Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Jehova tanúi! Ti mikor...

Kedves Jehova tanúi! Ti mikor keresztelkedtetek meg?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, szilárd hitetek kell legyen a keresztelkedéshez, kell járhatok az összejövetelekre és kereszteletlen hírnökként kell azonosítsanak benneteket.

A kérdésem az, hogy mennyi ideig? Mennyit kell várni a keresztelkedésre? Vagy ha nincs időhöz kötve, akkor nálatok, a ti esetetekben hogy volt? Mennyi idő után adtátok át magatokat?

A fiam szeretne Jehova tanúi közösségébe tartozni, én pedig örömmel támogatom minden döntését. Immár néhány hónapja felnőtt, így az ő döntése. Érdekel, hogy mennyi idő után lehet a közösség tagja? Összejövetelekre járt már az online időszakban is, ha valamiért nem tud jelen lenni fizikailag, most is belép online. Még nem kereszteletlen hírnök.

Nagyon értékelném ha a személyes tapasztalatokat is megosztnátok és ha mindenki CSAK A KÉRDÉSSEL kapcsolatban írna… nagyon szépen köszönöm



2022. jún. 19. 18:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Az önátadás nincs időhöz vagy korhoz kötve, ki mikor érik meg rá, akkor jelzi, hogy meg szeretné tenni, és jelzi a gyülekezet felé. Jézus a tanítványságot jelölte meg, - tegyetek tanítványokká - Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá (tanítsatok) minden nemzetet - Máté 28,19 - ezért cscsemőkeresztelés nem jöhet szóba! Keresztelés előtt átvesznek fontos tantételeket, hogy értse, miről van szó, azután megkeresztelkedik, ami az Istennek való önátadás jelképe, Jézus is ezt tette, hogy mintát adjon a követésre. A megkeresztelkedés - vízbemerítés - olyan jelentőséggel bír, mint a biztonsági öv becsatolása. Ha mindent őszintén követ, amit a Biblia tanít, Jehova Isten segíteni fogja az életben, és aki kitart az esetleges próbákban, az megmenekül. [Az összes egyház közül a legközelebb álló a JT felekezete, az össze hibája ellenére - hiába támadják olyan sokan. A Biblia Legfelségesebb Istene [hüpszisztos] csak és kizárólag az Atya, sehol nem nevezi a Biblia Jézust hüpszisztosznak, ugynakkor ha Jézus azt tanította, hogy az Isten szellem (János 4:23-24), akkor Isten nem jelenhetett meg emberi alakban a földön, hiszen éppen az emberi alakban lévő Jézus tanította, hogy az Isten szellemi lény. Isten csak egyetlen személyben létezik!!! Ezt tanította Jézus, úgy hogy az a közösség, ahová csatlakozni kíván, az igaz imádatot gyakorolja, amikor Jézus Krisztus által imádja az Atyát, a Jézus Krisztus Istenét.] Mennyi idő után? Ha gyorsan halad az ismeret elsajátításával, akkor csak időegyeztetés kérdése. A mikorra lévő válasz, hogy pár éve vagy pár évtizede vagy fél emberöltőnyi ideje - nem mindegy? A jutalom ugyanaz annak, aki már reggel elkezdett dolgozni a szőlőben, aki dél óta dolgozik vagy elkezdi az esti órákban. Az a fontos, hogy ízig-vérig szőlőmunkás legyen belőle!
2022. jún. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! Nagyon hálás vagyok a válaszodért, köszönöm nagyon szépen! Köszönöm azt is, hogy a kérdésre válaszoltál és hasznos választ adtál.

Még lenne 2 kérdésem…

Milyen kérdéseket tesznek fel a vének, hogy megítéljék, elég érett e a keresztséghez a jelentkező?

A másik kérdésem pedig, hogy mikor van keresztelkedés? Van pontos dátuma, vagy ez egy kötött alkalom? Azt tudom, hogy kongresszusok alkalmával szokott lenni. De azon kívül?

2022. jún. 20. 12:31
 3/11 Dorkász06 ***** válasza:
13%

Egy személy akkor keresztelkedhet meg, ha megértette és elfogadta a Biblia tanításait. Mindehhez szükséges, hogy szívből megszeresse ezeket.

Ez előtt mindenképp kereszteletlen hírnök lesz. Ekkor kap egy könyvet. A könyv egy részében a keresztelkedés előtti kérdések vannak leírva. Így már jóval előtte fel tud készülni ezekből. El tud gondolkodni, hogy mindegyiket érti- e, és egyetért- e velük.

