Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez nem ellentmonda...

Szerintetek ez nem ellentmondasos az Ádám és Éva sztoriban?A Biblia világosan írja hogy a fa amelyről ettek a jó és rossz tudásának fája és csak ezután vált nyilvánvalóvá számukra hogy amit tettek az rossz volt.

Figyelt kérdés
De akkor kérdem én,hogyha előtte nem voltak a "jó és rossz"tudásának birtokaban akkor honnan kellett volna tudniuk hogy amit cselekszenek az rossz?Sokan erre azt fogják mondani hogy hát Isten figyelmeztette őket...de hát ez olyan mintha a 2 éves gyerekem elé odaraknek egy csokit és azt mondanam neki hogy ne egyen belőle mert az rossz dolog.Fog rám hallgatni a gyerek(kb 99% hogy nem) és miért nem? Azért mert nem mert nem tudja értelmezni mi a rossz és MIÉRT rossz.Akkor kérdem én Isten milyen "jogon" várta el tőlük hogy hallgassanak rá ha csak azután voltak képesek értelmezni a "rosszat" miután ettek a gyümölcsből?( bocsánat hogy hosszú voltam:)

2022. ápr. 19. 12:22
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
53%

Mint ahogy Ádám és Éva is kapott egy figyelmeztetést, szerintem neked is jár egy, bár lehet, hogy már megkaptad valamikor régebben mástól. Mégpedig ez a figyelmeztetés: ne legyél büszke, ne beszélj a magas lóról Istenről, mintha te ítélhetnéd meg őt, és nem ő téged, mert Isten a gőgösöknek ellenáll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ad (lásd 1Pét 5:5, Jak 4:6)! Szerintem nincs annál gyötrőbb felocsúdás, amikor az ember rájön, hogy kegyelemre lenne szüksége, de elutasítják, és elkezdődik rajta az ítélet.

Ajánlott olvasmány: Thomas A. Jones, Michael Fontenot: The Prideful Soul's Guide to Humility

üdv, Stefán

2022. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

#14

"Aki olyan hülye, hogy világosan elmondják neki, hogy ha zabál a fáról, akkor megdöglik, ennek ellenére mégis eszik róla, annak minden más figyelmeztetés felesleges."

Oke, es kinek a felelossege hogy ilyen hulyere sikerultek?

2022. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
100%

"ahogy Ádám és Éva is kapott egy figyelmeztetést"

Az már akkor nem tökéletes világ, ha valakit figyelmeztetni kell bármire is.

Úgy meg főleg nem tökéletes, ha még fenyegető veszély is van.

Tehát már a bűnbeesés ELŐTT SEM tökéletes.

2022. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha tudsz németül, akkor ajánlom at "Unter Pfarrerstöchter" című podcastet. A Bibliát mesélik el benne, és bár tényleg lelkész családba születtek, sőt, az egyikük teológus is lett (a másikuk meg újságíró, másik podcastje a "Die Zeit, Verbrechen"), elég normális hozzáállásuk van. Nem térítenek, hanem tényleg elmesélik a Bibliát, és magyarázzák is.

A kérdésedről konkrétan nem emlékszem, hogy esik-e szó, de az a hozzáállásuk, hogy az Ószövetség konkrétan egy eredetmonda. Nem az van benne leírva, ami történt, hanem utólag találtak ki a szerzők a jelen helyzetre magyarázatot. Szóval hogy most ilyenek vagyunk, okosak, meg Istent ha ábrázoljuk, akkor úgy néz ki, mint mi, na ez azért van, mert a saját képére teremtett minket. De biztos nem olyan szar világot teremtett nekünk, valami oka van, hogy mégis így szenvedünk, ez legyen mondjuk a kígyó ármánykodása.

2022. ápr. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok németül:) Mondjuk tudom hogy erre a történetre is csak szimbolikusan kell tekinteni de ez azt jelenti hogy Jézusra(aki a kereszténység főszereplője) is csak szimbolikusan kell tekinteni mert ha nem volt eredendő bűn akkor a megváltás is értelmét veszti és ezzel együtt ez az egész vallás.
2022. ápr. 20. 08:17
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Erre mondta azt a pápa, hogy Ádámék nem voltak, de eredendő bűn igen, ami szerinte tulajdonképpen az emberiség öntudatra ébredése.

Mondjuk ezt nem értem, mert már a majmok egy részének is van öntudata.

2022. ápr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:
Én sem értem mi ebben olyan "démoni",hiszen pont ebben rejlik az emberiség fejlődésének kulcsa,hogy képesek vagyunk felmérni a tetteinknek a súlyát és következményeit és ezáltal jobb emberekké tudunk válni( ha akarunk).Tehát ha ezt a kígyónak köszönhetjük akkor inkább hálával kéne tartoznunk neki:))
2022. ápr. 20. 08:29
 28/49 anonim ***** válasza:
94%

Csakhogy az istennek nem ez volt a szándéka!

Boldog tudatlanságban akart minket tartani... VAGY: jól meg akart büntetni. Hiszen látta előre, mégse tett semmit.


A valóságban pedig az a helyzet, hogy 2-3000 évvel ezelőtt egy ilyen világmagyarázat telt az akkori emberektől.

Ma már kicsit furán hangzik, de akkor még szódával elment.

2022. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:
Egyébként meglep az is hogy a pápa ilyesmit nyilatkozott:)
2022. ápr. 20. 08:39
 30/49 A kérdező kommentje:
Értem de akkor nem hazudtam abban hogy az Isten a kutyáinak szánt minket hiszen pont attól a dologtól fosztott meg minket ami az embert emberré teszi...
2022. ápr. 20. 08:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!