Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A házasságtörés halálos bűn?

A házasságtörés halálos bűn?

Figyelt kérdés

Sajnos hetek óta olyan gondolatok fészkelték be a fejembe magukat, hogy egy másik férfira vágyódom testileg lelkileg, és nem a férjemre.Szeretem a férjemet,mint embert.Nagyon jó apja a csodálatos gyermekeinknek,de sajnos hozzám nem igazán passzol.Az évek alatt sosem veszekedtünk szinte, inkább lassú viz partot most a házasságunk.Elvagyunk!Ez a másik férfi életem nagy szerelme,viszont a szüleim sosem engedték a kapcsolatunkat,titokban voltunk együtt évekig.Majd elhagytam és össze jöttem a férjemmel.Házasság előtt fogant az első gyermekünk,emiatt össze házasodtunk.Nem tudom egyáltalán megtörtént volna-e, ha nem érkezik a csöppség.Az évek alatt is hiányzott mindig az életemből az igazi szerelmem,Ő teljes mértékben ismer,minden rezzenésemet,gondolatomat.Pár hete láttuk egymást és rám írt…szoktunk csetelni.Felmerült benne is, hogy mi lenne,ha találkoznánk.Amiből tudjuk, hogy mi lenne…nem bírnánk magunkat fékezni.A szivem egyik fele vágyik a találkára,viszont napok óta annyira szenvedek a tudattól,hogy ha esetleg meg is történne a dolog,utána mi lenne?Mennyire sérülnék,mennyire sérülnének a gyermeke (meg ha nem is derül ki a dolog)?! A gyermekeim érzik,ha valami nincs rendben velem. Nyilván eddig is érezték,hogy nem vagyok 100% boldog,de az apjukkal mindent megteszünk, hogy nekik a legjobb legyen.

A másik, hogy nem tartom magam tökéletes hívőnek,ritkán járok templomba,viszont nem szeretném a jó Istent megbántani. Ezt tudom és érzem, csak rettenetesen őrlődök :( tudatosan cselekednék, kétlem, hogy lenne erre feloldozás. De ha megteszem akkor kárhozatra kerülök, ha nem teszem úgy elek le egy életet, hogy vágyódom más iránt. Borzaszto ez a dolog. Mindenem mellet félek, ha megteszem Isten elveszi tőlem a legnagyobb boldogságaimat, a gyermekeimet, hogy megbűntessen. Kérlek ne ítéljetek el,valakinek muszáj erről beszélnem.



2022. máj. 16. 11:33
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
0%
#29 biblia inkább az emberek üdvösségi kérdéseivel foglalkozik és a sok törvény azért van hogy ostorozza az embereket
2022. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
65%

"olyan parancs ami az elvárásai miatt belekényszerítheti az embert egy házaságba amit utána egyáltalán nem biztos hogy működni fog"

Nem, egyáltalán nem kényszerít bele senkit semmibe semmiféle parancs.

Sehol sincs előírva, hogy ha szexelsz, akkor házasodj.


"Mivel ha nagyon leakarnak feküdni és elepi őket a rózsaszin köd akkor könnyen kötnek házaságot túl hamar az emberek."

Igen, vannak az embereknek ilyen rossz szokásaik. Erről nem a tíz parancsolat tehet. Bár parancsolatoknak hívjuk őket, igaziból csak útmutatások, hogy hogyan élj, ha boldog életet akarsz. De nem kényszer eleve megkeresztelkedni sem, meg ha meg is kereszteltek, akkor se fog senki utánad menni az egyház részéről, ha nem élsz keresztényhez méltó életet, hogy élj úgy, ahogy Isten tanítja. Nagyon türelmes az egyház is meg Isten is, semmire sem kényszerít senkit sem. Felnőtt embereknek felelősséget kéne vállalniuk a tetteikért, nem a körülményekre hivatkozni, amikor bilibe lóg a kezük. A tíz parancsolatban csak az van benne, hogy ne paráználkodjál - az messze nem, hogy ha paráználkodtál, akkor házasodj!


"De ott van a másik probléma is hogy sokan azonban egyáltalán nem foglalkoznak inkább csak vele."

Na ugye, ebből is az látszik, hogy tehát nem kényszerít semmire sem, mindenki szabadon dönt, hogy szexel-e vagy nem, hogy mikor és kivel meg hogy házasodik-e vagy nem, meg hogy mikor és kivel.


"Túl sokat vár el lényegébben."

Nem vár el semmmit. Elmondja, hogy hogyan érdemes élni.


"Másrészről pedig az a gond ezzel a paranccsal hogy lehetett volna sokkal jobban."

Lehetett volna sokkal jobban micsoda? Ha nem tetszik a parancs, Istenhez kell menni panaszra. :)


"Attól még hogy a házaságig vár valaki nem lesz semmi garancia arra hogy működni is fog a kapcsolat."

