Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudod szerezni engedélyt a...

Tudod szerezni engedélyt a katolikus egyháztól, hogy én adjam össze a két legjobb barátomat?

Figyelt kérdés
A nyáron házasodik a két legjobb barátom és azt szeretnénk, ha én adnám őket össze. Tudod szerezni a katolikus egyháztól felhatalmazást?

2022. jan. 7. 13:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Vicces formában ezt eljátszhatjátok 3. szertartásként, de ettől pap nem leszel.
2022. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A két barátod sem hívő ember gondolom, csak kicsit sok volt a Netflixes romantika. Egyébként tisztában lennének az egyház szabályaival.
2022. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor adhatod őket össze, ha pap vagy diakónus vagy. Bizonyos országokban kaphatnak világiak felhatalmazást arra, hogy eskethessenek, ahol tartós paphiány áll fent, vagy ilyesmi, de Magyarország nem tartozik ezen országok közé.

Szóval ez esélytelen.

2022. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
59%

Huhh, micsoda tájékoztatlanság...

Kérdező, ne próbálj viccet csinálni egy szentségből!

2022. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
70%
Az egyházi esküvő amúgy sem érvényes hivatalosan, mindenképp be kell menni aláírni az anyakönyv vezetőhöz is. Szóval ha csak a ceremónia számít, tulajdonképpen "összeadhatod" őket, pont annyit fog érni hivatalosan, mintha pap csinálná.
2022. jan. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
29%

Mondjuk ez mutatja, hogy kb. mire tartják barátodék az egyházi esküvőt.

Egyébként a két legjobb barátod házasodik? Vagyis két férfi egymással?

Homoszexuális házasságot eleve nem ismer el a katolikus egyház (meg szerintem Magyarországon más egyház sem.)

2022. jan. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

#6

Miért ne lehetne a két legjobb barátja egy férfi és egy nő? :D


A kérdést megválaszolták, tényleg nem lehet ilyet.

2022. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%

7-es, nálam a barát az férfit jelent, a barátnő meg nőt. Tehát én így fogalmaztam volna: "a legjobb barátom és barátnőm". Ja, és párkapcsolatra hülyeségnek tartom a barát/barátnő szó használatát, pont azért, mert félreérthető. Helyette a párom, kedvesem, szerelmem, esetleg csajom/pasim szavakat tartom helyesnek.

De tudom, van aki össze-vissza használja ezeket a szavakat, ezért nem állítottam, csak kérdeztem, hogy így kell-e érteni, amit írt.

2022. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

#8

Sokan a "barátnő" kifejezést arra a nőre használják, akivel párkapcsolatban élnek. Ők meg a "párom" kifejezést tartják hülyeségnek, ez egy örök vita amiben nincsen jó válasz. :D

Én amúgy barátnőmnek hívom a nő nemű barátaimat, de ha vegyes társaságról beszélek (pl. átjönnek este férfiak és nők is a baráti társaságból) akkor én is azt mondom, hogy "átjönnek a barátaim".

2022. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
85%
Ha két külön nemű akkor sem engedélyeznék, ha két azonos akkor meg pláne.
2022. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!