Kivételes egészségügyi helyzeten kívül, csak a kongresszusok alkalmával van lehetőség a keresztelkedésre.

2022. jún. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"[Az összes egyház közül a legközelebb álló a JT felekezete, az össze hibája ellenére - hiába támadják olyan sokan. A Biblia Legfelségesebb Istene [hüpszisztos] csak és kizárólag az Atya, sehol nem nevezi a Biblia Jézust hüpszisztosznak, ugynakkor ha Jézus azt tanította, hogy az Isten szellem (János 4:23-24), akkor Isten nem jelenhetett meg emberi alakban a földön, hiszen éppen az emberi alakban lévő Jézus tanította, hogy az Isten szellemi lény."


Az Őrtorony szervezet azt tanítja hogy Jézus nem testben támadt fel!

De még is Jézus feltámadása után látható volt, evett sőt meg is érintették. És még ki is jelenti Jézus hogy neki van húsa és csontja. De a szellemnek nincs!

Lukács 24:39 Nézzétek meg a kezemet és a lábamat, hogy valóban én vagyok; érintsetek meg engem, és lássatok, mert a szellemeknek nincs húsuk és csontjuk, de amint látjátok, nekem van!

2022. jún. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2022. jún. 24. 15:08
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Jézus is utalt rá, hogy nem hús-vér testben fog feltámadni."


Lukács24:36 Még ezekről beszéltek, amikor ott termett közöttük Jézus, és ezt mondta nekik: „Béke legyen veletek!”+ 37 De megrettentek és megrémültek, mert azt hitték, szellemet látnak.+ 38 Így hát ezt mondta nekik: „Miért nyugtalankodtok, és miért támadtak kételyek szívetekben? 39 Nézzétek meg a kezemet és a lábamat, hogy én vagyok az. Tapintsatok meg, és lássátok, mert egy szellemnek nincs húsa és csontja, ellenben, ahogy látjátok, nekem van.”


- Az Őrtorony szervezet nagyon sokszor tévedett már. Ebben is téved csak ezt még mindig nem vették észre vagy nem akarják észre venni mert az már tényleg nagyon kínos lenne.

2022. jún. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Ha testben támadt volna fel, akkor nyilván a saját feláldozott testében. Ez esetben visszavette volna azt, amit feláldozott, végeredményben akkor nem áldozott volna föl semmit és a megváltás nem történt volna meg. Az történt, hogy szellemi testben támadt fel, attól függetlenül meg tudott jelenni testben is, mint annak idején Ábrahám angyalokat látott vendégül, akik emberi testben voltak. Zsid 13:2 A vendégszeretetről el ne felejtkezzetek, mert ez által némelyek, tudtukon kívül, angyalokat vendégeltek meg. - Az angyalok szellemi lények.

A megjelenésről:

1Kor 15:3 Mert azt adtam előtökbe főképpen, amit én is úgy vettem, hogy a Krisztus meghalt a mi bűneinkért az írások szerint;

1Kor 15:4 És hogy eltemettetett; és hogy feltámadott a harmadik napon az írások szerint;

1Kor 15:5 És hogy megjelent Kéfásnak; azután a tizenkettőnek;

1Kor 15:6 Azután megjelent több mint ötszáz atyafinak egyszerre, kik közül a legtöbben mind máig élnek, némelyek azonban el is aludtak;

1Kor 15:7 Azután megjelent Jakabnak; azután mind az apostoloknak;

1Kor 15:8 Legutolszor pedig mindenek között, mint egy idétlennek, nekem is megjelent.

Olyan személy, aki testben éli a mindennapi életét, hústestben él /mint pl. egy villamosvezető, aki vezeti a sárga villamost/, nem szokott megjelenni, hanem netán elmegy gyakran egy presszóba, és ha ott azt mondják neki, hogy 'na mi van, már megint megjelentél', az nem azt jelenti, hogy az illető láthatatlan szellemi testben él, és időnként hústestet öltve megjelenik, hanem időnként személyesen tiszteletét teszi az adott helyen. Ellenben Jézus megjelenései mögött nem ez volt, hanem mielőtt még visszament volna az Atyjához, többeknek megjelent /pl. Pál apostolnak a damaszkuszi úton./

2Kor 5:16 Azért mi ezentúl senkit sem ismerünk test szerint; sőt ha ismertük is Krisztust test szerint, de már többé nem ismerjük. - Mit jelent? A Krisztusban ismert testvérek noha testben élők, de már mint szellemi emberek ismertek mindenki előtt, viszont Jézust már testi mivoltában többé nem ismerheti senki, mert a hústestét áldozatul adta.

