Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények szerintetek...

Keresztények szerintetek elfogadható az, ha egy szülő kitagadja a gyereket egy életre, mert kezet emelt rá a gyerek és lopott tőlük többször?

Figyelt kérdés

Annyit még hozzá tennék, hogy a szülőknek is megvan a maga sara...


Ja és amúgy kemény vallásos családról és szülőkről van szó.. ( főleg a szülők)


Nem tudom én ilyenkor úgy vagyok vele, hogy a Biblia elvileg a megbocsátást tanítja de ezek a hívő emberek mindent csinálnak csak azt nem amit elvileg követnek..


Lefedik annyival a sztorit, hogy ők mindent megtettek és a gyerek cseszte el.


2022. márc. 27. 13:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

6

"az hogy egy 6 éves gyereket vesszovel elvernek, szerintem nem normális. Nem tudom mit tud csinálni egy ekkora gyerek, hogy ütni kell. Ja, persze mindig ezzel a dumaval jött a család, hogy a Bibliában is ott van hogy szabad fenyiteni."


Nem csak hogy nem normalis, de buncselekmeny is egy 6 eves gyereket vesszovel verni. A keresztenyseg nem tanithat olyat, ami a vilagi torvenyek szerint buncselekmeny. Ez pont az az eset.

Ugyanakkor felnott embernek a szulot megutni es meglopni is rendorsegi ugy, elvileg. A keresztenyseg szerint meg kell bocsatani, akar 77-szer is, plane ha valaki bocsanatot ker. De a szulo lehet, hogy onvedelembol szakitotta meg a kapcsolatot. Nem a keresztenyseg miatt.

2022. márc. 28. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
#11 Hat kár hogy egy gyerek önvédelemből nem tud kapcsolatot megszakítani, max elviselni amit kap.
2022. márc. 28. 13:41
 13/23 anonim ***** válasza:

12


Hat, de, papiron igen. Legalabbis jogallamban. Ha szol egy ovononek, tanarnak (vagy rendornek), akkor a szuleitol azonnal elveszik es neveloszulokhoz adjak. A szuleit pedig birosag ele allitjak.

Kulfoldok elek, pont hallottam is ilyen esetet.

A szuloktol az OSSZES gyereket azonnal elvettek, orakon belul, a szoptatott picibabat is.

Magyarorszagon is kozbeszol a gyamugy, ha egy gyereket ilyen sulyosan bantalmaznak.

De sehol nem mentik fel az alol, hogy felnottkent o sem verheti meg a szuleit. Hacsak nem onvedelembol tette.

2022. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
49%

#11

Régen is használtak a szülők testi fenyítést, ma is sok helyen használnak, sok-sok generáció nőtt így fel. A mértékkel lehet probléma, amikor a fenyítést nem nevelési célzattal történik, hanem dühből, haragból.

Itt pedig nem derült ki, hogy a szülő rendszeresen verte a gyereket 6 éves korában, vagy egyszer-kétszer csinált valami rosszat, egy vessző akadt éppen a kezébe és azzal a seggére vágott. Ráadásul csak az egyik oldalt ismerjük. Én azért meghallgatnám ilyenkor a szülőt is, hátha kicsit más szemszögből ismerjük meg a történetet.

2022. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"Kulfoldok elek, pont hallottam is ilyen esetet.


A szuloktol az OSSZES gyereket azonnal elvettek, orakon belul, a szoptatott picibabat is."

Ha Norvégiára, és a Bodnariu család esetére célzol, arra a norvégok pont nem lehetnek büszkék, nagyon komoly nemzetközi felháborodás kerekedett az ügyből, aminek a végén a gyerekek vissza is kerültek a szüleikhez. Egy jogállamban pont hogy nem úgy működnek a dolgok, ahogy ezt akkor ők intézték.

2022. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

15

Nem Norvegiara. Angliaban elek es ismertem a csaladot.

2022. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Nem ütötték vágták mint a lovat, de a fenyites eszköze mindig vessző, pálca, vállfa, fakanál volt... Aztán mindig azzal lett odasozva neki. Plusz az anyja állandóan elvárásokkal volt felé, mindig neki kellett gyerekként a legjobban kinézni, akire büszkének lehet lenni, zsarolta ha nem oda akart menni tanulni ahová ő akarja és mindenben is irányítani és kontrollálni akarta. Ha nem így tett, akkor jött az, hogy elégedetlen volt vele, nem tamogatta abban amit akar stb.. és azt érezte, hogy sosem tudja érvényesíteni saját magát az anyjával szembe, mert le van nyomva. Végül fizikai erőhöz nyúlt, mert úgy érezte csak így állhat ki magáért. Kezdetben csak annyi történt, hogyha az anyja meg akarta ütni, akkor lefogta és nem tudta. Már ezen ki volt akadva az anyja, hogy mi az hogy ellenkezik és megvédi magát. Majd évekkel később egy jó nagy balhénál fogta magát és tényleg megverte az anyját. Persze nem véresre vagy ilyenek, de szépen megtèptèk egymást. A párom azt mondta, hogy végleg kitöltötte minden dühét az anyján akkor és a fejéhez vágta, hogy mostmár nem tudja olyan félelemben tartani mint kicsikènt.


Hát nem tudom én úgy vagyok vele, hogy nem véletlen lett olyan a párom amilyen, ha az anyja megengedte magának ezt a fajta kontrollt és nevelést, akkor ne csodálkozzon azon, ha felnőve fellázad a gyerek. Persze csak a párom szívta meg, mert ő lett úgy elkönyvelve mások szemében, hogy Úristen megverte a saját anyját. A helyében én inkább hamarabb elköltöztem volna otthonról és akkor nem fajul idáig.

2022. márc. 28. 18:22
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

14


Valoban igaz, hogy mindig hallgattassek meg a masik oldal.

"Régen is használtak a szülők testi fenyítést, ma is sok helyen használnak, sok-sok generáció nőtt így fel. A mértékkel lehet probléma"

Ez viszont nem igaz, a magyar torvenyek MOST MAR tiltjak a testi fenyitest, teljes mertekben. Mindegy, hogy regen hogy volt.


"egy vessző akadt éppen a kezébe"

ezt azert gondold vegig szerintem...

eppen a vasalozsinor akadt a kezebe, eppen a nadragja ove kerult a kezebe, egy 6 eves gyerekkel szemben

azt sem szabad, de nem a sajat keze akad eloszor kezbe az ilyennek?

2022. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

14

latod: vessző, pálca, vállfa, fakanál

ilyen nincs veletlenul a kezbe akadva

2022. márc. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
49%

"Ez viszont nem igaz, a magyar torvenyek MOST MAR tiltjak a testi fenyitest, teljes mertekben. Mindegy, hogy regen hogy volt."

Nem különösebben érdekel ez a része. Mi is a jelenleg hatályos propaganda? Hogy a nevelés a szülő dolga, akkor ne csak az LMTQ (ha jól írom) szervezetek, hanem a kormány/állam se szóljon bele. Olyan bíró pedig nem lesz, aki bármelyik szülőt elítélné, mert képen vágata a gyereket, amikor csúnyán visszaszólt, vagy fenéken, mert rosszul (köz vagy önveszélyesen) viselkedett. De mint írtam, normális keretek között.

2022. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!