Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor ez bunkóság, ha...

Ilyenkor ez bunkóság, ha mégsem az először felkért ember lesz a keresztanya? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon régi legjobb barátnőm, akit a fiam születésekor felkértünk keresztanyának.


Viszont nem igazán jár(t) hozzánk, nem igazán érdeklődő, annak ellenére, hogy elfogadta, pedig mondtam neki, hogy nem muszáj, nem lesz sértődés, ha nem.

Most ott tart a kapcsolatunk, hogy hónapok óta nem beszélünk sajnos, teljesen kifordult magából, de ez egy másik történet... Sok változás volt az Ő életében is és az enyémben is, amit sajnos így reagált le, Én hiába kerestem számtalanszor, nem volt kölcsönös.


Ezért úgy döntöttem, hogy elengedem ezt az egész barátság dolgot és végül a húgomat választottuk.

Szerintetek ez így nem bunkóság?

Mit tennétek a helyemben?

Kicsit tartok tőle, hogyha megtudja még nagyobb sértődés lesz, bár ez engem már nem érint..


Nem ugrálunk a keresztelőért, az értelmét sem látom, de a családjainkban 'szokás', ragaszkodnak hozzá, főleg a dédszülők.


2021. nov. 22. 21:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne bunkóság? Olyat válassz keresztszülőnek, aki törődik is a gyerekkel.
2021. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Mások kedvéért kell a keresztelő? De gáz
2021. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
99%

Valószínűleg illemből fogadta el a felkérést, de közben nem igazán érdekli az egész.

Ha ennyire nem érdeklődik irántatok, akkor nem bunkóság mást választani helyette.

2021. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

2!

Nem vagyunk vallásosak. Sem a férjem, sem Én nem gyakoroljuk, így számunkra nem sok jelentősége van.

Viszont a családunknak fontos, így aztán nekünk végülis nem tart semmiből.

Nem mindenki önző, nem halunk bele, ha követjük a hagyományaikat :)

2021. nov. 22. 21:21
 5/17 A kérdező kommentje:
A többieknek nagyon köszönöm!! :)
2021. nov. 22. 21:21
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem bunkóság, ha úgysem érdeklődik a baba után.
2021. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Nem bunkóság. A barátnőd pont annyira veszi ezt komolyan, mint ti.
2021. nov. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Értem Én, hogy nem veszi komolyan, de úgy gondolom, hogy voltunk olyan kapcsolatban, hogy simán mondhatta volna, hogy nem.

Pláne, hogy eléggé szabadkoztam, hogy de tényleg nem gond, nem haragszok meg stb..

mégis olyan boldogan fogadta el, legalábbis úgy tűnt akkor.


Egyébként mutass már nekem olyan huszon éves párt, akik vallásosak, es ezért csinálnak keresztelőt, kedves 7! :)

2021. nov. 22. 22:02
 9/17 anonim ***** válasza:
85%
Nem az, lehet igazából még örülne is a dolognak, hogy nem neki kell.
2021. nov. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
75%
Nem bunkóság,de én sem keresztelnék más kedvéért.A keresztszülők is ígéretet tesznek a templomban,ha nem vallásosak,és nem a szerint nevelkedik majd a gyerek, akkor semmi értelme nincs.Keresztszülő feladata:(Ha keresztszülő szeretnél lenni, vállalnod kell, hogy segíted a gyermeket. Ezalatt az egyházak elsősorban a vallásos neveltetés biztosítását értik – szigorú értelemben a keresztszülő feladata, hogy megismertesse a cseperedő gyermekkel a vallás tanításait, és a keresztény életmódra tanítsa (abban az esetben, ha a szülők ezt elmulasztanák)
2021. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!