Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol szeretnél boldog lenni a...

Hol szeretnél boldog lenni a földön vagy az örökkévalósagban ?

Figyelt kérdés
2021. dec. 6. 07:18
1 2 3 4 5 6
 21/56 KZitus ***** válasza:

#13

Isten éppen ezt kínálja neked és minden embernek itt a földön. Ha megismered, megszereted Istent, akkor gyönyörködni fogsz a tanításaiban, és amint tapasztalod a megtartásának előnyeit, jobb gyermek, jobb szülő, jobb férj, feleség, barát, rokon válik belőled...és ez élvezetessé teszi az életedet.

Hidd el, megér egy próbát. Én kipróbáltam, és nagyon boldog, békés életet élek, bár az én életem sem könnyű, mint sok embertársamnak sem. Ezt kellene megtanulni, amit Pál így jegyzett le: „megtanultam, hogy bármilyen körülmények között vagyok is, meg legyek elégedve . . . Mindenben és minden körülmények között megtanultam a titkát a jóllakottságnak is, és az éhezésnek is, a bővelkedésnek is, és annak is, hogyan kell szükséget szenvedni” Filippi 4:11, 12.

2021. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
27%

19-es KZitus a jehova Bibliát szokta beírni, ami igencsak ki van egészítve oda nem illő dolgokkal, lehet azt pontozzák le.

Pedig a Biblia végén az szerepel, hogy ne egészítgessük ki azt, mert bűn.

2021. dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 KZitus ***** válasza:

#20

"... a mennyben mindenki egyedül lesz, mint az angyalok." - hol van ez írva a Bibliában?

2021. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
23-as Máté 22:30
2021. dec. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 KZitus ***** válasza:

#22

"Pedig a Biblia végén az szerepel, hogy ne egészítgessük ki azt, mert bűn." - akkor a te értelmezésedben minden Biblia fordító bűnös.

Például: Károli-fordítás: A Jehova név az 1Mózes 32:9-ben, a 2Mózes 6:3-ban és 15:3-ban, a Zsoltárok 83:19-ben és az Ézsaiás 26:4-ben olvasható. Lásd még: 1Mózes 22:14; 2Mózes 17:15; Bírák 6:24.

éa a Katolikus fordítás: A Jahve formát használja a következő versekben: 2Mózes 3:15, 16, 18; 5:1, 2, 3, 17; 6:2, 3, 6, 29; 7:5, 16, 17; 8:6; 10:7, 8; 12:31; 14:25; 15:3; 18:11; 29:46; 33:19; 34:6; Jeremiás 33:2.

Nem ugyan azokban a versekben van benne Isten neve csak ebben a két fordításban. De lehetne írni másik fordításokról is. Akkor most melyik fordítás használta "kiegészítésként" Isten Jehova, vagy Jahve nevét? A jelenlegi Károli Bibliából még a Zsoltárok 63:19-ből is kivették Isten nevét. akkor most kire igaz ez:" Ha valaki hozzátesz ezekhez, Isten azokkal a csapásokkal fogja sújtani, melyek meg vannak írva ebben a tekercsben. Ha pedig valaki elvesz e prófécia tekercsének a szavaiból, Isten is elveszi tőle a részét azokból, amik meg vannak írva ebben a tekercsben: nem engedi neki, hogy egyen az élet fáinak gyümölcséből, és nem engedi be a szent városba." jelenések 22:18,19

Ne kapásból válaszolj saját magadnak, inkább alaposan járj utána,mert az idézetben írottak minden egyes embert érint.

2021. dec. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 KZitus ***** válasza:
62%

#23,24

. a mennyben mindenki egyedül lesz, mint az angyalok." - hol van ez írva a Bibliában?


23-as Máté 22:30


A Máté 22:30-ban ez van írva:" Mert a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben" - ez csak azokra vonatkozik, akik az égbe támadnak fel. De akik a földön fognak örökké élni, azok továbbra is nők és férfiak lesznek....a házasodás lehetőségével.

A Krisztus tanítása szerint az égbe csak azok mennek, akik királyokként és papokként fognak uralkodni a Föld fölött. Krisztus a Jelenések könyvében János apostolnak mondja el ezeket.

2021. dec. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
Pedig a Máté 22:30-ban szerintem bármelyik emberre vonatkoztatta. Bárki, aki érdemes rá, kerülhet a Mennybe és szerintem az ateisták is arra vágynak, nem pedig a Földön élni.
2021. dec. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:

#27 pedig Bibliq szerint föld lett nekünk elohelynek teremtve nem a menny. Ide lesz a feltamadas

Hat ateistak is azert ateistak mert felnek a pokoltol pedig sajnos valakik odajutnak mert a forgatokonyvnek mennie kell

2021. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Tehát aki a Mennybe akar kerülni az visszazárják a Földre. De az ateista meg nem akar a pokolra kerülni, de mégis oda csukják? Hát ez elég kusza. Ő pl. nem kérhetne egy dark side Földet, ahol nem annyira boldog, de mégsem a pokol?
2021. dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
0%

22# Én írtam be a Jelenések könyvét a 15-ös válaszomban és a katolikus Bibliából másoltam, mégsem tetszik nekik 🤣

Azt hiszik, hogy a Bibliában az áll, hogy a mennyországban lesznek örökké, vagy épp a pokolban, miközben a Biblia egész mást ír, így gyorsan lepontozzák, mert milyen már, hogy a Biblia szava nem egyezik az elképzelésükkel? 🤣🤣🤣

2021. dec. 8. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!