Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miben térnek el kulturálisan,...

Miben térnek el kulturálisan, értékrendben a katolikusok és a reformátusok?

Figyelt kérdés
2021. nov. 29. 22:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%

Én lekonfirmált keresztény kálvinista vagyok de nem hiszemela predesztinaciót. Inkább a vallasokat tagadnak meg és pogány lennék. Ilyet hogy lehet elhinni?

Pofazott ott valamit nagy Gergely de megírtam nekik a magamét, meg lehet nézni. Azt írtam hogy eretnekekrs szegyeljék el magukat hogy terjesztik is.

Isten mindenkit szeret, azt akarja hogy megtérjünk és szabad akaratot adott a döntésre. Megírtam én nekik a magamét és azt is hogy keresztény református inkább letagadja a vallását minthogy elhiggyjen ilyet.

2021. dec. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%
El lehet felejteni a predesztinációt mert szemben áll Isten szeretetével. Kálvint predesztinalva az Isten a kárhozatba lehet, azért találta ki ezt hogy a többi is karhozzon el aki elhiszi. Az én vallasom a Református a tökéletes vallás csak ezt a kettős predesztinaciót kéne kiverni az öreg papok fejéből örökre.
2021. dec. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
22. Barátom, nehéz az ébredés ugye? Hogy amit a vallásodnak gondolsz, abban nem is hiszel? Akár tetszik, akár nem, ez a Kálvinizmus. Ha te nem hiszed el, akkor te nem vagy kálvinista református, csak annak hiszed magad. TE vagy aki szembe megy a normával, nem az egész egyház. Ha nem tetszik, lehet másik ágazatot választani és akkor nem lesz konfliktus. Térj át lutheránussá.
2021. dec. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Inkább a vallasokat tagadnak meg és pogány lennék."


Hát akkor úgy néz ki ezt kell tenned.


"Azt írtam hogy eretnekekrs szegyeljék el magukat hogy terjesztik is."


Vicces, a katolikusok is ezt mondták régen. Milyen érzés, hogy közelebb vagy egy katolikushoz, mint gondolnád?

2021. dec. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Pofazott ott valamit nagy Gergely"


Igen, elmondta, hogy hol van benne a Bibliaban a predestinacio.

Minden hozzaszolasodban leirod, hogy te kereszteny reformatus vagy, es az az egy igaz vallas, erre nem is hiszel benne.


"Református a tökéletes vallás csak ezt a kettős predesztinaciót kéne kiverni az öreg papok fejéből örökre"


Neked mindenrol az eroszak jut az eszedbe. Nagy Gergely oreg pap??

2021. dec. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Elmondom. Ők nem tiszta hitüek. Keverik a katolikus vallást a reformátussal a hitben meg a templom kinézetben. Római katolikusok különben mi T az evangelikusok mert azok Tisztán Őrizték meg a Hitüket míg előbbi tett beje egy kis kalvinizmust és még protenstánsnak merik magukat tartani.

Barátom, annakidelyen Luthert nem kellett volna engedjék hogy létrehozza a lutheránuát.

Értsétek meg, ők se nem reformátusok, se nem katolikusok. Csak keverik a kettőt, nincs tiszta hitrendszeruk. Inkább ezerszer elmennek egy szentmisére mint egyszer sem egy evangélikus. Ők ostyaznak, hiszik az atvaltoztatast de mégsem egészen.

Ők nem protenstansnak csak annak hiszik magukat és a katolikus egyháznak az lenne a feladata hogy az evangelikusokat szépen vagy csúnyán hazavezesse az egyházba.

2021. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Remélem tudod, hogy az egész egyházszakadást Luther indította. Ha nincs Luther, reformáció sem lenne úgy, ahogy ma ismerjük. Keresztényhez képest elég sokat utálkozol egyébként.
2021. dec. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Anjutca.


Te már nem egyszer belekeveredtél ebbe.

Most megint kezded a gyűlöletbeszédet az evangélikusokról.

