Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasságtörés halálos bűn?

A házasságtörés halálos bűn?

Figyelt kérdés

Sajnos hetek óta olyan gondolatok fészkelték be a fejembe magukat, hogy egy másik férfira vágyódom testileg lelkileg, és nem a férjemre.Szeretem a férjemet,mint embert.Nagyon jó apja a csodálatos gyermekeinknek,de sajnos hozzám nem igazán passzol.Az évek alatt sosem veszekedtünk szinte, inkább lassú viz partot most a házasságunk.Elvagyunk!Ez a másik férfi életem nagy szerelme,viszont a szüleim sosem engedték a kapcsolatunkat,titokban voltunk együtt évekig.Majd elhagytam és össze jöttem a férjemmel.Házasság előtt fogant az első gyermekünk,emiatt össze házasodtunk.Nem tudom egyáltalán megtörtént volna-e, ha nem érkezik a csöppség.Az évek alatt is hiányzott mindig az életemből az igazi szerelmem,Ő teljes mértékben ismer,minden rezzenésemet,gondolatomat.Pár hete láttuk egymást és rám írt…szoktunk csetelni.Felmerült benne is, hogy mi lenne,ha találkoznánk.Amiből tudjuk, hogy mi lenne…nem bírnánk magunkat fékezni.A szivem egyik fele vágyik a találkára,viszont napok óta annyira szenvedek a tudattól,hogy ha esetleg meg is történne a dolog,utána mi lenne?Mennyire sérülnék,mennyire sérülnének a gyermeke (meg ha nem is derül ki a dolog)?! A gyermekeim érzik,ha valami nincs rendben velem. Nyilván eddig is érezték,hogy nem vagyok 100% boldog,de az apjukkal mindent megteszünk, hogy nekik a legjobb legyen.

A másik, hogy nem tartom magam tökéletes hívőnek,ritkán járok templomba,viszont nem szeretném a jó Istent megbántani. Ezt tudom és érzem, csak rettenetesen őrlődök :( tudatosan cselekednék, kétlem, hogy lenne erre feloldozás. De ha megteszem akkor kárhozatra kerülök, ha nem teszem úgy elek le egy életet, hogy vágyódom más iránt. Borzaszto ez a dolog. Mindenem mellet félek, ha megteszem Isten elveszi tőlem a legnagyobb boldogságaimat, a gyermekeimet, hogy megbűntessen. Kérlek ne ítéljetek el,valakinek muszáj erről beszélnem.



2022. máj. 16. 11:33
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos simán el tudom képzelni, hogy komoly a kérdés és nem trollkodás.
2022. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Komoly :( csak egyszerűen ezt senkivel nem tudom megbeszélni
2022. máj. 16. 11:54
 3/52 anonim ***** válasza:
15%
igen bűn és halálra kövezés érte a jutalom.
2022. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
59%
Miért, milyen bűnért mérte rád a férjed, hogy viseld el egy életen át normális kapcsolat helyett?
2022. máj. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Nem bűntetésként mérte őt rám, szerintem csak normális életet akart nekem. Hiszen tényleg mindent meg teremt nekünk a férjem. Csak az a fránya vonzalom nincs meg, nem vagyok önmagam vele. Persze tudom fel kell áldozni az életünket a gyerekekért és ők az elsők. Csak évek után nem tudom miert toppant be a szerelmem :(

Egyébként a férjem nagyon vallásos, ez tetszett a családomnak. A másik pasi kevésbé vallásos, sajnos a származása miatt eltiltottak tőle, de a tenyerén hordozott. Most őszintén melyik nőnek nem esik jól, ha ennyire szeretik???

2022. máj. 16. 12:23
 6/52 anonim ***** válasza:
56%
Szerelem nélkül pénzért együtt lenni valakivel, az mi is, hogy is hívják? Van olyan, hogy nemcsak a nő, hanem fejétől bűzlik a hal és egész bagázs, anyós-após haszonleső? Csapdát állítottatok szegénynek és az egész díszes galéria benne volt és játszotta a szerepét miközben szeme előtt lebegett, hogy majd ez az ember mennyi mindent megteremt nekik? Tud róla, hogy az orránál, farkának fogva vezetik és nem bánja mert igy legalább pi-hoz jut és eltekintett érte a szerelemtől,lemondott róla, hogy őt szívből szeressék vagy azt hiszi, hogy ő mennyire jajde szeretve van?
2022. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:

Tessék? Értelmezd már legszives, amit írtam…

Az hogy megteremt mindent az tudod miből valósul meg? Hitelből, csokból… több a vagyona a családomnak, mint neki. De nem az anyagiak miatt hazasodtunk.

