Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb református gyűlöli...

A legtöbb református gyűlöli a katolikusokat? Miért?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdés. Véleményeket szeretnék.

2021. nov. 26. 15:38
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
76%
Rejtély.
2021. nov. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
100%
azt tudom, hogy pl az Anjutca nevű felhasználó református és gyűlöl minden más felekezetet. többi nem tudom
2021. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a gyűlölet?
2021. nov. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Semmi esetre sem! Legfeljebb a katolikus egyházat, de a konkrét katolikus hívőt nem.
2021. nov. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
18%

Azt nem merném állítani, hogy a "legtöbb", de sajnos nagyon sok igen. Valószínűleg ezt tanulják, ezt szívják magukba, amikor a református lelkész a káté alapján ecseteli, hogy a katolikus emberek milyen átkos bálványimádók.

Hozzáteszem, hogy nem minden református egyházi vezető és lelkész van ezen az állásponton, de a normálisak bizonyosan a kisebbséget képviselik. Hiszen a legutóbbi ref zsinaton, ahol felmerült ez a kérdés, a többség (nem mindenki!) arra szavazott, hogy bizony a katolikus emberek átkos bálványimádók. Szerencsére azért ez nem tőlük függ.

2021. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
27%

Jobban gyűlölik a katolikusok meg az ortodoxok a reformátusokat mint mi őket. A katolikus és az ortodox templomban mondja a pap hogy a reformátusok eretnekek. Uszitják a híveket. A református pap soha nem mondott és nem mond rosszat egyik vallásról sem. Amelyik mást állít az hazudik.ami főbün és megszegi a tizparancsot.

Kitalálták a katolikusok hogy mi üldöztük őket ahol hatalmon voltunk. Még a kasai papokat is ránk fogják és azokat ők rendezték el. A harmadik papot meg hagyták meghalni és inkább hallgatták hogy nyoszörög 20 órán át minthogy az a hülye sekrestyes kiment volna és segített volna rajta. Mibennünk keresztény reformatusokban annyi gyűlölet volna mint a katolikusok Bán meg az ortodoxokban rég a pokolban lennénk. Az ellenreformaciót is a katolikusok csinálták és ez a Sátán műve volt. Nem kellett volna Debrecenben megbocsássanak a pápának amikor megcsókolta az emlékművet. Nálunk nincs csókolgatás. Az ellenreformació és az ellenünk való üldözési hazugságok hogy mi üldöztük őket, olyan dolgok amit egy keresztény kálvinista nem bocsáthat meg soha egy katolikusnak hanem az orra alá kell dorgolni hogy többet ne jusson eszébe üldözni a refiket.

2021. nov. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%

,,Valószínűleg ezt tanulják, ezt szívják magukba, amikor a református lelkész a káté alapján ecseteli, hogy a katolikus emberek milyen átkos bálványimádók.


Hozzáteszem, hogy nem minden református egyházi vezető és lelkész van ezen az állásponton, de a normálisak bizonyosan a kisebbséget képviselik. Hiszen a legutóbbi ref zsinaton, ahol felmerült ez a kérdés, a többség (nem mindenki!) arra szavazott, hogy bizony a katolikus emberek átkos bálványimádók.,,

Itt az újabb hazugsága a katolikus egyháznak rólunk.

Ti nem féltek a pokol tüzétől? Mert bizony oda fogtok mind kerülni a hazugságért. Én sose nem hazudnék a katolikusoktol. A franc se mondta rolatok hogy bálványimádók vagytok.

De egy keresztény református elsűllyednék szégyenének ha le kéne bőrükön meg térdét hajtson egy szobor előtt még az ostya előtt még a szentség előtt vagy ereklyéket csokolgasson mint az ortodoxok.

2021. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
84%

"A franc se mondta rolatok hogy bálványimádók vagytok."

Te a reformátusok között is annyira hülye vagy, hogy a saját kátétokat se ismered.

[link]


Itt a 80. pontban szerepel, de biztos a református oldalt is katolikusok írják már.

2021. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim válasza:
87%
Anjutca szokásosan beteg
2021. nov. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
24%

Erre gondolsz?


,,80. Mi a különbség az úrvacsora és a pápista mise között?

Az úrvacsora azt tanúsítja egyrészt, hogy Krisztus egyszeri keresztáldozatáért teljes bűnbocsánatot nyertünk,1

másrészt, hogy a Szentlélek minket Krisztusba olt,2 aki most valóságos teste szerint a mennyben, az Atya jobbján van,3 és azt akarja, hogy őt ott imádjuk.4

Ezzel szemben a mise tagadja, hogy élő és holt elnyerhetné Krisztus szenvedéséért a bűnbocsánatot, hacsak a misemondó papok nem mutatják be naponta értük Krisztus áldozatát. Továbbá azt tanítja, hogy Krisztus testileg van jelen a kenyér és a bor színe alatt, és ezért ezekben kell őt imádni. A mise így alapját tekintve megtagadja Jézus Krisztus egyszeri áldozatát és szenvedését,5 és ezért kárhozatos bálványimádás.,,

Milyen ostoba katolikus vagy. Én 2003- ban konfirmáltam.es ez a kérdés a kátéskönyvemből is benne volt. Ezt már 100 vagy nem tudom hány éve benne van, lehet még Kálvin térre béke és a mostani református papok nem törölték ki.

Na nézd már, meg azért is én leszek a hibás mert egy vagy két etetnek pap nem töröltette ki a nyolcvanas kérdést. Nem, nem katolikusok írják, az én kátéskönyvemből is benne van, Kálvin találta ki és a mai papok nem törölték ki.

Ne mondjad már katolikus testvérem hogy annyira rosszul esik neked.

Olyan meg úgyse volt hogy a református pap.a szószékről mondja hogy ti átkozott bálványimádók vagytok pedig van benne igasság.

És most térjünk vissza a szentkepekhez meg az ikonokhoz.

Elsűllyednék szégyenének ha térdét kéne hajtanak a szobrok, képek előtt mint ti teszitek meg csókolgatni az ereklyéket mi T az ortodoxok teszik.

Ez a 80 as kérdés az Úrvacsorát mutatja be.

Bár nem értem mert a szentmise az istentisztelet szinonimája. Egy református templomban is van szentmise és egy katolikus a istentisztelet mert a kettő egy. És én úgy tudom hogy megjeleníteni Krisztus áldozatát meg maga Krisztus mondta hogy a kenyér a teste és a bor a vére és ezt cselekedjétek. Tehát átalakul

Tudod bűn általánosítani és ítélkezni, ez az egyik, a másik meg nem mi reformátusok tehetünk arról hogy Kálvin szenilis volt és írta ezt meg a Predesztináció eretnek tanítását. Mink sose csináltunk ellenkatolizaciot de ti igen ellenreformaciot ahol a papjaink bántottátok. Hidd el.a reformátusnák nincs tisztább hit és több esélyed van az üdvösségre ha áttersz. Egy keresztény református nem lenne katolikus akikhez vér tapad az ellenreformació során és szobrok előtt terdelnek

2021. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!