Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az ábrahámita vallások...

Ha az ábrahámita vallások Istene létezik, miért nem mondja meg, hogy a zsidó, a keresztény és iszlám vallás közül melyik az, ami hiteles?

Figyelt kérdés
Mondjuk ha esetleg a kereszténységet mondaná, a lecke továbbra is fel lenne adva, mert sok felekezet van. De legalább tudnánk, hol keresgéljünk. Így meg sötétben vagyunk.
2022. máj. 20. 21:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

20-as 16-os

Annyira egysíkuan látjátok a világot.

2022. máj. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

21

Jah.


20-as es 16-os azt hiszik, hogy a Bibliával megválaszolhatják ezt a kérdést.

Még jó, hogy a keresztény Bibliában az lesz, hogy a kereszténység az igazi!

2022. máj. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Hoffman József ***** válasza:
9%

21-22-es: Nyilvánvalóan!

A kérdés az, hogy veszed-e a fáradságot, hogy megvizsgáld, a különféle isteni tekintélyre igény tartó iratok közül melyik származik az igazi Istentől?

Az igazi Istenről joggal feltételezhető, hogy úgy jelentette ki akaratát, hogy arról felismerhető, hogy Tőle származik. Pl. nem csak egy emberen keresztül, egy időpontban szólt, hanem többeknek, hosszabb időn át. Egy idő felett álló Istenről elvárható, hogy a jövőre vonatkozó kijelentései, próféciái pontosak legyenek.

Nincs túl sok ilyen kijelentés. Igazából csak egy. Ez a Biblia.

Tehát IGEN! A Biblia kijelentései megválaszolják a kérdést!


Mellesleg pedig az igazság valóban egysíkú, másképpen egyértelmű, vagyis semmiképpen sem relatív! Nincs olyan, hogy nekem ez tetszik, nekem ez igaz, neked az tetszik, neked az igaz. Ez a posztmodern kor ostobasága. A valóság tényei az egyéni hitektől függetlenül mindenkire igazak, még ha egyes komment-filozófusoknak ez nem tetszik is.

2022. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
84%

A probléma hogy a vizsgálatod az ami egysíkú, elfogult és vak.

De mindegy.

2022. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Hoffman József ***** válasza:
51%

De mindegy. Hát persze. Ez a legkönnyebb.

Mivel megvédeni az álláspontodat nem tudod, marad az üres és semmitmondó minősítgetés.

Erről a tipikus komment betyárkodásról beszéltem. Minek szól hozzá a témához az, akinek sem ismerete, sem érvei nincsenek hozzá, csak súlytalan, szubjektív véleménye?

Lehet, hogy én tévedek, de úgy gondolom, ha valaki feltesz itt egy kérdést, akkor arra egy tárgyilagos választ vár, nem azt, hogy kinek mi a véleménye a dologról.

2022. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

József


Nem akartalak megbántani, betyárkodni, se meggyőzni. Ezért is írtam hogy mindegy.


Hisszel amit akarsz. Ha neked úgy jó akkor maradj abban a hitben. Nem láttok rá okot hogy leálljak vitatkozni. Értelmetlen lenne az egész.

2022. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedezo, lehet, hogy azert nem, mert egyik sem hiteles?
2022. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Hoffman József ***** válasza:

Jó meglátás 27-es. Hiszem valóban két lehetőség van. Vagy egyik isteninek tartott kijelentés sem hiteles, vagy egy - és csak egy - az. Az ugyanis nem lehetséges, hogy egymásnak ellentmondó állítások ugyanarról a dologról egyszerre legyenek igazak. Valójában az erre a kérdésre adott válasz a legfontosabb egy ember életében. A nem döntés, az ”egyrészt, másrészt” a ”vizsgáljunk meg sok nézőpontot, de ne döntsünk egyik mellett sem” okoskodás is döntés! Viszont biztosan a legkényelmesebb.

Nem tudom, hogy kérdező valóban választ akar kapni a kérdésére, vagy csak intellektuális játéknak tartja ezt? Én mindig abban bízom, amikor válaszolok, hogy előbbi, ezért adok olyan választ, ami meggyőződésem teljes bizonyossággán alapszik, és egy olyan ember számára akinek ilyen nincsen, annak ez valóban egysíkú, elfogult és vak. De ám legyen, ha igaz!

2022. máj. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!