Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Legtöbb vallás miért tartja...

Legtöbb vallás miért tartja bűnnek házasság előtt szexszet? Hiszen már nem élünk sötét középkorban?

Figyelt kérdés
2021. dec. 22. 16:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10. Paráználkodás, csak ki hogy értelmezi, én például nem üzekedek állatokkal.
2021. dec. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
49%
Nemi életében hűtlen, nemi partnereit gyakran váltogatja, illetve más nemi kicsapongást követ el. Tehát maga a fogalom lényegében nem köti házassághoz egyházon kívül.
2021. dec. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

7

Igazad van.


"Azt magyarázták, hogy igazából az fontos, hogy a két ember kapcsolata testi és lelki síkon is hasonló ütemben haladjon előre"

De pont nem hasonlo utemben halad elore, ha a lelki resze kifejlodik annyira, hogy egy hazassagot alapoznak ra, de a testi resze a hazassagig el sem kezdodik.


"sérülhetsz érzelmileg, ha idő előtt belemész egy testi kapcsolatba és azt érzed végül, hogy csak kihasználtak."


Ha tul koran mesz bele egy testi kapcsolatba, az valoban okozhat problemat, meg az is, ha hagyod magad kihasznalni. De a "tul koran" meg "csak az eskuvo utan" kozott van meg egy par fokozat.


"végülis akkor is sérülsz, ha erőszakkal elfojtod magadban ezt a vágyat házasság előtt"


Igy van. Egyes egyhazaknak mindenre az absztinencia a valasza: onkielegites, hazassag elotti szex, hazassagban ha nem akarsz azonnal gyereket az eskuvo utan, vagy nem akarsz azonnal gyereket az elozo gyerek utan... mindenre az onmegtartoztatas a valasz. Ez pedig az egeszseges szexualis fejlodest akadalyozza.

Nem vagyok pszichologus, de allitolag van egy olyan szemelyisegzavar, amelynek az az egyik tunete, hogy valakit (altalaban egy ferfit) rogeszmesen zavar a szex, pontosabban az zavarja, ha MASOK szexualis eletet elnek. Akkor is, ha maga a beteg egyébként él szexuális életet.

Nem én vagyok az elso, akinek megfordul a fejében, hogy nehany egyhazban van valami betegesség ebben az ugyben.

2021. dec. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mert bigottak.
2021. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!