Hát ha csak a papírig vár, az ilyen jaj-ha-már-lefeküdtük-akkor-gyorsan-házasodjunk-is-össze típusú házasságig, akkor tényleg nem. Ha viszont úgy áll hozzá, hogy a papír majd csak akkor jöhet szóba, ha már mindketten alaposan megismerték egymást és eldöntötték, hogy valóban egymással akarják-e leélni az egész életüket, arra nagyon is érdemes alapozni.


"A parancsolat helyett inkább a jó kapcsolathoz vezető iránymutatásokat kellett volna össze foglalni."

Fogd fel fordítási hibának és tekints a tíz parancsolatra úgy, mint iránymutatásokra. Pontosan azok.

2022. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
100%

Abba is gondolj bele, hogy már most is titkolózol a férjed előtt hiszen intim dolgokról csetelsz vele, lényegében flörtöltök. A Biblia szerint már házasságtörést csinálsz vele a szivedben.

Ha ez tovább folytatódik és súlyosabb dolgok is lesznek akkor három lehetőséged lesz.


1. Ha nem akarsz elválni és titokban tartod akkor életed végéig hazugságban fogsz élni és nem lehetsz igaz ember.


2. Nem akarsz elválni, de elmondod neki. Vagy elválik vagy megbocsájt. Mindkettő nagyon sikamlós helyzet. Mert nem lehet tudni mennyire fog tudni szivből megbocsájtani és teljesen elfelejteni ezt. Te mennyire tudnál?


3. A macsóval akarsz tovább élni. De mi van ha a macsó nem akar? Mi lesz az egzisztenciáddal, gyerekekkel, a hirneveddel ami az egzisztenciádnál is drágább?

2022. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
100%

2

21-es vagyok

Meg azt szeretnem mondani, hogy semmikeppen ne mondd el a ferjednek. Marmint ha most ez leall es ennyi volt. Nincs mit elmondani - valaki erdeklodott, te egy kicsit megszedultel, de nem tortent semmi.

Ne mondd el, mert tobbet fog belelatni, mint amennyi tortent. Ha azert akarod elmondani neki, mert akkor megkonnyebbulsz es megbocsat, akkor onzo vagy egy kicsit: egy olyan informacioval terhelted meg a lelket, amivel nem tud mit kezdeni, csak nagyon rosszul fog neki esni. Egy csomo minden le fog jatszodni a fantaziajaban, es sajat magat ertektelenebbnek fogja latni. Ezt neked kell magadban helyre rakni.

2022. máj. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
Ha nőnek ennyire kellene másik pasi a férje mellett, akkor a férfiakban akkor ez a vágyakozás másik iránt, másik nő teste iránt mennyire lehet jelen az évtizedek alatt? Ők is elgondolkodnak, hogy Isten minek küldte rájuk az új nőt vagy a tettek mezejére lépnek,akár csak úgy is ha a... közben a másik nőt képzeli a nője helyébe? Vagy a férfiaknak nincsenek esküvő után ilyen gondolataik?
2022. máj. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:

"a férfiaknak nincsenek esküvő után ilyen gondolataik?"

Mindenkinek lehetnek. A kérdés az, hogy mit kezd ezekkel a gondolatokkal az, akiben felmerülnek - akár férfiről, akár nőről van szó.

2022. máj. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:
57%
Az Istennek mi oka volt hazas emberekben más felé, mint a párja vagyat, a vágy lehetőségét megteremteni, miért van ilyen?
2022. máj. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
50%

"Az Istennek mi oka volt hazas emberekben más felé, mint a párja vagyat, a vágy lehetőségét megteremteni, miért van ilyen?"

Szabad akaratunk van. Mi választottuk azt, hogy nem úgy élünk, ahogy Isten tanította (lásd: Ádám és Éva). Azóta vannak csak ilyen gondok, előtte nem voltak, és ha megmaradtunk volna Isten útján, akkor most is a Paradicsomban élhetnénk, és nem lennének ilyen problémáink (sem).

2022. máj. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:
57%
Isten az égvilágon semmit nem tanít csak szivat. Hozzám se szól, így nem tanít semmit. Ha én lennék az ellenségem, elégedett lennék magammal, hogy hogyan tudom megfi.gatni engem...Biztos ez a büntetés.
2022. máj. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
57%
Akinek nem ad, nem küld házastársat, annak örök cölibátus, önmegtartóztatás, mert véletlen korcsot teremtett és nem akarja, hogy szaporodjon? Vagy úgy korcs, hogy nem képes felfogni, hogy neki kit küldött, ezért ne szaporodjon mással, elég belőle egy is, még sok is?
2022. máj. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!