Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Úgy érzem nem tudok megfelelni...

Úgy érzem nem tudok megfelelni Istennek, tanácsokat kérnék?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért ide írom ki ezt a gondom, de egy próbát megér. A hit miatt elég nagy belső feszültség van bennem, amit eddig próbáltam elfojtani, de érzem, hogy valamit kezdenem kéne vele. A gond az, hogy lehetetlennek érzem az egészet, emiatt persze szorongok, hogy a pokolra jutok, megpróbáltam rá lélekben félkészülni, de nem tudok. Már annak is jobban örülnék, ha meg se születtem volna. A kérdés lényege, hogy hogyan oldjam ezt fel? Honnan tudom, hogy elég az, ahogy élek Istennek? A többi keresztényt elnézve nem lógok ki ugyan a sorból, de ha azt veszem, ami a Bibliában mind van, úgy érzem nem tudok megfelelni annak a sok elvárásnak. Néha emiatt azt is érzem már, hogy próbálkozni se éri meg. Tudom, hogy sok nem hívő ember is olvassa ezt a kategóriát, ezért nekik mondom, hogy az Isten nem létezik válasz nem segít, meg az sem, hogy látod mit tesz a vallás. Próbáltam már meggyőzni magam, hogy nincs Isten, de annyira erős a kárhozattól való félelmem, hogy nem tudom elengedni. Egyébként nem vagyok hit gyülis meg hasonló, nem innen ered a gond.

2022. márc. 17. 18:35
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
62%

"A pápa már enyhített valamit a kategórián."

Itt bukik az egész önvizsgálat, mivel semmiféle pápának nincsen joga enyhíteni azon az irányadó mértéken, amit az újszövetség leközöl. A katolicizmus önképe a pápaságon át teljesen hamis, a tanrendszerük 98%-a nem biblikus, tehát alpjaiban hamis! Nem véletlen a lelkiismeret jelzése a megfelelés hiányáról. Ez sosem abból fakad, hogy amire képtelen az ember, nem tudja megtenni, hanem abból, hogy amire képes, azt nem teszi meg.

2022. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy még mindig aktívak vagytok!


#13 Sajnálattal hallom, de egyben tudom, hogy nem vagyok egyedül.


#15 Őszintén szólva nincs rendben a lelkiismeretem, talán ezért érzem, hogy belül valami nem stimmel. Hacsak nem valami szélsőséges dologról, mint a gyilkosság, van szó, nem érzem belül, hogy jó vagy rossz. Csupán arra hagyatkozhatok, amit másoktól tanultam.


#17 Tudom, hogy Jézus szeret, abban nem kételkedem. Attól félek, hogy nem tudom sem befogadni, sem viszonozni, nem tudok neki megfelelni. Akármi árán meg nem szerethet, hiszen ha minden hibáinkat elfogadná, nem lenne pokol. Vannak elvárások.


Örülök, hogy ilyen szinten felmerült ez a szexualitás kérdés, mert a válaszok változatossága kitűnően tükrözi az én zavaromat. Mindenki mást mond, például #16 szerint mindegyik bűn, #18 szerint meg csak fele vagy még annyi se. Mindketten a saját lelkiismeretükre támaszkodnak, akkor ez azt jelenti, hogy mindkettőnek igaza van? Mert már többen írtátok, hogy a lelkiismeretem alapján tudnék szelektálni.


#19 Elolvastam ezt a kommentet, és az eredeti kérdést is megnéztem. Nehéz ez az egész, mert szerintem senki nem tudja, mindenki máshogy értelmezi. Én is szívesen értelmezném a dolgokat a magam módján, de félek, hogy rossz útra tévedek, nem tudom honnan kéne tudnom, hogy merre menjek, ha ennyien ennyi félét mondanak. Persze ott a lelkiismeret, emlékszem, hogy ezt mondtátok, de fentebb leírtam ezzel milyen kétségeim vannak. Meg persze most ennek a kommentnek is az volt a lényege, hogy kövessen Jézust, de mi van, ha rosszul értelmezem, amit mond, ha félreértem őt?

Egyébként keresztényként Jézust kell követni, ha jól tudom, talán rosszul tudom, ez esetben ki leszek javítva, de ránk az ószövetségi törvények elvileg nem vonatkoznak.


#21 Én is úgy gondolom, hogy nem véletlenül érzem, hogy ha nem lenne gond, nem félnek, hogy nem felelek meg neki.

2022. márc. 19. 15:10
 23/57 anonim ***** válasza:

„Bízzál az Úrban teljes szívedből, és ne a magad eszére támaszkodj!


Minden utadon gondolj rá, és Ő egyengetni fogja ösvényeidet.”


(Péld.3:5)

2022. márc. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
#18 ovszerrel megolod a gyermeket es az bűn
2022. márc. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
24 és a nő szájába vered ki, akkor az mi?
2022. márc. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
0%

AZ élvezet!

Bűn meg nincs benne, ha ő a feleséged, és ő is szeretné.

2022. márc. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
42%
#25 az már eleve bujaság
2022. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 anonim ***** válasza:
akik fentebb eszmét cserélnek a szexuális életükről, közük nincs a kereszténységhez, csak szólok a kérdezőnek
2022. márc. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:

Ez a "bujaság" így hülyeség.

A Biblia sehol se tiltja a nemi élvezetet, ha az házasságon belül van.

Szó nincs róla, hogy csak kicsit szabad élvezni, meg ilyesmi.

2022. márc. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
#29 szent embereknek csak gyereket nemzeni szabad azt is este sotet szobaban a tobbi ember meg "nő szájába veri" de azok ne nevezzék magukat szentnek ha ilyen erkolcstelenséget művelnek
2022. márc. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!