Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok, Nektek ezek az...

Reformátusok, Nektek ezek az érvek, hogy hogy nem elegendőek az Oltáriszentséggel avagy Úrvacsorával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

miszerint Jézus teste van jelen


[link]



2021. nov. 17. 22:40
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
17%
Mindnyájan akik a tanítványaim. Most olvasom hogy az evangélikusok mit hisznek. Jól mondtad előző hogy Kálvin vallásnak nincs köze a Lutherehez. Mi Keresztény Kálvinisták vagyunk és nem etetnek evangélikusok. Esküszöm ha a római katolikus és az evangélikus között kéne válasszak ...2vnagyon rossz közül még mindig a római katolikust választanám mert azok tisztán hisznek. Míg az evangelikusok háromnegyed részben katolikusok és egy kicsit beképzelik magukat protenstánsnak. Pedig hozzánk, Protenstáns Reformátusokhoz nincs közük. Nagyon remélem hogy egyszer az evangélikusokat a katolikus egyház ha kell erőszakkal visszavezeti a katolikus hitbe, meg én is segítenék kálvinistakent, radumalnam őket a katolikus hitre mert hozzánk nincs közük és a jelenlegi vallásuk sátáni.
2021. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
60%
Anjutca, te epilepsziás vagy?
2021. nov. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 Célpont... ***** válasza:
18%

"Ortodox papok az atvaltoztató szavak után epiklézist alkalmaznak vagyis lehivják a Szentlelket."


A vicced pojénja ként mondom hogy a Szentlelket a tanítványok idejében lehívták :)

Anyu nem mondta el neked? :)

2021. nov. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 Célpont... ***** válasza:
23%

"Anjutca, te epilepsziás vagy?"


Tudathasadás szerintem, Anyu és Jutka

2021. nov. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
30%

Életekben nem voltatok ortodox templomban, keresztény létetekre pedig már Magyarolszágon is van elég sok. A saját szememmel látom a karzatrol, mert tisztán belátok az oltárba hogy mit csinálnak. És igenis hogy epiklézus van amikor megszentelni is a kenyeret meg bort és az atvaltoztató szavak után. Mondom hogy háromszor fekemelik a kezüket, háromszor meghajolnak keresztet vetnek és azután leterdelnek és úgy imádkoznak a papok. Esküszöm hogy így van, mikor először voltam a karzaton és láttam lesokkolt. Most már csak bámulom. Térdelni kéne még mondani az imádságot énekelve mint a többi de románul nem tudom és fél felaalok nézni a papokat. Amikor megszentelik és ugyanezt lejátszási akkor állni kell nem térdelni.

Azt sem tudjátok hogy az Anjutka egy orosz női név és Dosztojevszkij egyik szindarabában Anyuszja lánya is Anjutka.

2021. nov. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
21%
Anyiszja
2021. nov. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 Célpont... ***** válasza:
42%

Anjucta te az enyhe cinizmust nem érted.

A pap 1000 x is felemelheti a bort meg a kenyeret akkor is bor és kenyér marad.

Jézust nem megenni kell hanem amikor kopogtat beengedni a szív ajtaján.

2021. nov. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
100%

"ó, tehat csak annak a nehany embernek mondta, hogy ezt tegyek az o emlekezetere"

Természetesen nem, hanem mindenkinek, aki Egyházának tagja. Ebbe a hinduk egész biztos, hogy nem tartoznak bele, se egyéb pogányok. De talán még az elszakadtak sem.

2021. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
100%

"Jézust nem megenni kell"


Erről Jézus mást tanít.


Jn 6,55

A testem ugyanis valóságos étel, s a vérem valóságos ital.

Jn 6,56

Aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az bennem marad, én meg benne.

2021. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Célpont... ***** válasza:
49%

"Erről Jézus mást tanít."


Pontosan csakhogy az a tanitás szimbolikusan van.

A tanitványok és a Szentlélektöl ihletettek ez megértették és mindenki megérti aki lelki és nem egy pap vagy vallás magyarázatát nyalja be. Krisztus teste az egyház, az egyházi közösség a tesvéri szeretet a vére Krisztus lelkülete.


Kol 1:24 Most örülök a ti értetek való szenvedéseimnek, és a magam részéről betöltöm ami híja van a Krisztus szenvedéseinek az én testemben az Ő testéért, ami az egyház;


Ésmég. Ugye senki sem veszi szószerint " bizony csontom és testem vagy te, ehez idiótának kell lenni hogy ezt valaki szószerint értelmezze.

1Móz 29:14 És monda neki Lábán: Bizony én csontom és testem vagy te! És nála lakék egy hónapig,


2Sám 19:12 Én atyámfiai vagytok, én csontom és én testem vagytok; miért lesztek tehát utolsók a királynak hazahozásában?

2Sám 19:13 És Amasának azt mondjátok: Nemde te is nem én csontom és testem vagy-e?


Világos a Bibliai szóforsulat és értelmezése hogy közzeliségre közösségre és testvériségre utal. Jézus a kiegészitést még kiegésziti:

Ján 17:21 Hogy mindnyájan egyek legyenek; amint te énbennem, Atyám, és én te benned, hogy ők is egyek legyenek mi bennünk: hogy elhiggye a világ, hogy te küldtél engem.

Na ez az Ő vére és teste nem az az erjett muslicáktol hemzsegő cefre, amit aztán kipréselnek és a "hazudozó pedofil pénzéhes"(tisztelet akivételnek) bűnös pap megboszorkánykodik.


A Biblia mindent megmagyaráz és bizonyit nem kell a süket duma, világosan tanitja hogy mit ért Jézus az ő vére és teste kifejezése alatt. Igen a Szentlélek kijelenti nem nekem hanem a Biblia által

2021. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!