visszafordulás) minősül. A hitehagyás több mint húsz iszlám többségű országban bűncselekménynek minősül, és egyes országokban halállal is büntetik, ha az egyén az iszlám ellen beszél. Az al-Abbász-tól (wd) származó hadísz előírjaː "aki megváltoztatja a vallását, azt öld meg""

[link]


"Egy muszlim házasságkötéshez ki hívna keresztény tanút? Nem tudom hogy lehet-e de nem életszerű."

Teljesen életszerű helyzetben találkoztam ezzel. Hozzáteszem, hogy a muszlim pár sem volt tisztában vele, hogy a jog ezt tiltja, így kereshettek másik tanút.


"Muszlim férfi egyistenhívő nőt vehet feleségül, szóval nem vehet el keresztényt ha az szentháromsághívő."

Inkább ez a nem életszerű. Nem szentháromsághívő tudtommal az unitárius és az adventista egyház, az összes többi az. A gyakorlat az, ha pl egy európai nő kinti muszlimmal házasodik, hogy vinnie kell keresztlevelet, ami bizonyítja, hogy keresztény. A kutya sem kérdezi meg, hogy hisz-e a szentháromságban, elég a bizonyíték, hogy pl. katolikus, református stb (és ezek mind szentháromsághívő egyházak). Vagy Egyiptomban pl. ha koptot vesz el egy muszlim, az ortodox egyház is szentháromsághívő.


Vitákba nem akarok belefolyni, a gyakorlatot írtam le. Ha szerinted a korán mást tanít, szerintem vitatkozz a kinti muszlim vezetőkkel, hogy nem jól értelmezik a koránt.

2021. nov. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/150 anonim ***** válasza:
100%

89


"Vitákba nem akarok belefolyni, a gyakorlatot írtam le. Ha szerinted a korán mást tanít, szerintem vitatkozz a kinti muszlim vezetőkkel, hogy nem jól értelmezik a koránt."


Milyen igaz.

Ha valami negativ derul ki az iszlamrol, az Abdullah meg a tobbi szerint mindig annak az orszagnak a "nepszokasa", meg veletlenul sem az iszlam irja elo, soha.

2021. nov. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!