Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasságtörés halálos bűn?

A házasságtörés halálos bűn?

Figyelt kérdés

Sajnos hetek óta olyan gondolatok fészkelték be a fejembe magukat, hogy egy másik férfira vágyódom testileg lelkileg, és nem a férjemre.Szeretem a férjemet,mint embert.Nagyon jó apja a csodálatos gyermekeinknek,de sajnos hozzám nem igazán passzol.Az évek alatt sosem veszekedtünk szinte, inkább lassú viz partot most a házasságunk.Elvagyunk!Ez a másik férfi életem nagy szerelme,viszont a szüleim sosem engedték a kapcsolatunkat,titokban voltunk együtt évekig.Majd elhagytam és össze jöttem a férjemmel.Házasság előtt fogant az első gyermekünk,emiatt össze házasodtunk.Nem tudom egyáltalán megtörtént volna-e, ha nem érkezik a csöppség.Az évek alatt is hiányzott mindig az életemből az igazi szerelmem,Ő teljes mértékben ismer,minden rezzenésemet,gondolatomat.Pár hete láttuk egymást és rám írt…szoktunk csetelni.Felmerült benne is, hogy mi lenne,ha találkoznánk.Amiből tudjuk, hogy mi lenne…nem bírnánk magunkat fékezni.A szivem egyik fele vágyik a találkára,viszont napok óta annyira szenvedek a tudattól,hogy ha esetleg meg is történne a dolog,utána mi lenne?Mennyire sérülnék,mennyire sérülnének a gyermeke (meg ha nem is derül ki a dolog)?! A gyermekeim érzik,ha valami nincs rendben velem. Nyilván eddig is érezték,hogy nem vagyok 100% boldog,de az apjukkal mindent megteszünk, hogy nekik a legjobb legyen.

A másik, hogy nem tartom magam tökéletes hívőnek,ritkán járok templomba,viszont nem szeretném a jó Istent megbántani. Ezt tudom és érzem, csak rettenetesen őrlődök :( tudatosan cselekednék, kétlem, hogy lenne erre feloldozás. De ha megteszem akkor kárhozatra kerülök, ha nem teszem úgy elek le egy életet, hogy vágyódom más iránt. Borzaszto ez a dolog. Mindenem mellet félek, ha megteszem Isten elveszi tőlem a legnagyobb boldogságaimat, a gyermekeimet, hogy megbűntessen. Kérlek ne ítéljetek el,valakinek muszáj erről beszélnem.



2022. máj. 16. 11:33
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Olvastad te a bibliát? vagy min alapul a te hited?


Az állításaidat alátámasztó részeket tudsz idézni?


Az azért feltűnt hogy lényegében a leírtak szerint a tévutat követőké mennyország? Például az ateistáké.

2022. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
11%

Aki házasság előtt dug vagy házasság alatt mással dug vagy másra vágyakozik, az bűn, nem követi a parancsot, amit több ezer éve adtak ki, magára vessen a földi és földöntúli büntetés miatt.

( Aki elvált és új ágyasa, sexpartnere van, az a földön túl kapja meg jogos jussát, bűntetését érte, mert a Földön már elferdült a válasok kezelése?)


A parancsokat több ezer éve adták ki, azóta se szól gyermekeihez,mint jó szülő is csak mikor megfogan a gyermek, akkor szól tíz mondatot majd utána leveszi róla a kezét, le se tojja többé, messziről röhögve nézi teremtett világa szenvedéseit, mivel ennél sokkal fontosabb dolgai vannak neki.

2022. máj. 25. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!