Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez nem ellentmonda...

Szerintetek ez nem ellentmondasos az Ádám és Éva sztoriban?A Biblia világosan írja hogy a fa amelyről ettek a jó és rossz tudásának fája és csak ezután vált nyilvánvalóvá számukra hogy amit tettek az rossz volt.

Figyelt kérdés
De akkor kérdem én,hogyha előtte nem voltak a "jó és rossz"tudásának birtokaban akkor honnan kellett volna tudniuk hogy amit cselekszenek az rossz?Sokan erre azt fogják mondani hogy hát Isten figyelmeztette őket...de hát ez olyan mintha a 2 éves gyerekem elé odaraknek egy csokit és azt mondanam neki hogy ne egyen belőle mert az rossz dolog.Fog rám hallgatni a gyerek(kb 99% hogy nem) és miért nem? Azért mert nem mert nem tudja értelmezni mi a rossz és MIÉRT rossz.Akkor kérdem én Isten milyen "jogon" várta el tőlük hogy hallgassanak rá ha csak azután voltak képesek értelmezni a "rosszat" miután ettek a gyümölcsből?( bocsánat hogy hosszú voltam:)

2022. ápr. 19. 12:22
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
100%

Az az érdekes, hogy ilyen nem csak ebben a vallásban van.

A görögöknél például egyébként is kalandos volt az emberek sorsa... de egy olyan is volt benne, hogy az első emberek nem ismerték még a tüzet sem, és fáztak. Prométeusz vitte el nekik.

2022. ápr. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom ezután Prometeuszt is jól megbüntették:)
2022. ápr. 20. 09:08
 33/49 anonim ***** válasza:
0%

"Oke, es kinek a felelossege hogy ilyen hulyere sikerultek?"

Senkié, mivel nem sikerültek hülyére. Ádám felelőssége, hogy hülye volt. Ha elkövetsz egy bűnt az a te hülyeséged, nem Istené, mivel pontosan tudod, hogy mit csinálsz. Nem hárítgatunk, vállaljuk a felelősséget!


"Hiszen látta előre, mégse tett semmit."

Csak szólt, hogy meghalnak. De a szabad akaratot biztosítani kell. Ez naponta lerágott csont

2022. ápr. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
94%

Kreatti, már részletesen leírtad a véleményed erről.

Szerintem nem igaz, amit írtál, de nem akarom minősíteni, majd a kérdező eldönti.

Viszont most ne írogass hülyeségeket:

"Ádám felelőssége"

Úgy mégis: KI alkotta Ádámot pontosan olyanra, hogy elbukjon, majd szépen magára is hagyta, segítség nélkül?

2022. ápr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy mégis: KI alkotta Ádámot pontosan olyanra, hogy elbukjon, majd szépen magára is hagyta, segítség nélkül?"


Lsd. 33. válasz.


Ha valaki újra megkérdezi, akkor itt a válasz: 33. hozzászólás. Sok sikert!

2022. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
94%

Ja, és még ráadásul látta is előre az egészet.

Tudod, ha például ezt a BTK alapján ítélnék meg, elég sok paragrafus illene rá.

2022. ápr. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, és még ráadásul látta is előre az egészet.


Tudod, ha például ezt a BTK alapján ítélnék meg, elég sok paragrafus illene rá."


Én is sok mindent előre látok, mégsem az én felelősségem, ha valaki hülye. Pl. előre látom, hogy ha valaki a vonat elé áll, akkor az elcsapja és meghal. A ti balos "logikátok" szerint ez akkor az én hibám, vagy akár a vonat feltalálójáé, és még állítólag paragrafus is van erre. Ti tényleg zseniálisak vagytok :)

De tudjátok mit? Pereljétek be Istent, harcoljatok ellene! Sok sikert:)

2022. ápr. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
100%

Csak:

- te nem vagy végtelen,

- sem jóindulatú,

- sem igazságos,

- nem te alkottad a vonatot,

- sem az illetőt,

- de még a világ szabályait sem.

Viszont továbbra is hülyének nézel mindenki mást, és ez nem jó dolog.

2022. ápr. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 A kérdező kommentje:
Szerintem már az is dicséretre méltó ebben a történetben hogy ezután képesek voltak felismerni hogy rosszul cselekedtek.Hany olyan ember van a vilagban aki szörnyűget szörnyűségesre halmoz fel de fel sem ismerik hogy rosszul cselekszenek.Az "öntudatra ébredés" és az ezzel együtt járó "tudatosítás" képessége egy nagyon is nagy erény!!
2022. ápr. 20. 11:55
 40/49 A kérdező kommentje:
Ez különböztet meg minket az állatoktól
2022. ápr. 20. 11:58
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!