1Pét 3:18 Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint; [18 Hiszen maga Krisztus is meghalt egyszer a bűnök miatt. Az Ártatlan halt meg a bűnösökért, hogy Istenhez vezessen benneteket. Az emberi testben meghalt, de a Szent Szellem erejében feltámadt. Hungarian Bible: Easy-to-Read Version (ERV-HU)]

Tehát szellemként támadt fel, de megjelent - különösen hústestben azoknak, akik hozzá a legközelebb álltak, hogy bizonyítsa nekik a feltámadását, hogy higgyenek az Isten szava erejében, amit nekik közvetített 3 és fél éven át. Tamás kételkedett az Isten szava erejében - amiről neki Jézus beszélt korábban, hogy fel fog támadni - de nem hitte.

Ján 20:27 Azután monda Tamásnak: Hozd ide a te ujjadat és nézd meg az én kezeimet; és hozd [ide] a te kezedet, és bocsássad az én oldalamba: és ne légy hitetlen, hanem hívő. Ján 20:28 És felele Tamás és monda neki: Én Uram és én Istenem!

És akkor a hitetlen Tamás hirtelen átesett a ló túlsó oldalára, mert érzelmi túlfűtöttségében már istenítette Jézust, amit a kereszténység meglovagol, hogy íme, Tamás is Istennek mondta Jézust, ezért mi is.

Csakhogy az apostolok korábban már azonosították Jézust: Ján 20:25 Mondának azért neki a többi tanítványok: Láttuk az Urat. Ő pedig monda nekik: Ha nem látom az ő kezein a szegek helyeit, és be nem bocsátom ujjaimat a szegek helyébe, és az én kezemet be nem bocsátom az ő oldalába, semmiképpen el nem hiszem. -

Vagyis: Láttuk az Urat. Nem pedig Istent látták!

Nagyon fajsúlyos helyzet, hogy a kereszténység nem Jézus kijelentését idézi Jézus azonosításakor, hanem amit Tamás mondott.

Jézus pedig ezt mondta: Ján 20:17 Monda neki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nekik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.

Mit mondott Tamás: Ján 20:28 És felele Tamás és monda neki: Én Uram és én Istenem!

Teljesen ellentétben van a Jézus kijelentésével, hiszen korábban már Jézus leszögezte, hogy az ő Istene és a mi Istenünk az Atya, tehát JHVH Isten!!!

De a filozófusok nem nyugszanak és megkeresik azokat a helyeket, ahol szembe lehet állítani bibliaszövegeket, mintha ez a szembeállítás működne és nem a konkrét kijelentések állnák meg a helyüket, hanem az emberi értelmezések, amiket az Isten konkrétan kijelentett Szava fölé rendelnek.

A feltámadás témájában is megy a keverés, ahogy látszik, mint annyi másban. Lehet éppen okoskodni, de nem kifizetődő!

2Pét 3:15 És a mi Urunknak hosszútűrését üdvösségnek tartsátok; amiképpen a mi szeretett atyánkfia Pál is írt nektek a neki adott bölcsesség szerint. 2Pét 3:16 Szinte minden levelében is, amikor ezekről beszél azokban; amelyekben vannak némely nehezen érthető dolgok, amiket a tudatlanok és állhatatlanok elcsűrnek-csavarnak, mint egyéb írásokat is, a maguk vesztére.

Létezik Istentől adott tévelygés is, nem csak bölcsesség - ne hogy valaki így járjon, mert akkor az okoskodása őt a saját vesztébe viszi.

2Thess 2:10 És a gonoszságnak minden csalárdságával azok között, akik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő üdvösségükre. 2Thess 2:11 És azért bocsátja reájuk Isten a tévelygés erejét, hogy higgyenek a hazugságnak; 2Thess 2:12 Hogy kárhoztattassanak mindazok, akik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.


Éppenséggel JT felismertek tévedéseket és azokat ha kijavítják, az szentírási dolog: Fil 3:15 Valakik annak okáért tökéletesek [vagyunk], ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképpen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni nektek.