2022. máj. 16. 12:59
 8/52 KZitus ***** válasza:
94%

Szia

Gondoltál arra ha megteszed a volt barátoddal, azzal hány embernek okozol fájdalmat? Neked megéri?! Bár milliók megteszik azt amit fontolgatsz, óriási fájdalmat okozva olyan embereknek, akiket állítólag nagyon szeretnek.

Mi zajlik jelenleg benned?

Mivel kezdetben Isten képmására és hasonlatosságára lett megalkotva az ember, ezért van erkölcsi érzéke, mely lelkiismeretet eredményez. Ahogy arra Pál szavai utalnak, még a tökéletlen, bűnös emberekben is működik valamennyire. Mivel a törvény alapvetően egy viselkedési szabály, ez az erkölcsi érzék törvényként működik a szívükben. Azonban ezzel az erkölcsi érzékkel kapcsolatos törvénnyel szemben működik egy másik öröklött törvény is, ’a bűn törvénye’, amely szembehelyezkedik az igazságos hajlamokkal, és rabszolgáivá teszi azokat, akik nem állnak ellen az uralmának. (Te is tudod, hogy amire készülsz, fontolgatsz, az erkölcsileg törvénytelen)

Istent is említetted. Ezt íratta le Neked is:

Róma 6:12

"Ne engedjétek tehát a bűnt továbbra is királyként uralkodni halandó testetekben, hogy a kívánságainak engedelmeskedjetek."

Róma 7:22, 23

"Az az ember, aki legbelül vagyok, örömét leli Isten törvényében, de látok egy másik törvényt a testemben, amely az elmém törvényével hadakozik, és a testemben levő bűn törvényének a foglyaként vezet...."

Galácia 5:19–21

"A test cselekedetei pedig nyilvánvalóak: szexuális erkölcstelenség, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, bálványimádás, spiritizmus, ellenségeskedés, viszálykodás, féltékenység, haragkitörés, nézeteltérés, megosztottság, szektás csoportosulás, irigység, részegség, vad mulatozás és effélék. Figyelmeztetlek titeket, mint ahogy már korábban is figyelmeztettelek benneteket, hogy akik ilyesmiket tesznek, nem öröklik Isten királyságát."

Figyeld meg, a paráznaságot és az erkölcstelenséget milyen bűnök közé sorolja...érdemes érte az életeddel fizetni?

2022. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:

Kellett egy balek a klánnak a csokhoz, hitelhez.

Szegény ember, tudja kik veszik körül?

Attól, hogy vallásos, még nem fogja a vallásosságával az egész bandát a hátán a mennyországba átcipelni...


Nem szerelemből, nem vonzódásból a házasság. Nem a filléreiért, amiből mégis mindent megteremtett és megteremtet. Valami haszna csak van, ami kellett tőle és amiért nem tűnt akkor még túl nagy árnak a vele egy házban, egy ágyban élni és lemondani a szerelemről, a vonzódáson alapuló szexről.

2022. máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó nem tűröm, hogy ilyen hangnemben irkald a hülyeségeidet! Még egyszer leírom a “klánnak” több a pénze, mint a férjem egész családjának! Több pénzt kapott már tőlük szerintem, mint a saját szüleitől! A csokot azért igényeltük, mert nem akartunk a szüleimre támaszkodni! Sem senki másra. Saját élet, igaz az állam pénzéből! De ez mellékes. Másrészt senki nem várja el, hogy “ a hátán cipeljen a mennyországba”!


Megismerkedtünk össze jöttünk jött a baba, ennyi a sztori. Persze nulla háttér információval olyan könnyen ítélkezel… nézz először magadba!

2022. máj. 16. 13:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!