Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények, zsidók és...

A keresztények, zsidók és muszlimok (tehát az Ábrahámi vallások hívei) egyaránt úgy gondolják, hogy csak az ő vallásuk híveik jutnak a mennyországba?

Figyelt kérdés

2021. dec. 30. 22:45
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék tudom mik a hitbeli különbségek. A kérdés csak arra irányul, hogy például a muszlimok szerint a keresztények és a zsidók is juthatnak-e a mennyországba?
2021. dec. 30. 22:48
 2/19 anonim ***** válasza:

A Kereszténység azt tanítja, hogy Jézus az út, az igazság, és az élet. Ez alapján, aki Keresztény az azt gondolja, hogy csak az üdvözülhet, aki Keresztény. Viszont amit nem tudok az az, hogy a többi keresztény vallás az mit gondol egymásról. Én úgy tudom, hogy pl. egy katolikus elhiszi azt, hogy mondjuk egy baptistának is van üdvössége, de ebbe nem vagyok biztos.


Ha jól tudom a zsidók is úgy gondolják, hogy csak nekik van üdvösségük.

Az Iszlámnál meg passz.

2021. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

,,Én úgy tudom, hogy pl. egy katolikus elhiszi azt, hogy mondjuk egy baptistának is van üdvössége,,

Hát.....ne legyek református keresztény ha ez igaz. pÁR KÉRDÉSSEL ARRÉBB VOLT VEGY OLYAN HOGY A KATOLIKUS EGYHÁZON KIVŰL NINCS ÜDVÖSSÉG és ezt alátámasztja akvinoi Szent Tamás, Jeromos, Ágoston meg az ég tudja még kik.

Amugy én reformátusként se hiszek a baptisták üdvözülésében nemhogy egy katolikus. 1. Jézust imádják és a Szentháromságra meg Istenre nem tesznek hangsúlyt. A mi drága orosz-ortodoxainkl a Szentháromsághoz, Istenhez, Jézushoz is imádkoznak külön külön. ők az igazi keresztények meg a reformátusok mert én az vagyok.

2. A gyereket csecsemőkorba kell megkeresztelni mert ha meghal kresztelés nékól akkor a limbusba jut, a pokol előtornácába és nem üdvözül.

3. Ezek a hivők a Keresztelő Szent János féle keresztekést csinálják, tehát vizzel keresztelnbek. És nem elég a viz mewrt lélekkel is kell. Ortodoxoknál megáldoztatnak meg megkennek olajjal, katolikusoknál elsőálédozol meg bérmálsz nagyobbként, reformátusoknál konfirmálsz.

2021. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
38%

Ez nem csak a vallástól, hanem még a vallás állapotától is függ.

Alapból a létező 8000 vallás közül a többség nem egyistenhívő.

Ezek a vallások nem kizárólagosak: vagyis többségben úgy gondolják, hogy az én istenem egyengeti az én életemet, a tiéd meg a tiédet, vagy pedig az én istenem itt uralkodik, a tiéd meg a te hazádban (tehát helyhez kötött) - és ha kölcsönösen megadjuk egymásnak a tiszteletet, akkor béke lesz.

A kereszténységgel viszont pont ez volt a baj, hogy NEM adta meg a tiszteletet a római isteneknek!

Viszont azóta fejlődtek az ábrahámi vallások is, és most már a normális hívők úgy gondolják, hogy szerencsés esetben a másik vallás híve is üdvözülhet.

A muszlimoknál van erre egy jó mondás: "Allah békéje mindenütt ugyanaz".

2021. dec. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

A zsidók szerint azok a nem-zsidók is a mennybe juthatnak kik betartják Noé 7 törvényét: [link]

A keresztény álláspont szerint azok akik nem hallották az evangéliumot a tetteik alapján lesznek megítélve (itt nem csak arra kell gondolni, hogy nem hallottak róla, hanem arra is, hogy bár hallottak róla, de nem értették meg, ezért egy fals kép alakult ki bennük róla és emiatt nem fogadták el).

A Korán pedig szerintem ellemondásos ebben a kérdésben, egyszer azt írja, hogy a könyv népeinek (zsidók, keresztények, szabeiak) nincs félni valójuk, meglesz a jutalmuk (2:62), később meg már azt írja a Korán, hogy csak iszlám vallást fogadja el Allah, a könyv népei (zsidók, keresztények, szabeiak) és a bálványimádók pedig örökre a pokolban lesznek (3:85, 98:6).

2021. dec. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ebben a kereszténység is ellentmondásos... a korszerű változat az, amit te mondtál, de korántsem minden hívő vagy felekezet gondolja így.
2021. dec. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én a keresztényeknél úgy tudtam, hogy a katolikusok szerint cselekedetekből illetve hit által ítéltetik meg az ember míg a protestánsok szerint csak hit által. Bár sok ezzel kapcsolatban az ellentmondás a Bibliában:


Üdvözülünk-e a jó cselekedetek által?

Eféz. 2,8-9 "Mert kegyelemből tartattatok meg ... Nem cselekedetekből"

Róm. 3,20.28 "Annakokáért a törvénynek cselekedeteiből egy test sem igazul meg ő előtte"

Gal. 2,16 "Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által"


ezzel szemben


Jak. 2,24 "Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből"

Mát. 19,16-21 "És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek? ő [Jézus] pedig monda néki: ... tartsd meg a parancsolatokat ... Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem? Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz a mennyben"


Úgyhogy nem tudom, hogy gondolják a keresztények.

2021. dec. 31. 00:24
 8/19 A kérdező kommentje:
A protestánsokhoz még annyi, hogy Luther egyszer arról is beszélt, hogy miért cselekedjenek jól az emberek annak ellenére, hogy nem ezen múlik az üdvösségük.
2021. dec. 31. 00:28
 9/19 anonim ***** válasza:

"A protestánsokhoz még annyi, hogy Luther egyszer arról is beszélt, hogy miért cselekedjenek jól az emberek annak ellenére, hogy nem ezen múlik az üdvösségük."

Erről van valami forrás? Nem hiszem, hogy Luther ilyen ostoba volna, illetve nem olvasta volna Pál leveleit. Minek tér meg az ember? Mert jót akar cselekedni és gyűlöli a bűnt.

2021. dec. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
24%

"Úgyhogy nem tudom, hogy gondolják a keresztények."

Csakhogy a példádban egyszer újszövetség van (Efézus, Róma, Galata), egyszer meg ószövetség (Máté). Még jó, hogy az egyik a törvényre hivatkozik.


Az ószövetségben, Jézus idejében is még érvényben voltak a mózesi törvények. Minek okoskodsz, ha fogalmad sincs a bibliai szövetségekről? Kiragaszd mondatokat és szembeállítod egymással? ÉS a szövegkörnyezet? A két példa ugyanaz, csak Máté még említi a törvényt is. Pál már azért nem írja, mert Jézus betöltötte a törvényt, így minden hívő megfelel a törvény elvárásainak. Maradnak a szeretet cselekedetek. Érted már?


"Úgyhogy nem tudom, hogy gondolják a keresztények."

Mi tudjuk, úgyhogy igyekezz megérteni és nem hülyeségeket beszélni. Saját érdeked.

2021. dec. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!