[Nem hiszem hogy ez az utólagos okoskodása némelyeknek betölti a célját, mert csak a saját rágalmaikat ömlesztik teljesen kéretlenül, hiszen a kérdés sem arra vonatkozott, hogy miben tévedtek JT és azt hogyan lehet és kell kezelni a Szentírás fényében? Az egy külön téma. De itt is érvényes a Biblia kijelentése: Zsid 5:13 Mert mindaz, aki tejjel él, járatlan az igazságnak beszédeiben, mivelhogy kiskorú: Zsid 5:14 Az érettkorúaknak pedig kemény eledel való, mint akiknek mivoltuknál fogva gyakorlottak az érzékeik a jó és rossz között való különbségtételre.

Járatlannak lenni az igazság beszédeiben meg járatosnak lenni a hazugság beszédeiben - óriási különbség. [1-es voltam]]

2022. jún. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Ha testben támadt volna fel, akkor nyilván a saját feláldozott testében."


Miért nyilvánvaló hogy a saját feláldozott testében?


"Ez esetben visszavette volna azt, amit feláldozott, végeredményben akkor nem áldozott volna föl semmit és a megváltás nem történt volna meg."


Nem áldozott fel semmit? Biztos vagy te ebben? Nem hagytál ki valamit?


"Az történt, hogy szellemi testben támadt fel, attól függetlenül meg tudott jelenni testben is, mint annak idején Ábrahám angyalokat látott vendégül, akik emberi testben voltak. Zsid 13:2 A vendégszeretetről el ne felejtkezzetek, mert ez által némelyek, tudtukon kívül, angyalokat vendégeltek meg. - Az angyalok szellemi lények."


Igen az angyalok szellemi lények! De én úgy veszem észre hogy te kihagysz dolgokat.

Lukács 24:39 Nézzétek meg a kezemet és a lábamat, hogy én vagyok az. Tapintsatok meg, és lássátok, mert egy szellemnek nincs húsa és csontja, ellenben, ahogy látjátok, nekem van.”

- Jézus feltámadása után kijelenti hogy neki van!


"Tehát szellemként támadt fel, de megjelent - különösen hústestben azoknak, akik hozzá a legközelebb álltak, hogy bizonyítsa nekik a feltámadását, hogy higgyenek az Isten szava erejében, amit nekik közvetített 3 és fél éven át."


Ez érdekes! Az írásod elején még azt állítod hogyha Jézus a saját feláldozott testében támadt fel akkor nem történt meg a megváltás.

Most meg azt írod hogy hús testben jelent meg azoknak akik a legközelebb álltak hozzá.

Akkor csak vissza vette a testét és nincs megváltás?

- Írsz te sok mindent de olyan összevisszaság van. Felvetsz valamit magyarázod de aztán meg csak nem akar mindenhol illeszkedni a magyarázatod.


"Vagyis: Láttuk az Urat. Nem pedig Istent látták!"


Ne ugrálj már összevissza maradjunk a témánál. És nem ez a téma. Mert ez egy másik téma, és ezt most hadjuk! Ha szabadna kérnem.


"Nagyon fajsúlyos helyzet, hogy a kereszténység nem Jézus kijelentését idézi Jézus azonosításakor, hanem amit Tamás mondott."


Majd kiderül hogy mi mennyire fajsúlyos Jézus kijelentése.


"De a filozófusok nem nyugszanak és megkeresik azokat a helyeket, ahol szembe lehet állítani bibliaszövegeket, mintha ez a szembeállítás működne és nem a konkrét kijelentések állnák meg a helyüket, hanem az emberi értelmezések, amiket az Isten konkrétan kijelentett Szava fölé rendelnek."


Majd kiderül az is hogy te mennyire nyugszol meg és mit állítasz szembe mivel.


"A feltámadás témájában is megy a keverés, ahogy látszik, mint annyi másban. Lehet éppen okoskodni, de nem kifizetődő!"


Majd kiderül hogy mi kifizetődő és mi nem az. Én úgy vagyok vele hogy beszéljük meg az adott személlyel hogy mit is gondol.


"Létezik Istentől adott tévelygés is, nem csak bölcsesség - ne hogy valaki így járjon, mert akkor az okoskodása őt a saját vesztébe viszi."


Nem kell úgy kapkodni! Azért vannak még megírva dolgok a Bibliában.

