Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb református gyűlöli...

A legtöbb református gyűlöli a katolikusokat? Miért?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdés. Véleményeket szeretnék.

2021. nov. 26. 15:38
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
17%

Ezt nézzétek meg.


96. Mit akar Isten a második parancsolatban?



Azt, hogy Istent semmiképpen ki ne ábrázoljuk,1

se más módon ne tiszteljük, csak úgy, amint igéjében megparancsolta.2



15Móz 4,15–19; Ézs 40,18–20; Róm 1,23–24; ApCsel 17,29 • 21Sám 15,23; 5Móz 12,30–13,1; Mt 15,9



97. Ezek szerint semmiféle képet nem szabad csinálni?



Istent semmiképpen nem lehet és nem szabad kiábrázolni.

A teremtményeket ugyan lehet ábrázolni, de Isten megtiltja, hogy róluk akár teremtményimádat, akár Isten tisztelete céljából képet csináljunk vagy tartsunk.



2Móz 23,24–25; 34,13–14; 4Móz 33,52; 5Móz 7,5; 12,3; 16,22; 2Kir 18,3–4



98. Eszerint a templomi képeket még az írástudatlanok „képeskönyveként” sem szabad megtűrni?



Nem. Ne legyünk bölcsebbek Istennél, aki az ő keresztyén népét nem néma bálványképekkel,1 hanem szent igéjének élő prédikálásával akarja tanítani.2



1Jer 10,8; Hab 2,18–19 • 22Pt 1,19; 2Tim 3,16–17

2021. nov. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
0%

A katolikusok kihagyták.a Tízparancsolathoz hogy ne csinálj magadnak faragott képet hogy igazolják a szentképeiket meg a szobraikat amik a templomban vannak. Ebből is láthatod hogy a református tiszta hit.

Mi olyan jamborak és keresztények vagyunk hogy béke van a világon és még ellenkatolizacio sincs se nem bontjuk le a templomaitokba. Nincs a mi vallasunknal igazabb vallás és ha maradsz a katolikusban akkor maradsz de ha református leszel Isten jobban fog szeretni mert azok mélyebben hisznek.

2021. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
69%
Legjobb poszt amiben a magukat kereszténynek vallók pocskondiázzák egymást! Jézus büszke lenne rátok!
2021. nov. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
74%

Anjutca te ezt hazudtad:

"A franc se mondta rolatok hogy bálványimádók vagytok."


Szó szerint téged idéztelek. Ezt követően bizonyítottam, hogy a reformátusok többsége ma is ezt mondja. Legalábbis a református lelkészek, püspökök ezt tanítják. Ez egyébként oka lehet, hogy sok református minimum nem szereti a katolikusokat.

Megjegyzem, a katolikusok nem tanítanak olyat, hogy a reformátusok bálványimádók lennének.

2021. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

,,Megjegyzem, a katolikusok nem tanítanak olyat, hogy a reformátusok bálványimádók lennének.,,

Hát az vicces lenne. Kit imádnánk, Kálvin Jánost? Nekem mint keresztény protenstánsnak megfordult már ez az eszemben, mert ha sehogy se imádják Kalvint akkor hogy lehet hogy nem gondoltak át hogy a kettős predesztinácio Eretnekség és 2005 Ben meg tanították vallásorákon Nagyváradon. Még hogyan lehet hogy a 2003as kátéskonyvemben is benne van még meg lehet a mostaninál se törölték ki, nem gondolják hogy Kálvin hazudik?

2021. nov. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%

Aztán ezt mint keresztény református élvezem természetesen. De ha valahol látom Kálvin kéket akkor eszembe jut hogy mi van ha imádják pedig 2 dologban hazud. Hogy nem veszik észre,gondolom öregek ezek a mai refi papok meg szeretik az elvont dolgokat. Nálunk a református templomba nincs kitéve Kálvin képe, a parókia még nem figyeltem ki pedig nem egyszer jártam ott. Akkor mikor jártam a parokián meg azt figyeltem hogy nincs szentkép,nem gondoltam hogy Kálvin képet is kitehetik.

Ránk nem is tudnak semmit mondani. Illetve igen,a predesztinácio meg az a 80 as kérdés. De abban van igazság mert a katolikusok tényleg borulnak le szobrok előtt.

De azt olvastad e hogy a 80.as kérdésben le van ragadva hogy atvaltozik a bor és a kenyér és hogy a misemondó papok áldozzák meg Jézust? Én úgy tudtam hogy megjelenítik Jézus áldozatát és akárhogy olvasom azt a 80 as kérdést csak nem tudom elhinni (kivéve a balvanyimaadast) ezt meg azt se hogy ne változna át. Hidd el csak kell legyen abban az átváltozás van valami igaz. Mert látod anyu meg nagymamám református és ők Úrvacsorán Jézussal találkoztak/ nak és mindig refik voltak még az anyu. Szóval ők az átváltozást hiszik, hitték mert mának halott vagy hogy írjam le. Anyu emiatt nem megy bűnbánati nap nélkül úrvacsorazni pedig nincs olyan bűne. Én meg igaz hogy nagyon bűnös vagyok de évek óta nem is szoktam venni Úrvacsorát. Idén vettem de 6 éve nem, nem lehet rám fogni hogy sorba állok az úr asztala előtt méltatlanul.

