Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok, Nektek ezek az...

Reformátusok, Nektek ezek az érvek, hogy hogy nem elegendőek az Oltáriszentséggel avagy Úrvacsorával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

miszerint Jézus teste van jelen


[link]



2021. nov. 17. 22:40
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
21%
Ha az ortodox papoktól megkérdezném akkor egyértelműen kiderűlnr hogy református vagyok és úgy járok oda június óta. Akkor már nem is eretneknek tartanák a reformátusokat mint mondotta a pap Nagyboldogasszony napján hanem....megszállottaknak.
2021. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
73%

"Na így tanitotta Jézus nem ahogy a papod előadja higy valóságos test a kenyér és valóságos vér a bor."

Dehogy nem, idéztem is neked Jézus szavait. Ő mondta szó szerint, hogy "valóságos".


"Tudtomal csak a katolikusok vélik ugy hogy az valóságos test és valóságos vér ami Krisztusé."

Minden apostoli felekezet így véli, de senki se tehet róla, hogy ennyire hülye vagy. Például minden ortodox és keleti egyház is ezt vallja. Nem is tehetne mást, ezt mondja Krisztus, "ez az én testem", "a testem valóságos ételt".


"Jézus meg ugy vélte hogy utánna sok hamis krisztusok és hazug próféták fognak jönni, akik sokakat elhitetnek."

Ez pont így van, ez a hitehagyás, aposztázia, nézd meg, mennyi sok szekta van manapság, mindet egy-egy önjelölt hamis próféta, tévtanító alapított. Te is egy ilyennek vagy tagja. Legalább ebben egyet tudunk érteni.


"De ahogy látom nem lehet veled egy érdemi vita, beszélgetés mert semmi érved nincs az Isten általi ihletett írásbol"

Az Úr szavánál több érvre nekem nincs is szükségem, csak nektek kell az önjelölt pásztoraitok kifacsart értelmezése. Nekem pont elég Krisztus és apostolai tanítása.

2021. nov. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:

Gondoljatok arra a krisztusi kijelentésre, " én az Atyával vagyok az Atya meg én bennem."


Illetve: "Atyám, ha lehetséges, múljék el tőlem ez a kehely. De ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem ahogy te"


Mi is az Atya akarata? Hogy hasonlóvá váljunk hozzá ezt írja a Teremtés könyve. Hogyan segített ebben Isten? Ádám orrába fújta lelkét. Mit mond Krisztus amikor nem tudnak tanítványai virrasztani??? A lélek erős de a test erőtlen. Igen mert a lelket Istrn msgából adta.


Ha Isten Ádámba fújta lelkét, akkor a keresztényeknek most már a testét és vérét is odaadni akarja nekünk Krisztus által.


Mit mond Krisztus: Ne úgy legyen ahogy én akarom hanem legyen meg a Te akaratod.


Így valóságos áldozat Krisztus, valóságos testét és vérét esszük isszuk, de ez nem a földi test és vér hanem isteni eledel.


Isten szeretete miatt még közelebb jutnak őhozzá mindazok akik az áldozatot magukhoz veszik.


Ha én lennék a római pápa első dolgom lenne a bor Krisztus vérének kiszolgáltatásának bevezetése.

2022. júl. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
...kiszolgáltatásának bevezetése.
2022. júl. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
88%

"Ha én lennék a római pápa első dolgom lenne a bor Krisztus vérének kiszolgáltatásának bevezetése."

Nem kell bevezetni, mivel jelenleg is lehet. A keleti katolikusok két szín alatt áldoznak, de nyugaton is bizonyos alkalmak során.

2022. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
32%
Jaj, de a rómainál nincs...
2022. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
88%
Nincs megtiltva, hogy legyen, például minden nagycsütörtökön szokott is lenni.
2022. júl. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!