Például az is meg van írva hogy:

ApCsel 17:11 Ezek pedig nemesebb lelkűek voltak, mint a thesszalonikaiak, úgyhogy az igét teljes készséggel befogadták, és mindennap kutatták az Írásokat, hogy valóban úgy vannak-e ezek.


1Thesszalonika 5:21 Mindent vizsgáljatok meg és ami jó, azt tartsátok meg!


"Éppenséggel JT felismertek tévedéseket és azokat ha kijavítják, az szentírási dolog: Fil 3:15 Valakik annak okáért tökéletesek [vagyunk], ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképpen értetek, az Isten azt is ki fogja jelenteni nektek."


Ez is egy külön téma egyenlőre egy kicsit várnék ezzel. Maradjunk az eredeti témánál.


"Nem hiszem hogy ez az utólagos okoskodása némelyeknek betölti a célját, mert csak a saját rágalmaikat ömlesztik teljesen kéretlenül, hiszen a kérdés sem arra vonatkozott, hogy miben tévedtek JT és azt hogyan lehet és kell kezelni a Szentírás fényében?"


Nos akkor nézzük csak hogy is volt ez a dolog.

Te magad írod hogy "[1-es voltam]]"

Ami ugye azt is jelenti hogy a tied volt az első hozzászólás a kérdéshez.

Ezzel nem is lenne gond. De ha azzal érvelsz hogy mi is volt a kérdés és hogy nem arra érkezett válasz akkor van ám egy kis baj ezzel a gondolat meneteddel.

Ugyan is te hozol fel olyan dolgokat az ELSŐ kommentben ennél a kérdésnél amelyek nem a kérdést válaszolják meg.

Ok és okozat!

"Az összes egyház közül a legközelebb álló a JT felekezete, az össze hibája ellenére - hiába támadják olyan sokan."

Ennek mi köze is van a kérdéshez? Meg amit ez után írtál még.

Olyat akarsz számon kérni amit te magad indítottál el. Nem vagy következetes. De ha már elindítottad akkor viszont fogad el a következményeket.

Ha te magad eltérsz akkor ne várd el mástól hogy majd nem teszi.


"Járatlannak lenni az igazság beszédeiben meg járatosnak lenni a hazugság beszédeiben - óriási különbség."


Igen! Ebben tényleg igazad van, mert a különbség az nagyon is látszik.

Az látszik hogy te hogyan akarsz különbséget tenni.

2022. jún. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Most muszáj szétoffolni a kérdést? Nem tudom hogy feltűnt vagy nem, de megkértem direkt mindenkit, hogy csak a kérdésre válaszoljon aki tud, ne kezdjen mosta neki nagy teokratikus vitákba. Errefel a hozzászólások közül 2 értékelhető, amely valóban a témához szól hozzá. Kedves Vidiripi, feltétlen késztetést érzel arra, hogy megoszd bölcs gondolataidat akkor is, ha senki nem kiváncsi most erre és semmi köze nincs a kérdéshez?
2022. jún. 26. 10:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Igen, feltétlen késztetést éreztem arra hogy megosszam a gondolataimat.

De csak miután elkezdtem olvasni az első hozzászólást. Mert addig nem éreztem úgy. Hitemből fakadóan cselekedtem.

- Lehet hogy most senki nem kíváncsi. De amit most írok az később is megmarad és aki rátalál erre a kérdésre az lehet hogy elolvassa. Volt már erre példa és olyanra is hogy megköszönte azt hogy leírtam dolgokat.

Nem egy pozitív vissza jelzést is kaptam, természetesen negatívat is.

De tudom jól hogy a hit ezzel jár és ezt én vállalom.

Családomon belül is piszkáltak már a gondolataim illetve a hitem miatt. Ez is a velejárója.


De hogy ne legyen az hogy egyáltalán nem foglalkoztam a kérdéseddel.

- Azt írtad a fiad felnőtt. Akkor viszont azon kívül hogy támogatod mi mást is tehetnél?

A te fiad elvileg neked kell a legjobban ismerned. Mennyi idő alatt hoz meg a fiad egy komoly döntést?

De azt se felejtsd el hogy nem csak rajta múlik hanem a véneken is.

Mert hiába gondolja úgy a fiad hogy eljött az idő a vének akkor is mondhatják azt hogy még nem járulnak hozzá.

- Neked mennyi időbe telik meghozni egy komoly döntést?

2022. jún. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!