2021. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Láthatod Anjutca remekül megmutatja a kérdést… ezt szívta magába! Mert minden vallási kérdésnél ott van és elmondja de tényleg minden kérdésnél olyanoknál is ami nem releváns nem kapcsolódik hozza semmiféle módon hogy a romai katolikus a keresztény szar! Ellenben a református de még az ortodox is prime! És mennyivel jobb…

De tényleg minden kérdésnél nézd vsak meg kérdező

2021. nov. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Kérlek ne válaszolj, nem vagyok kíváncsi a provokáló válaszokra. Sajnos azt érzem nehezen kaptam választ a kérdésre.


Másrészt megjegyezném hogy a gyűlölet nem vezet semmire. A megbocsátás fontosabb. Hát nem ezt tanította Jézus is?

2021. nov. 27. 08:05
 19/38 anonim ***** válasza:
76%

Ha talán a "gyűlöli" nem a legjobb kifejezés, de a katolikusok ellen beszélnek a reformátusok.


Annak ellenére teszik ezt, hogy Krisztus villágosan megmondta: - apostolai maradjanak egyek!


Mi mást tehetnének szegény reformátusok? A katolikusok 500 éve villágias dolgokat vezettek be, és ebből nőtt ki a reformáció. Ez a táptalajuk.


Hogy 500 évig a búcsúcédulán lovagolnak iszonyatosan kisszerűvé teszik vele a remormáciot, hiszen elavult dolgon lovagolnak. Mások hibáiból előnyt kovácsolni, annak semmi köze Krisztushoz! Ő nem csinált ilyet.


Szinte mindegyik Isten tiszteleten elhangzik egy negatív összehasonlítás. "... A katolikusok..blablabla."


Az Egyiptomiak maguk faragtak istenszobrokat félig ember félig allatképből.


Mózes ledontotte az aranyborjut, de vándorlása végén ISTEN PARANCSÁRA megépítette a rézkígyót!


Aki felnéz rá meggyógyult, aki nem meghal.


Most akkor ez bálvány vagy nem bálvány?


NEM bálvány!


Miért nem bálvány? Mert nem imádták.


A katolikusok sem imádat miatt készítenek képeket szobrokat. Hanem segítő szándékkal. Segít magunk elé képzelni a szentet, aki segíti szándékkal segíthet, de semmiképpen sem helyettesíti Istent. Ugyanúgy segítő szándékú mint a rézkígyó.


A tisztelet kedvéért.

2021. nov. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
0%

,,Szinte mindegyik Isten tiszteleten elhangzik egy negatív összehasonlítás. "... A katolikusok..blablabla."

Hogy merrszelsz hazudni a Keresztény Reformatusokról? Úgy látszik nem vagy jó katolikus mert tudnod kéne hogy a rágalmazás meg a hazugság bűn és ha ki nem tersz belőle nemcsak a purgatoriumba hanem a pokolba is kerülsz a kínok közé.

Ti katolikusok olyanok vagytok hogy nem tudjátok elhinni hogy egy református pap ( nem átlagember mert én nem vagyok pap) soha nem beszélt, nem beszél és nem fog rolatok beszélni.

Hát ne legyen lehetőségem gyakorolni a református Vallásom hanem a katolikusba kényszerüljek amennyiben nem hazudik rólunk.

Ki nem az....a le a bucsucedulát. Én soha nem hallottam csak aLuther élete filmben láttam de gondoltam rá hogy vennék eggyet 1 lejért, keresztény Reformátuskebt hátha a nagynéném üdvözülne mert veje és az unokatestvérem nél hárman nagyon jók voltunk. Sokszor beszélgettünk a katolikusoktol, ortodixokrol és mindig én vittem a szót vagy a nagynéném és rohogtunk. Egyszer voltunk egy katolikus esküvőn és mikor volt az átváltoztatás akkor a pap ivott bort és a nagynéném megjegyezte hangosan hogy ez jól meghúzta a poharat, alig tudtam visszafokytani a nevetést. Az udvozlegyet se tudtam mondani mert bejekotyigitt hogy minek kell azt imádkozni. Neki az ura katolikus volt de nem engedte templomba hanem a kálvinista templomba vitte amilyen ő volt és végül.a kalvinos pap temette is el. Én azt is helyeseltem hogy nem ment misekre hanem az akarat gyenge férjét kényszerítette be regirmatusnak. Bekeresztelni nem keresztelkedett be csak odajart. Most is nevetek ha visszagondolni és szívesen vennék bucsucedulát hogy udvozuljon a nagynéném mert elszorakoztatott engem.

,, Az Egyiptomiak maguk faragtak istenszobrokat félig ember félig allatképből.,,

Persze mert bálványimádónak voltak mint ti. Talán el se kéne ítélni benneteket mert bejeszulettetek de egy igazhitü református elsűllyednék szégyenének ha még kéne csókolja a keresztet, térdet kéne hajtson és a szobrok előtt terdeljen. Én nem vagyok az ellenreformacios pap és biztos hogy ha ilyesmire kényszerítenek inkább gályarabnak mennek. Nagy keresztény reformátusok lehettek, hogy ne menjek el gályarabnak megcsókolta a keresztet. Én nem árulnak.el.a Vallásom az biztos.

2021. nov. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!