Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények szerintetek...

Keresztények szerintetek elfogadható az, ha egy szülő kitagadja a gyereket egy életre, mert kezet emelt rá a gyerek és lopott tőlük többször?

Figyelt kérdés

Annyit még hozzá tennék, hogy a szülőknek is megvan a maga sara...


Ja és amúgy kemény vallásos családról és szülőkről van szó.. ( főleg a szülők)


Nem tudom én ilyenkor úgy vagyok vele, hogy a Biblia elvileg a megbocsátást tanítja de ezek a hívő emberek mindent csinálnak csak azt nem amit elvileg követnek..


Lefedik annyival a sztorit, hogy ők mindent megtettek és a gyerek cseszte el.


2022. márc. 27. 13:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Verekszik meg lop a szüleitől?

A szülőknek vajon mi a sara?

Ez ilyen bűnöző család vagy csak tolod a felelőseget?

2022. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nárcisztikus anya
2022. márc. 27. 14:07
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elfogadható. Amit írsz, azt a Biblia a legsúlyosabb bűnök között említi. Persze később, ha a gyerekük valódi megbánást tanúsít, bebizonyítja, hogy valóban megváltozott, akkor a szülőnek is megbocsátással kell viszonyulni hozzá.
2022. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ja csak éppen az normális a Biblia szerint, ha a szülő veri a gyereket 😃 Amúgy nem rólam van szó, hanem a páromról.
2022. márc. 27. 14:35
 5/23 anonim ***** válasza:

#4

A Biblia szerint engedett, sőt lehet hasznos, amikor a szülő testi fenyítést is alkalmaz. Ennek nyilván vannak korlátjai, nem üthetik kedvtelésből a gyereket, nem törhetik el kezét lábát, stb...

2022. márc. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom...az hogy egy 6 éves gyereket vesszovel elvernek, szerintem nem normális. Nem tudom mit tud csinálni egy ekkora gyerek, hogy ütni kell. Ja, persze mindig ezzel a dumaval jött a család, hogy a Bibliában is ott van hogy szabad fenyiteni. Na végül ezzel érték el azt, hogy a párom nem tisztelte a szüleit később sem, max félelmet és dühöt érzett.
2022. márc. 27. 18:48
 7/23 anonim ***** válasza:
42%

A Bibliában benne van fehéren-feketén, hogy a gyereket verni kell vesszővel. Ez tény. Az is benne van, hogy aki apját vagy anyját megüti, halállal lakoljon. Ennek alapján a párod még olcsón megúszta.

Abban igazad van, hogy eléggé mellément a "bibliai nevelés" náluk, ha a párod veri a szüleit és lop tőlük, de nem lehet a szülőket hibáztatni mindenért. Azért ki lesz a hibás, ha majd tőled lop, és téged ver meg? Te vagy a szülők?

2022. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Mindegy a párom már bocsánatot kért és 6 éve nem beszélnek vele ennek ellenére, sőt, minden családtagot ellene hangolt az anyja...
2022. márc. 27. 21:26
 9/23 anonim ***** válasza:

#8

Nem lehet egy szülőnek könnyű megemészteni, hogy gyermeke, akinek életet adott és felnevelt, fizikailag is megtámadja és meglopja.

2022. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Igen!
2022. márc. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!