Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez beletartozik az ateizmus/ag...

Ez beletartozik az ateizmus/agonisztikus ateizmus fogalma alá?

Figyelt kérdés
Általában ateistának mondom magam. Nem vagyok vallásos, nem gyakorolok vallást, viszont hitem van (vagy nem tudom hogy írjam le). Mivel az ateista fogalmát a hitetlenséggel is összekapcsolják ezért nem tudom hogy mondhatnám magam. Az elképzeléseimről röviden annyi, hogy hiszek a tudomámyban, a realitásban, viszont azt is tudom hogy nem lehet mindent ezzel megmagyarázni. Valahogy a spiritualitás és a politeista vallások azok amik engem megfognak.

2021. nov. 26. 16:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy elég sokat foglalkozok a görög mitológiával, és az abban megjelenő politeizmus, egyszerre emberiség és fogalomszerűség és az alvilágról való elképzelésük (főleg az utóbbi) amiben tényleg úgy érzem hogy hiszek. Viszont mivel nem vagyok vallásos, ezért nem tudom hogy hogyan beszéljek erről.
2021. nov. 26. 16:32
 2/6 Mojjo ***** válasza:
93%

Hiszel bármilyen istenség létében? -> nem vagy ateista

Nem hiszel semmilyen istenség létében -> ateista vagy


Ez ilyen egyszerű. Hihetsz a tündérekben, szellememben, a télapóban, spirituális zöldségekben, akár még túlvilágban is, szóval kb. bármiben, amennyiben nem isteni eredetűnek tartod őket és isten/istenek létében nem hiszel, szigorúan nézve ateista vagy.

2021. nov. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Ateista vagyok és számtalan kultúra mitológiáját (egyiptomi, görög, római, japán, különböző angolszász és skandináv, valamint őslakos népéé) szeretem és valamennyire kutatom, valamint több buddhista tant is belevettem az életembe. Ettől még ugyanúgy ateista vagyok.
2021. nov. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Így igaz.

Bár szerintem nem szerencsés felosztás.

Én a hívők közé beszámítanám még az ezoterikusokat is, ugyanaz a technika.

De őket nem szokás beszámítani.

2021. nov. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem gyakorolsz vallást (és nem vagy tagja felekezetnek) akkor nem vagy vallásos.

Ettől még lehetsz hívő. Az istenhit is spiritualitás. Ha az életedben, a világképedben, életed dolgainak értelmezésében helye van a "spiritualitásnak" akkor szerintem nevezheted magadat hívőnek.

Bár szerintem nagy kérdés, hogy miért próbálod magad valaminek nevezni, és főleg miért próbálsz beileszkedni az említett 3-4 kategóriába?

Nagy valószínűséggel bármilyen szót találsz, azt mások úgysem fogják pontosan aszerint értelmezni, ahogy te gondolod, míg csak el nem beszélgetsz velük és megismeritek egymást.

2021. nov. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

A hívő és a teista között különbség van, viszont sok közös.

2021. nov. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!