Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb református gyűlöli...

A legtöbb református gyűlöli a katolikusokat? Miért?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdés. Véleményeket szeretnék.

2021. nov. 26. 15:38
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

"Én nem vagyok az ellenreformacios pap és biztos hogy ha ilyesmire kényszerítenek inkább gályarabnak mennek."

Vannak még rabok által evezett gályák? :D


"Most is nevetek ha visszagondolni és szívesen vennék bucsucedulát hogy udvozuljon a nagynéném mert elszorakoztatott engem."

Te is jól elszórakoztatsz minket ezzel a sok hülyeséggel. Én néha tényleg nevetek írásaidon. :D

2021. nov. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
0%
Vagyis amennyiben nem hazudgalsz rólunk. A katolikusok azok akik az ártatlan reformátusokra mindent rafognak. Úgy a 30 éves haborut mint a kassai papokat decât ellenreformaciórol és a hugenottakkal nem tudtok se az inkvizíciól. Te, az ítélet napján az isten odatenné gyonnom a katolikzsokat hát véget érne Krisztus 1000nevrs uralma mire az összes bűnűket bevállalnák amiket hazudtak és tettek az igazhitü reformátusok ellen
2021. nov. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Ha akarsz nevethetsz de az biztos hogy különb vagyok reformátusnák mint az akkori papok mert semmiért nem lennék katolikus. Engem nem lehet kényszeríteni semmivel semmire és zsarolni se. Mondom, a katolikus egyház elkezdene gyonnom Istennek, lejárna Krisztus 1000 éves uralma mire megyonna.
2021. nov. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:

Csak a felét értem annak, amit írsz, de így is vicces :D

Te lehetsz a falu helyi megmondója és pletykafészke is egyben :D

2021. nov. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
0%

Keresztény Reformátuskent a katolikusok és ortodoxok Szemere hányok vagyis írom a hibáit. Megvallom őszintén személyesen nem merném elmondani.

Keresztény ember elmondja a másik rossz eretnek dolgait. A református tiszta vallás és nem értem miért nem téritenek. Úgy mint a jehivak kéne jarkaljanak és a kalvinizmust hirdessék.

2021. nov. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
24%
Üde pontja lennél egy gályarab társaságnak, szórakoztatnád őket az úton hülyeségeiddel :D Kár, hogy már nincsenek ilyen.
2021. nov. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
0%
De várjál mert olvastam hogy a gályaraboknak bekötötték a szájukat hogy ne beszéljenek. Egyik sem volna jó de inkább rab lennék mibnt eláruljam a Vallásom és csokolgassam a szobrokat. Még áttérjek. Gyalázat egy keresztény református számára ha megtagadja a vallását és ortodox vagy katolikus lenne. Kellene református római pápa aki az ilyen eltévedt bárányokat kiátkozta az egyházból.
2021. nov. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:

"De várjál mert olvastam hogy a gályaraboknak bekötötték a szájukat hogy ne beszéljenek."

Hát ha olyanok voltak, mint te, akkor el is hiszem, hogy bekötötték. Én felakasztanám magam, vagy eret vágnék, ha téged kellene hallgatnom.

2021. nov. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
64%

Szószátyárságnak hívják, akit felháborodott érzelmei vezetnek.


Hogyan gyakorlod az alázatodat, ha nem csókolod meg a ketesztet? Inkább a gálya evezőjébe kapaszkodnál, minthogy alázatodat kimutasd Krisztus felé?

2021. nov. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
0%
Szűzamyám, el vagy te tájolva. Hát hogy csókoljam meg a keresztet református létemre. Kárhozatos bűn a bálványimádás. Az nem.ajazat hogy nyalid a keresztet meg a Mária szobrot. Még volt mondva a Tízparancsolatban hogy készíteni se kell szobrokat meg jelképeket. A katolikusok meg az ortodoxok megváltoztatták hogy igazolják miért van teje a templom képekkel. Ezek múzeumok nem is templomok. Az ember elmegy oda mert érdekes a műsor, felelhet a papnak szóval nem unalmas, néha térdel, keresztet vet és megvan a mozgás. De keresztény Református ember mint én inkább vállalná a gakyarabságot minthogy a hitét elárulja és áttérjen. Akkor kárhoznék el ha áttérnék arról nem is beszélve hogy a meghajlasokat meg a bojtoketvse tudnám betartani nem beszélve a többirol. Mert ha katolikus vagy ortodox vagy nemcsak annyi hogy bemegyek.a templomba és végem a keresztet hanem ott kell Gyónni, áldozni, vannak elvárások.
2021. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!