Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol szeretnél boldog lenni a...

Hol szeretnél boldog lenni a földön vagy az örökkévalósagban ?

Figyelt kérdés
2021. dec. 6. 07:18
1 2 3 4 5 6
 11/56 KZitus ***** válasza:
11%

#10

A teljes kép az idézetedről: „Ha csak ebben az életben reménykedünk Krisztusban, mi vagyunk a legszánalomraméltóbbak(nyomorultabbak) minden ember között. Ámde Krisztus feltámadt a halottak közül, ő, aki zsengéje azoknak, akik halálalvásba merültek” 1Korintusz 15:19, 20. Pál biztos volt benne, hogy van feltámadás, és erre Jézus feltámadása a legnagyobb bizonyíték :Cselekedetek 17:31. Jézust zsengének nevezte, ugyanis ő volt az első, aki örök életre lett feltámasztva. Ha Jézus volt az első, akkor ésszerű úgy következtetni, hogy mások is fel fognak támadni.

Nézzünk egy másik okot, amiért biztosak lehetünk a feltámadásban. Jehova az igazság Istene. „Isten. . . nem hazudhat” Titusz 1:2. Jehova sohasem hazudott, és nem is fog. Elképzelhetetlen róla, hogy megígéri, hogy lesz feltámadás, be is mutatja, hogy képes rá, de aztán nem tartja magát az ígéretéhez. Ő sosem tenne ilyet!

Jób évszázadokkal korábban élt, és hitt a földi feltámadásban.

„Ha meghal az életerős férfi, vajon élhet-e újra?” – kérdezte Jób. Majd ezt mondta: „Szólítani fogsz, és én válaszolok neked. Vágyakozol majd kezed műve után” Jób 14:14, 15. Jób meg volt róla győződve, hogy égi Atyja szereti őt, és nagyon vágyik rá, hogy feltámassza. Vajon azóta Isten megváltozott? „Én vagyok Jehova, én meg nem változom” (Malakiás 3:6). Isten nagyon szeretné egészségesen és boldogan viszontlátni azokat, akik meghaltak. Pont úgy, ahogy egy szülő is vágyik elhunyt gyermeke után. A különbség az, hogy Isten képes is megtenni azt, amit akar :Zsoltárok 135:6.

Ádám és Éva itt a földön élhettek volna örökké - ha hisznek Istennek.

Ma is hasonló a helyzet. Azok élhetnek örökké itt a földön, akik MA engedelmeskednek Istennek. Ezzel mutatják meg, hogy vágynak az országára a Máté 6:9-12-ben kértek szerint.

2021. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
91%

Zitus, ez a Jehova Biblia.

Az én katolikus Bibliámban ez van:

" 19Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk. 20Ámde Krisztus feltámadt a halottak közül, mint az elhunytak zsengéje. "

Az "akik halálalvásba merültek" már Bibliahamisításnak felel meg, mert ez nincs benne. Ez hozzáfűzött dolog.

2021. dec. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
63%
Én már itt a földön is szeretnék boldog lenni, s majd még boldogabb az örökkévalóságban.
2021. dec. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:

"sok háborúságon által kell nekünk az Isten országába bemennünk"


Szóval nem vagyok olyan hurráoptimista. Ha nem lenne a SzentLélek én biztos elkárhoznék.

2021. dec. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
0%

Ti amúgy honnan szeditek azt, hogy a menny örökké lesz és minden jó ember ott fog élni? Akik itt az új Földes válaszokat lepontozták, azok nem is olvasták a Bibliát, ugye? Mert hogy a Biblia soha sem írta sehol, hogy halál után vagy örökké menny, vagy pokol. Titeket amúgy nem zavar, hogy olyan témában írtok, amiben látványosan tudatlanok vagytok?


4. A MENNYEI JERUZSÁLEM

Új ég és új föld.

211Új eget és új földet láttam. Az első ég és az első föld ugyanis elmúltak, és tenger sincs többé. 2Akkor láttam, hogy a szent város, az új Jeruzsálem alászállt az égből, az Istentől. Olyan volt, mint a vőlegényének fölékesített menyasszony. 3Akkor hallottam, hogy a trón felől megszólal egy hangos szózat, ezt mondva: „Íme, Isten hajléka az emberek között! Velük fog lakni és ők az ő népe lesznek, és maga az Isten lesz velük. 4Letöröl szemükről minden könnyet. Nem lesz többé halál, sem gyász, sem jajgatás, sem fáradság, mert az elsők elmúltak.” 5Akkor a trónon ülő megszólalt: „Íme, újjáteremtek mindent!” Majd hozzám fordult. „Írd fel: ezek a szavak hitelesek és igazak.” 6Aztán folytatta: „Megtörténtek. Én vagyok az alfa és az ómega, a kezdet és a vég. A szomjazónak ingyen adok az élet forrásának a vizéből. 7Ez lesz a győztes öröksége: az Istene leszek, és ő az én fiam lesz. 8A gyávák, hitetlenek, gonoszok, gyilkosok, kicsapongók, csalók, bálványimádók és hazugok mind a lánggal égő kénköves tóba kerülnek. Ez lesz a második halál.”

Az új Jeruzsálem.

