Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha néha előfordul,...

Mit tegyek, ha néha előfordul, hogy kicsit nehezen nyílok meg a hitemmel kapcsolatos dolgokban?

Figyelt kérdés

Jó, mondjuk ki, sokszor szó szerint borzasztóan gyáva vagyok a hitem megvallásában. Ezzel a témával kapcsolatosan mindig nehezen nyílok meg pl. családon belül is. Próbálom ezt leküzdeni tényleg, de néha elég nehéz.

Mit lehet ez ellen tenni?

Nektek mi segített, amikor hasonló problémáitok voltak? Feltéve, ha voltak...

Sokat imádkozom Istenhez ezzel kapcsolatban, hogy segítsen, de valahogy ezt az egy dolgot nem nagyon sikerül leküzdenem.

Pedig ez az egyik legfontosabb azt hiszem..ha nem vállalom fel bátran a hitemet mások előtt, akkor az a hit talán nem is igazi, azt hiszem, de az biztos, hogy nem túl sokat ér.

Szóval akiknek voltak ilyen, illetve ehhez hasonló problémái, azoknak hogyan sikerült felülkerekedniük ezeken a dolgokon?



2022. júl. 19. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallás közted és Isten között van, nem kell erről nyíltan és részletesen beszélned senkinek.


A hited attól igazi, ha Te érzed, Te hiszed, nem pedig attól, hogy másoknak megmutatod. Ettől nem leszel képmutató. :)

Ha valaki rákérdez, hogy ilyen és ilyen vallású vagy-e, és direkt hazudsz, az már más dolog. De attól is függ, hogy azért mondasz-e valótlant, mert félsz tőle, veszélyben vagy stb. Ha nehezedre esik felvállalni, akkor szimplán mondd azt, hogy számodra a vallás személyes téma, és nem kívánsz erről beszélni.


Én muszlim vagyok, és én sem vállalom fel teljesen (még). Ha valaki rákérdez, akkor természetesen elmondom, viszont nem érzem magam itt biztonságban annyira, hogy kendőt hordjak, pedig szeretnék.

2022. júl. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én katolikus vagyok. Régebben nekem is nehezen ment, de ma már objektív tényként beszélek Krisztusról és az Isten Országáról. Úgy gondolom, hogy nagyon erős hit kell hozzá, és amikor lehetőséged adódik, hogy vallást tegyél Krisztusról, ismerd fel a szituációt, és légy bátor! Néha nem kis bátorság kell hozzá.


Én valami ilyesmit mondanék: "Képzeljétek, mostanában sokat olvastam a Szentírást, és rájöttem, hogy tényleg nagyon komolyan kell venni a tanítást."

2022. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!