Már többször figyelmeztettünk, hogy az emberi méltóságot sértő, nem konkrét személy ellen irányuló gyűlöletbeszéddel szemben polgári jogi eszközökkel fel lehet lépni. Az internetes felületen sem gyűlölködhetsz egy vallási felekezet ellen, mert ez is nyilvánosság.


Nagyon erősen javaslom, hogy hagyd ezt abba.


Az evangélikus vallást korábban alapította meg Luther, mint a reformátust Kálvin. Nem "beletett" a kálvinizmusból, hanem egy független, saját vallást alapított. Minden protestáns vallás, a református is, a katolikus vallás hagyományain alapul. Más országokban a református templomokban vannak keresztek, és díszek a templomban.


"Értsétek meg, ők se nem reformátusok, se nem katolikusok. Csak keverik a kettőt, nincs tiszta hitrendszeruk."


Az evangélikusok nem kevernek semmit. Valótlanságokat állítasz.

"még protenstánsnak merik magukat tartani"

"Ők nem protenstansnak csak annak hiszik magukat"

De protestánsok. Ez a definíció es ez az identitasuk. Ezzel megint a gyűlöletet szítod.

Nincs olyan, hogy "tiszta vallás" meg "nem tiszta vallás". Vigyázz, mert ez is uszítás. Ahogy az emberekről sem lehet úgy beszélni, hogy tiszta faj meg nem tiszta faj, úgy vallásokról sem. "Eretnek keverékeknek" nevezel egy történelmi egyházat.


"a katolikus egyháznak az lenne a feladata hogy az evangelikusokat szépen vagy csúnyán hazavezesse az egyházba."

Ez szintén uszítás. Mi az hogy "szépen vagy csúnyán"??

Erőszakkal akarsz megszüntetni egy keresztény felekezetet, és újra katolikussá tenni őket, mert szerinted nem tiszta hitűek és "még protestánsnak merik magukat tartani."

2021. dec. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

Ne félj mert megírtam én nagy Gergelynek a youtubeon.

Ezt írtam neki:

Nagy Gergely, téged Excommunicatio vobis ki kéne átkozni az egyházból. Nem szégyelled magad hogy Kálvin hülyeségét terjeszted? Nem félsz a pokol tüzétől mert odajutsz? Mert aki hozzátesz a Bibliahoz vagy elvesz az átkot von magára. Kálvin biztos hogy elkárhozik és te is mert hazudoztok az embereknek.

Emberek soha ne menjetek semmilyen református templomba hanem olvassátok otthon a gyerekbibliát meg mellé menjetek a katolikus meg az ortodox templomba. Ne halgassátok a református papok predesztinaciós hülyeségeit mert az viszi kárhozatba a lelketeket.

Jézus megmondta hogy attól kell félni aki a lelket is megöli és evel arra gondolt hogy Kálvin meg nagy gergely meg néhány eretnek pap kitalálja a predesztinaciot és evvel kárhoztassák.el.a lelkeket. A katolikusok nem tudják milyenek vagytok de én tudom mert református vagyok. Én soha nem hittem el a predesztinaciót. Nem is fogom mert a Szent Lélek megvilágositott engem hogy Isten mindenkit szeret és senknek nem akarja a kárhozatot. Az embereknek szabad akaratot adott és úgy döntenek ahogy akarnak. Az igaz hogy az Isten tudja előre ha így vagy úgy döntesz mi lesz belőle de az ember dönt. A fáraóval magyarázzátok az eretnekségeteket. Szegyeljétek el magatokat. Nekünk keresztény Reformátusoknak szégyen hogy ilyen etetnek papjaink vannak.

Ha a predesztináciot hittétek az ellenreformació idején is akkor megértem hogy a katolikusok miért is vitték el a papokat a börtönbe meg áttériteni: Hogy az embereket ne vezessétek férle a predesztinációval. Én mint keresztény református tudom hogy nem igaz de a többi ember nem tudja és elhiszik.

Kedves reformátusok, olvassátok otthon a gyerekbibliát és nem kell.a templomba menni hallgatni a református papok predesztinaciós hülyeségeit. Majd mikor nem lesz ki pénzt ledopjon az egyháznak visszavonják.

2021. dec. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!