Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Véleményeket szeretnék....

Véleményeket szeretnék. Házasságtörés? (többi lent)

Figyelt kérdés
Érdekelne vallásos (mindegy milyen vallás)emberek véleménye a házasságtörésről. Nem tartom magam vallásosnak, de hiszek Istenben(keresztény Istenben). Az ok: házas vagyok és gondolkodom a házasságtörésen egy szintén házas nővel. Még nem tettem meg, elképzelhető, hogy nem is fogom. Most csak véleményeket szeretnék hallani a témában. Köszi.
2016. júl. 24. 22:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Lévén, hogy komolyan veszem a Bibliát (hiszen ezért vagyok vallásos), az a véleményem, ami a Bibliának: súlyos bűn.
2016. júl. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
A paráznaságot (házasságon kívüli szexuális kapcsolat) nem néz jó szemmel Isten. A tízparancsolatban is benne van, hogy bűn.
2016. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%

Nekem mindig az ugrik be egy ilyen magyarázkodás alkalmával, hogy:

Az ördögök is hiszik, hogy van.

Ha hiszel, miért nem nem vagy kíváncsi rá, hogy mit szeretne? Miért nem hozzá fordulsz?


Mellesleg meg gusztustalan dolog még nem vallásosként is. Gerinctelen húzás és aljas. És ehhez még hívőnek sem kell lenni, hogy valaki így lássa, mert ilyet csak férgek csinálnak, akiknek kényelmes kis életük van, de annyira viszket a ......, annyira nincs önuralmuk, és annyira nem tisztességesek, hogy képesek más testébe rakni, majd hazamenni asszonykához és tenni a jópofit.

Isten a szexet nem azért teremtette, hogy beleüríts másba, csak mert szerinted felrobbansz, ha nem történik meg, hanem azért, hogy a házassági elköteleződést így tegye még nagyobb örömmé.

2016. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
hát nem jó.. az lehet egy megoldás, mind a négyen elváltok :( de ez rendszerint annyi cívódással jár, hogy elmúlik közben az új varázsa... nem szoktam ilyet mondani, de most kivételesen: az is csak egy lyuk. "Mire kihűl a párna, mindegy lesz")
2016. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
66%

Ha házasságot törsz, azzal, mint minden súlyos bűnnel, amit tudva és akarva, megfontolva követsz el (hisz most is épp fontolgatod), szembeköpöd az Úr Jézust, a szenvedéseit fokozod; megbántod vele az Istent és elrúgod magad tőle; felrúgod a vele való kapcsolatodat.

Elhálsz és ezzel megkötsz egy olyan szövetséget, amit nem köthetnél meg, hiszen Isten előtt és az egész szellemvilágban tudott szent szövetségben élsz a házastársaddal, ami szentség, s ezzel tulajdonkppen kvázi fölbontod azt a legális -és fölbonthatatlan- szövetséget, ami a házasságod. A feleségeddel Benneteket egymásnak ajándékul adott az Isten. Megrontod a vele való kapcsolatodat és megalázod azt az ajándékot az ő személyében, amit Istentől kaptál.

Mivel egy másik házas emberrel kívánod Mindezt tenni, nemcsak a paráznaság bűnébe viszed bele az illetőt, illetve leszel a bűn -és cinkostársa abban, hanem azon házasság tekintetében is házasságtörő leszel és teszed azzá a másik házasságban élő embert is. Kérdés, hogy milyen motivációval tennéd ezt ennek tudatában; mert szereted...?

És nem utolsósorban nagy örömet szereznél a gonosz léleknek és minden szolgájának, akik rettentő jól mulatnának rajtad, és akiknek nem mellesleg kiszolgáltatottá tennéd magadat és mást is. Kb Ennyi.

2016. júl. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
68%

Ez biztos troll kérdés, mert ép eszű és jellemű hívő ember ilyet nem kérdezhet. Nem hívő sem, az más kérdés.

De egy hívőtől ez tényleg szemen köpése az Istennek.

2016. júl. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha a másik fél is házas, akkor egyszerre két parancsolatot is megszegsz (a paráznaság mellett felebarátod házastársát kívánod). De gondolom, csak vicc a kérdés...
2016. júl. 25. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Több is elgondolkodtatott. A kérdés sajnos valódi. Nem tudom mit fogok csinálni.

Egyébként nem feltétlen a szexről szól ez a dolog, mert ha erről lenne szó azt már ezerszer megtehettem volna.

2016. júl. 25. 07:16
 9/23 anonim ***** válasza:
Ne tegyél olyat,amit magadnak nem kívánsz.Minden amit mással teszel,magaddal teszed.És persze gondolj bele az olyan következményekbe,hogy ha lebuksz,akkor pl.a nő férjétől is kaphatsz.
2016. júl. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ha tisztességes szeretnél maradni, két út áll előtted:

- ha jó ember akarsz maradni, akkor nem csalod meg a párod, és mást sem veszel rá erre. Ha nem láttok más megoldást, mindketten elváltok előbb, és utána foglalkoztok egymással.

De így készülj fel arra is, hogy esetleg nem lesz olyan, mint szeretnéd, és egy idő után innen is kikacsintgattok majd.

- ha ráadásul még a vallásodat is szeretnéd megtartani, akkor RAGASZKODSZ a párodhoz, és nem válsz el. Persze nem is csalod meg! Ez az igaz hívő útja.

2016. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!