Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez nem ellentmonda...

Szerintetek ez nem ellentmondasos az Ádám és Éva sztoriban?A Biblia világosan írja hogy a fa amelyről ettek a jó és rossz tudásának fája és csak ezután vált nyilvánvalóvá számukra hogy amit tettek az rossz volt.

Figyelt kérdés
De akkor kérdem én,hogyha előtte nem voltak a "jó és rossz"tudásának birtokaban akkor honnan kellett volna tudniuk hogy amit cselekszenek az rossz?Sokan erre azt fogják mondani hogy hát Isten figyelmeztette őket...de hát ez olyan mintha a 2 éves gyerekem elé odaraknek egy csokit és azt mondanam neki hogy ne egyen belőle mert az rossz dolog.Fog rám hallgatni a gyerek(kb 99% hogy nem) és miért nem? Azért mert nem mert nem tudja értelmezni mi a rossz és MIÉRT rossz.Akkor kérdem én Isten milyen "jogon" várta el tőlük hogy hallgassanak rá ha csak azután voltak képesek értelmezni a "rosszat" miután ettek a gyümölcsből?( bocsánat hogy hosszú voltam:)

2022. ápr. 19. 12:22
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
70%

Mert rosszul értelmezzük ezt, hogy "jó és rossz TUDÁSA". Itt nem arról van szó, hogy az ember korábban nem tudta, hogy mi a jó és mi a rossz. Nem volt az ember értelme korlátozva korábban sem.

Nem az értelem és a tudás hiánya helyett itt arról van szó, hogy az ember dönti el (Isten helytt), hogy mi a jó és mi a rossz morális értelemben. Jó és rossz tudás helyett inkább a jó és rossz önkényes megkülönböztetésének fája lenne talán a jobb használat.

2022. ápr. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
Bocsánat kétszer írtam azt hogy "mert nem":)
2022. ápr. 19. 12:41
 3/49 A kérdező kommentje:

"itt arról van szó hogy az ember dönti el(Isten helyett)hogy mi a jó és mi a rossz morális értelemben"

Tehát ebből az következtetik,hogy az embernek jobb is ha nincs döntési képessége csak bólintson Isten minden kérésére mint egy skót kutya.De akkor még is mi szüksége az emberre ha csak olyannak fogadja el amilyennek "megtervezte" maganak

2022. ápr. 19. 12:52
 4/49 A kérdező kommentje:
Valamint ha az ember kezdetben "tökéletes" volt a bűnbeeses pillanatáig az azt jelenti hogy hazugságot sem hallottak még addig soha azelőtt akkor honnan tudtak volna hogy a kígyó hazudik?
2022. ápr. 19. 13:07
 5/49 A kérdező kommentje:
Illetve honnan tudjuk hogy az ember értelme nem volt korlátozva?:)) A Bibliában nincs erről szó!
2022. ápr. 19. 13:22
 6/49 anonim ***** válasza:
34%
A harmadik kérdésre: Isten minden teremtménynek szabad akaratot adott, nem akart kutyákat vagy robotokat. A probléma gyökere az, hogy miután az ember megette a gyümölcsöt,teljesen megváltozott a gondolkodása és az értelme. Itt nem egy egyszerű gyümölcs evésről van szó, szellemi és lelki változásokat okozott. Mivel az ember Isten képére és hasonlatosságára van teremtve és neki adta a föld feletti hatalmat, a sátán ezen az egy módon szerezhette meg a föld és minden ember felett az uralmat. Gyűlöli Istent és az embert is, a célja Isten hatalmát megdönteni és minél több embert megölni miután megvalósította az akaratát rajtuk keresztül. A varázslással, illúziókkal és megtévesztő hazugságokkal hiteti el az emberrel, hogy amit tesz az jó, ami sajnos a valóságban pont az ellenkezője.
2022. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
59%

"Szerintetek ez nem ellentmondasos az Ádám és Éva sztoriban?A Biblia világosan írja hogy a fa amelyről ettek a jó és rossz tudásának fája és csak ezután vált nyilvánvalóvá számukra hogy amit tettek az rossz volt."


Azért az tudták mérlegelni, hogy ellenmondás van a kígyó és Isten szava között. Én inkább megkérdeztem volna Istent, hogy ilyenkor mi van, nem pedig egy kígyóra hallgattam volna...


"Illetve honnan tudjuk hogy az ember értelme nem volt korlátozva?:)) A Bibliában nincs erről szó!"

Másról sem szól a Biblia


"De akkor kérdem én,hogyha előtte nem voltak a "jó és rossz"tudásának birtokaban akkor honnan kellett volna tudniuk hogy amit cselekszenek az rossz?"

Ahogy előbb is írtam. Isten szava vs. kígyó szava...

2022. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Oké,értem de hogyha Isten a saját hasonlatosságára teremtette az embert(Isten aki ugye nem esendő)akkor hogy hogy az ember mégis esendővé lett?
2022. ápr. 19. 14:11
 9/49 anonim ***** válasza:
44%
A negyedikre: Nem tudhatták, hogy hazudik valóban, mivel ő a hazugság atyja, csak ő hazudik. Viszont Isten megmondta, hogy milyen veszélyes (halálosan) enni róla. Tudta, hogy el fog bukni az ember, mégis szabad akaratot adott neki. Még ezek előtt megalkotta a szabadítás módját is, ami egészen Krisztus haláláig titok volt.
2022. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
76%

"Oké,értem de hogyha Isten a saját hasonlatosságára teremtette az embert(Isten aki ugye nem esendő)akkor hogy hogy az ember mégis esendővé lett?"

Mert a saját képmására teremtés pontosan azt jelenti, hogy az embernek szabad akarata van és tökéletesen felfogja, ami történik, nem csak ösztönösen viselkedik, tudattalanul, mint az állatok. Filozófiai nyelven: ami az emberből kiindul az vissza is érkezik hozzá.

2022. ápr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!