Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb református gyűlöli...

A legtöbb református gyűlöli a katolikusokat? Miért?

Figyelt kérdés
Nem provokatív kérdés. Véleményeket szeretnék.

2021. nov. 26. 15:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
Óh hova jutottunk, már a Krisztus iránti tisztelet is bálványimádás :(
2021. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
0%

Jaj Istenem. A szentképek, szobrok csokolása bálványimádás.

Óz, hova jutottunk hogy csak akkor tiszteket Jézust ha megcsókolni meg szentségimádás kor letérdelsz a napkoronghoz amiben vagy van ostya vagy nincs de inkább nincs. Sőt még maga az ostya előtt is bűn letérdelni. Még ha úgy is van hogy Krisztust jeleníti meg.....Jézus az utolsó vacsorán az Euharistiat szabta meg vagyis hogy rágják a húsát és Nem Azt hogy imádják is a húsát.

Más téma: ti arról mit tudtok hogy 2025- Ben lesz egy sinod is a római katolikus és az ortodoxok közt és a pápa mindent meg akar tenni hogy egyesítsék az 1054 Ben elvált 2 vagy 1 apostoli vallást?

Azt akarják hogy a húsvét is egyszerre legyen ünnepelve és hogy eggyesuljon a 2 vallás.

2 szentképek vallás helyett 1 lesz. Csak attól tartok akkrvelkezdenek.a protenstábsokat üldözni mert nem volna ak olyan rendesek hogy ne tennék.

2021. nov. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Nem hallottam róla, hogy lenne ilyen szinódus, de ha lesz is és sikerül is, akkor is csak azt teszik, amiért Krisztus imádkozott, hogy követői legyenek egyek.

"Legyenek mindnyájan egyek. Amint te, Atyám bennem vagy s én benned, úgy legyenek ők is eggyé bennünk, hogy így elhiggye a világ, hogy te küldtél engem."


Lehet téged pedig elvisznek gályarabnak. Bár úgy lenne :(

2021. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
47%
Feleannyi katolikust sem hallottam eddig gyűlölködni, mint reformátust.
2021. dec. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

11/34 anonim * pontosan és nem is egyszer tiltja a szobrokat stb a biblia!


MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 19. fejezet (A Tízparancsolat követelményei) / 4. vers

Ne forduljatok a bálványokhoz, és ne készítsetek magatoknak öntött istenszobrokat. Én, az Úr vagyok a ti Istenetek!

MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 26. fejezet (A bálványimádás tilalma) / 1. vers

Ne csináljatok magatoknak bálványokat! Se faragott bálványszobrot, se szent oszlopot ne állítsatok magatoknak, kőszobrokat se helyezzetek el országotokban, hogy imádjátok azokat. Mert én, az Úr vagyok a ti Istenetek.

MÓZES HARMADIK KÖNYVE / 26. fejezet (A bálványimádás tilalma) / 30. vers

Elpusztítom áldozóhalmaitokat, darabokra zúzom tömjénező oltáraitokat, és hulláitokat összetört bálványaitok mellé szórom, mert megutállak benneteket.

MÓZES NEGYEDIK KÖNYVE / 33. fejezet (Izráel táborhelyei a pusztában) / 52. vers

űzzétek ki magatok elől az ország minden lakosát, pusztítsátok el összes bálványukat, öntött bálványszobraikat is mind pusztítsátok el, és tegyétek tönkre valamennyi áldozóhalmukat!

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 4. fejezet (Mózes a törvény megtartására inti népét) / 16. vers

azért nehogy elfajuljatok, ne készítsetek magatoknak bálványszobrot semminek a képmására: semmiféle bálványt férfi vagy nő formájára,

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 27. fejezet (Az emlékkövek felállítása) / 15. vers

Átkozott legyen az, aki mesterember keze munkájával faragott vagy öntött bálványt készíttet, amit utál az Úr, és azt titokban felállítja! Az egész nép pedig mondja rá: Ámen!

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 29. fejezet (Intés a szövetség megtartására) / 16. vers

Láttátok förtelmes bálványaikat, amelyek fából és kőből, ezüstből és aranyból vannak.

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 32. fejezet (Mózes éneke) / 21. vers

Semmit érő istenekkel tettek féltékennyé, haszontalan bálványokkal bosszantottak engem. Semmit érő néppel teszem én is féltékennyé, bolond nemzettel bosszantom majd őket.

2022. máj. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 4. fejezet (Mózes a törvény megtartására inti népét) / 23. vers

Vigyázzatok, meg ne feledkezzetek arról a szövetségről, amelyet Istenetek, az Úr kötött veletek, és ne csináljatok magatoknak bálványszobrot semminek a képmására, ahogyan megparancsolta neked Istened, az Úr.

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 4. fejezet (Mózes a törvény megtartására inti népét) / 25. vers

Ha majd gyermekeid és unokáid születnek, és otthonra találtok azon a földön, de elfajultok, és bálványszobrot csináltok bárminek a képmására, és azt teszitek, amit rossznak lát Istenetek, az Úr, bosszantva őt,

MÓZES ÖTÖDIK KÖNYVE / 5. fejezet (A Tízparancsolat) / 8. vers

Ne csinálj magadnak semmiféle bálványszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön vagy a föld alatt a vízben vannak.

SÁMUEL ELSŐ KÖNYVE / 6. fejezet (A filiszteusok visszaküldik a szövetség ládáját) / 5. vers

Készítsétek el a rajtatok levő fekélyek és a földeteket pusztító egerek képmását! Így adjatok dicsőséget Izráel Istenének, akkor talán nem nehezedik tovább a keze rátok, isteneitekre és országotokra.

2022. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
33as. Nem vagyok abban olyan biztos hogy a két felekezet egyesül. Ha mindenki túl nagy árat fizet akkor se történne meg.
2023. máj. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:

....Ahogyan megpatancsolta

...Amit rossznak lát istenetek.


"Az Úr pedig ezt mondta Mózesnek: Készíts egy mérges kígyót, és tűzd föl egy póznára! Mindenki, akit megmart a kígyó, életben marad, ha arra föltekint. Jn 3,14-15 9 Mózes tehát készített egy rézkígyót, és föltűzte egy póznára. Ha azután megmart valakit a kígyó, és föltekintett a rézkígyóra, életben maradt. 2Kir 18,


Jn 3,14-ben a rézkígyó Krisztust jelképezi. Tehát ami Krisztusra vonatkozik arra lehet. A többire nem.

2023. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!