Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az ábrahámita vallások...

Ha az ábrahámita vallások Istene létezik, miért nem mondja meg, hogy a zsidó, a keresztény és iszlám vallás közül melyik az, ami hiteles?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha esetleg a kereszténységet mondaná, a lecke továbbra is fel lenne adva, mert sok felekezet van. De legalább tudnánk, hol keresgéljünk. Így meg sötétben vagyunk.
2022. máj. 20. 21:19
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%

"és mindegyik azt hiszi, neki van igaza."


Vagy nem.

Hallottál az ökumenizmusról? és a felekezetek közötti teljes úrvacsora és szószéki közösségről? (pl. reformátusok és evangélikusok)

Nekem egy keresztény ismerősöm sem hiszi, hogy csak neki van igaza.

A protestánsok azért szakadnak, mert ha valamiben nem értenek egyet, akkor nem rendelik el központilag, hogy hogy van, hanem szétválnak, és tolerálják egymást.


Ez rövid időn belül már vagy a harmadik ilyen kérdés, hogy Isten miért nem mondja meg egyértelműen, hogy melyik az igazi vallás.

A vallásokat nem isten alapította, hanem az emberek, akik így vagy úgy értik isten szavát. Illetve nem az istenhittel kapcsolatos szempontjaik vannak (hanem etnikai elkülönülés, hatalompolitika).

2022. máj. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
91%

“Ettől függetlenül, ha JHVH létezik, megmondhatná hová kell menni.”


Értem amit mondasz, csak nem értek egyet. Mire alapozva mondod, hogy Istennek ezt vagy azt kellene tennie? Tudom hogy ez már klisé, de Isten útjai kifürkészhetetlenek. Mért kéne szólnia?

2022. máj. 21. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
31%

Rengeteg olyan kérdést fel lehetne hogy HA létezik Isten akkor miért nem ezt és azt csinálja a helyet amit csinál. (nem arra gondolok hogy miért engedi a szenvedést és hasonlókat, hanem az itteni kérdéshez hasonlókat)

("Mire alapozva mondod, hogy Istennek ezt vagy azt kellene tennie? ") Olyan kérdések is amiknél tökéletesen meg lehet indokolni hogy miért kéne azt csinálnia.


Ezekre a kérdésekre talán kétféle válasz van. Az hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek" még akkor is ha a cselekedetei szembe mennek a logikával és a róla alkotott képpel.


A másik lehetőség pedig hogy nem létezik.

2022. máj. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

"Hallottál az ökumenizmusról? és a felekezetek közötti teljes úrvacsora és szószéki közösségről? (pl. reformátusok és evangélikusok)"


Igen, ez csak látszat, ami szépen néz ki. De valójában nem értenek egyet egymással, ellenkező esetben egyesülnének.


Mondjuk a protestantizmustól nem is várok sokat. Egy hiteltelen irányzat.


Az viszont meglepő, hogy a katolikus és az ortodox kereszténység a mai napig nem találta meg a közös hangot, hogy ismét egyek legyenek.

2022. máj. 21. 09:50
 15/28 anonim ***** válasza:
97%

"Mondjuk a protestantizmustól nem is várok sokat. Egy hiteltelen irányzat."

Miért hiteltelenebb, mint mondjuk a katolikus vagy az ortodox irányzat?

2022. máj. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 KZitus ***** válasza:
0%

#9

"Ettől függetlenül, ha JHVH létezik, megmondhatná hová kell menni" - de hát megmondta: "Aztán hang hallatszott a felhőből: „Ő az én Fiam, akit kiválasztottam. Figyeljetek rá!(Károli: "őt hallgassátok)” Lukács 9:35

Krisztust kell figyelni, hallgatni, megtenni amit kér, parancsol, és akkor helyeselt állapotban lehetünk a Teremtőnk előtt.

Még azt is elmondta Jézus, minden, amit tanított, az Atyjától származott. ... Jézus ezt mondta: „Amit tanítok, az nem tőlem van, hanem attól, aki küldött engem” János 7:16.

2022. máj. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
85%
16 Ezzel még akkor is gondok lennének ha a biblia igazolva lenne. De még az sem biztos hogy bármi köze lenne a valódi istenhez.
2022. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%
Mert a bibliát hiteles emberek írták. Bár nem tudunk róluk semmit, lehettek köztük gyilkosok, rablók, pedók, vírustagadók is.
2022. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

14

<Hallottál az ökumenizmusról? és a felekezetek közötti teljes úrvacsora és szószéki közösségről? (pl. reformátusok és evangélikusok)"

Igen, ez csak látszat, ami szépen néz ki. De valójában nem értenek egyet egymással, ellenkező esetben egyesülnének.>


Hát, pont a reformátusok meg az evangélikusok jó pár országban egyesültek, pl. Hollandia, Németország, Svájc stb.

2022. máj. 22. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Hoffman József ***** válasza:
9%

Megmondta.


Ján 14:6 Monda neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam.


Apcs 4:12 És nincsen senkiben másban üdvösség: mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk.


Ján 3:31 Aki felülről jött, feljebb való mindenkinél. Aki a földről való, földi az és földieket szól; aki a mennyből jött, feljebb való mindenkinél.



Csak Jézus jött felülről. Csak az biztos amit Ö mond vagy hitelesít.

A kérdés soha nem az volt, hogy Isten megmondta-e mit kell az embernek tenni. A kérdés mindig is az:hiszel-e annak, amit mond!

2022. máj. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!