Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyenkor ez bunkóság, ha...

Ilyenkor ez bunkóság, ha mégsem az először felkért ember lesz a keresztanya? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon régi legjobb barátnőm, akit a fiam születésekor felkértünk keresztanyának.


Viszont nem igazán jár(t) hozzánk, nem igazán érdeklődő, annak ellenére, hogy elfogadta, pedig mondtam neki, hogy nem muszáj, nem lesz sértődés, ha nem.

Most ott tart a kapcsolatunk, hogy hónapok óta nem beszélünk sajnos, teljesen kifordult magából, de ez egy másik történet... Sok változás volt az Ő életében is és az enyémben is, amit sajnos így reagált le, Én hiába kerestem számtalanszor, nem volt kölcsönös.


Ezért úgy döntöttem, hogy elengedem ezt az egész barátság dolgot és végül a húgomat választottuk.

Szerintetek ez így nem bunkóság?

Mit tennétek a helyemben?

Kicsit tartok tőle, hogyha megtudja még nagyobb sértődés lesz, bár ez engem már nem érint..


Nem ugrálunk a keresztelőért, az értelmét sem látom, de a családjainkban 'szokás', ragaszkodnak hozzá, főleg a dédszülők.


2021. nov. 22. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
92%
#8-as, mi pont ilyen huszonéves pár vagyunk, 26 és 27 évesek. :) Egyébként szerintem nem bunkóság, ha neked megy a barátnőd emiatt, indokold meg nyugodt hangon, ennyi. Olyat válassz, akinek számít a gyerek.
2021. nov. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
24%

A sok „kulturált"‚

„hagyománytisztelő",akik kötekednek az miatt, hogy a keresztelő nem kötelező! A keresztelő a keresztény magyar kultúra része. Ha ezt nem vagy képes elfogadni, inkább ne kommentelj. A kérdésre a válasz pedig az, hogy nem bunkóság, ha nem érdeklődik a kisbaba iránt, akkor ezentúl sem fog nagy valószínűséggel.

2021. nov. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
79%
Kegyes hazugság, de ha beszélsz vele, mondhatod neki azt, hogy a család ragaszkodik ahhoz, hogy rokonok legyenek a keresztszülők. Akkor talán nem lesz sértődés.
2021. nov. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
63%
Már legeslegelőször is a hugodat kellett volna választani,mert a barát olyan,hogy hol jön-hol megy,a család viszont összetart.
2021. nov. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem normális az egész család. Mi a francnak keresztelő, ha nem vagytok vallásosak ? A papot is minősíti, ha rábólint erre a majomkodásra.
2021. nov. 23. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonymousreview60 ***** válasza:
81%

1. Keresztszülőnek olyant kell választani, akit érdekel a gyerek.

2. Nem vallásosként keresztelést tartani illetlenség, mert lényegében viccet csinál az ember más hitéből, mert formailag megvan a keresztelés, csak a lényege, a hit,marad ki. Bár, az is igaz, hogy a dédmama sem százas, mert ha az unokája nem hisz, akkor ez a keresztelés is csak színház.

Mondom ezt úgy, hogy engem, vallásokban jártas agnosztikust a legjobb barátom - szintén vallástalan - akart keresztapaságra felkérni, de visszautasítottam, mert nem csinálok viccet más legszentebb dolgainak egyikéből.

2021. nov. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, de Én nem arról kértem véleményt, hogy mit gondoltok a kereszteléshez való hozzáállásunkról, vallásosságunkról, az meg hogy egyesek a családomat minősítik ismeretlenül az egyenesen szégyen és undorító, minősíti magát az 'embert', ezekkel a hozzászólásokkal nem is foglalkozok, mert értelmezési készség hiányában a kérdésemet sem értették meg sajnos és tök másra próbálnak 'válaszolni' :)


A többieknek nagyon köszönöm a segítséget!!

2021. nov. 23. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!