9Akkor odajött hozzám a hét angyal közül az egyik, az, akinél az utolsó hét csapással teli hét csésze volt, és megszólított: „Gyere, megmutatom neked a menyasszonyt, a Bárány hitvesét!” 10És lélekben elvitt egy nagy magas hegyre, s ott megmutatta nekem a mennyből, az Istentől alászállt szent várost, Jeruzsálemet. 11Isten dicsőségét sugározta. Ragyogott, mint a drágakő, mint a kristálytiszta jáspis. 12Széles, magas fala volt, rajta tizenkét kapu. A kapuk fölött tizenkét angyal. Nevek voltak rájuk írva, mégpedig Izrael fiai tizenkét törzsének a nevei. 13Keleten három kapu, északon három kapu, délen három kapu és nyugaton három kapu. 14A város falának tizenkét alapköve volt, rajtuk a Bárány tizenkét apostolának tizenkét neve. 15Annál, aki beszélt velem, arany mérőnád volt, hogy megmérje a várost, kapuit és falát. 16A város négyszögben épült, a hossza annyi volt, mint a szélessége. Megmérte a várost e náddal: tizenkétezer stádium. Hossza, szélessége és magassága ugyanannyi volt. 17Megmérte a falat: száznegyvennégy könyök emberi mérték szerint, ami egyenlő az angyal mértékével is. 18Falai jáspiskőből épültek, a város pedig kristályhoz hasonló színaranyból. 19A város falainak alapjait mindenféle drágakő díszítette. Az első alapkő jáspis, a második zafír, a harmadik kalcedon, a negyedik smaragd, 20az ötödik szárdonix, a hatodik karneol, a hetedik topáz, a nyolcadik berill, a kilencedik topáz, a tizedik krizopráz, a tizenegyedik jácint, a tizenkettedik ametiszt. 21A tizenkét kapu tizenkét gyöngy: mindegyik kapu egy-egy gyöngy. A város utcái tükörfényes színaranyból voltak. 22De templomot nem láttam benne, mert a Mindenható, az Úr, az Isten és a Bárány a temploma. 23A városnak nincs szüksége sem Napra, sem Holdra, hogy világítsanak, mert az Isten dicsősége ragyogja be, világossága pedig a Bárány. 24Fényében járnak a nemzetek, és a föld királyai elhozzák bele dicsőségüket. 25Kapuit nem zárják be soha, hisz ott nincs éjszaka. 26A népek odahordják kincseiket és értékeiket. 27Nem jut oda be tisztátalan, sem gonosztevő, sem hazug, csak azok, akik be vannak írva a Bárány életkönyvébe.

221És megmutatta nekem az élet folyóját, kristályhoz hasonlóan ragyogott, Isten és a Bárány trónjából fakadt. 2Az utca közepén és a folyam két partján az élet fái álltak. Tizenkétszer hoznak gyümölcsöt, vagyis minden hónapban teremnek, a fa levelei meg a népek gyógyulására szolgálnak. 3Átok többé nem lesz benne. Az Isten és a Bárány trónja áll majd ott, és szolgái hódolnak neki. 4Látni fogják arcát, és a homlokukon lesz a neve. 5Nem lesz többé éjszaka, és nem szorulnak rá a lámpa világítására, sem a nap fényére. Az Úr, az Isten ragyogja be őket, és uralkodni fognak örökkön-örökké.

2021. dec. 7. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
10%

"Az utolsó ítélet.

11Akkor hatalmas ragyogó trónt láttam, és a rajta ülőt, akinek tekintete elől menekült a föld s az ég, de nem maradt számukra hely. 12Láttam, hogy trónja előtt állnak a halottak, kicsinyek és nagyok. Könyveket nyitottak ki. Kinyitottak egy másik könyvet is, az élet könyvét. A halottak fölött ítélkeztek, ahogy a könyvekben fel volt jegyezve, a tetteik szerint. 13A tenger visszaadta a beleveszett halottakat. A halál és az alvilág is visszaadta halottjait, és mindenki fölött ítéletet tartottak a tettei alapján. 14A halált és az alvilágot a tüzes tóba vetették. A tüzes tó a második halál. 15Aki nem volt beírva az élet könyvébe, azt a tüzes tóba vetették."


Tanuljatok kicsit. Sok sikert.

2021. dec. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
52%

15-ös én nem az új Jeruzsálemre vagyok kíváncsi. Hanem erre, érdemes elolvasni:

[link]


Kiemelném ezt, amit Jézus mondott. Nekem mindegy hol vagyunk, ha örök életem lesz.

„aki benne hisz, el nem vesszen, hanem örök élete legyen”

2021. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 KZitus ***** válasza:

#12

Még be lehetne másolni néhány fordítást, Károlit, Káldit, Katolikusat... a mondanivalója nem változik: az örök élet itt veszett el a földön, és Isten itt állítja helyre azt helyre. Amikor erről első a Károli féléből ismertem meg Istennek ezt a csodálatos ígéretét, kétségem sem volt a felől, hogy igazat mond! Nem a fordítás számít, inkább az, ami bele van írva!

Akkor ferdít az ember, amikor a fordítással eltereli mások figyelmét Isten mondanivalójáról - ami oly csodálatos az ember számára!

2021. dec. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
64%
A nagy hívők lenullázták a Bibliát 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
2021. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
18-as az igaz, de én inkább Jézusnak hiszek, azt, amit mondott, azt akarom hinni is. És ugye Ő beszélt arról, hogy a mennyben mindenki egyedül lesz, mint az angyalok. De sok mindent jól leírt, érdemes elolvasnod.
2021. dec. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!