Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Izmael az arabok őse?

Izmael az arabok őse?

Figyelt kérdés

2022. júl. 20. 03:56
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
20%
Például hogy a frigyládát kerubok díszítették amiket ember formájú szárnyas teremtménykét ábrázoltak és ezt bevitték a templomba.
2022. júl. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Tehát azt állítod, hogy a zsidók Jahve mellett az angyalokat is imádták? Vagy azt mondod, hogy nincsenek angyalok?

Nem teljesen értem, hogy miért ne lenne (tiszta) egyistenhit a judaizmus.

2022. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
0%
Nem állítom hogy imádták mindenesetre az mindenképpen problémás hogy emberi alakokkal díszitették a ládát és ez a templomban volt.
2022. júl. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Előbb azt írtad, hogy kerubokkal, most azt írod, hogy emberekkel. Ha nem imádták a kerubokat, akkor miért lennének nem tisztán monoteisták? Főleg ha ezt az egyetlen Isten, Jahve parancsára tették.
2022. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt a kerubokat emberi testtel ábrázolták, másrészt az ilyen ábrázolás problémás vallási szempontból, főleg ha a templomban van. Nem mondtam hogy imádták. Ha imádták volna akkor nem is lennének egyistenhívők.
2022. júl. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az iszlám sem teljesen tisztán egyistenhívő. Mohamedet pl. jobban imádjátok, mint Allahot, és ez legalább annyira problémás dolog vallási szempontból. Amikor Mohamedet emlegetitek, akkor mindig kijár neki valamilyen dicséret utána. Allah ezt nem mindig kapja meg, ritkábban érdemli ki. Ez jelzi, hogy Mohamedet jobban imádjátok, mint Allahot, és ez problémás vallási szempontból, azt jelenti hogy nem teljesen tiszta egyistenhit az iszlám sem.
2022. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

#13.

Isten mondta Mózesnek, hogy így cselekedjen:

"Készíts vert aranyból két kerubot az engesztelés táblájának két végére. Állítsd az egyik kerubot az egyik végére, a másikat a másik végére. Az engesztelés táblájának két végére állítsd a kerubokat. A kerubok szárnya fölfelé legyen széttárva, hogy szárnyukkal befödjék az engesztelés tábláját, az arcuk pedig forduljon egymás felé. A kerubok arca tekintsen az engesztelés táblájára. Az engesztelés tábláját helyezd a láda tetejére. A ládába pedig tedd be a bizonyságot, amelyet adni fogok neked. Ott fogok veled találkozni, s a törvény ládáján álló két kerub között, az engesztelés táblájáról közlöm veled mindazt, amit általad Izrael fiainak mondani akarok."


Ezenkívül a sokszor idézett parancs, miszerint:

"Akkor mondta el Isten mindezeket az igéket:

Én, az ÚR vagyok a te Istened, aki kihoztalak téged Egyiptom földjéről, a szolgaság házából.

Ne legyen más istened rajtam kívül!

Ne csinálj magadnak semmiféle bálványszobrot azoknak a képmására, amik fenn az égben, lenn a földön vagy a föld alatt a vízben vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat, mert én, az ÚR, a te Istened, féltőn szerető Isten vagyok! Megbüntetem az atyák bűnéért a fiakat is három, sőt négy nemzedéken át, ha gyűlölnek engem."


Egy elég pontos definíciót is ad arra, hogy mit ne csináljanak, és mi az a bálvány.


A bálvány egy olyan vallási kellék (lehet szobor, de akár bármi hasonló ábrázolás is), amit az emberek imádnak, istenségnek ismerik el, áldoznak neki és tisztelik, magát a szobrot. Ilyen nem mondom, hogy soha nem volt a zsidó népben például, amikor átvették a kánaániták, föníciaiak, illetve eltévedt testvérnépeik (pl.: mobaiták, edomiták, amonniták) bűnös kultuszait, amelyek közül a legutálatosabbak az első és második néptől átvett kultuszok voltak (Moloch-kultusz, Astarte-kultusz, Mot-kultusz), ugyanakkor ezek hitehagyások voltak, ez nem egy teljesen normális időszaka volt a zsidóságnak. A próféták rendszerint visszaterelték Izráelt a helyes útra. A kereszténységben sem mondom, hogy soha nem volt a népi vallásosságban, illetve civilek hitében bálvány, ugyanakkor ez soha nem volt elismert (bár most Mexikóban van egy nagy egyházaktól, felekezetektől magát függetlenítő, népi, bálványimádó, "keresztény" szekta, Santa Muarte bal kéz ösvényét követő kultuszával, ami ha jól tudom államilag elismert egyház). Viszont ilyen az iszlámban is volt. Voltak például olyanok is, akik arab bálványokat is tiszteltek... De ez ott is hitehagyás volt.

2022. júl. 20. 15:24
 18/34 anonim ***** válasza:
28%

"Szerintem meg az iszlám sem teljesen tisztán egyistenhívő. Mohamedet pl. jobban imádjátok, mint Allahot, és ez legalább annyira problémás dolog vallási szempontból."


Keresztények által terjesztett hazugság.



"Amikor Mohamedet emlegetitek, akkor mindig kijár neki valamilyen dicséret utána. "


Nem csak Mohamed prófétának hanem minden prófétának kijár az iszlám szerint.


"Allah ezt nem mindig kapja meg, ritkábban érdemli ki."


Szintén keresztény hazugság. Allah neve után is hozzá kell tenni tiszteletet dicséretet kifejező szavakat. Például Allah Azza Wa Jalla.



"Ez jelzi, hogy Mohamedet jobban imádjátok, mint Allahot, és ez problémás vallási szempontból, azt jelenti hogy nem teljesen tiszta egyistenhit az iszlám sem."


Ilyen az mikor egy bálványimádó keresztény rágalmazza a tiszta egyistenhívőket.

2022. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

"Viszont ilyen az iszlámban is volt. Voltak például olyanok is, akik arab bálványokat is tiszteltek... De ez ott is hitehagyás volt."


Ha valaki ilyet tett az ellentétes az iszlámmal. A kereszténységben viszont a vallás része a szentnek nevezett halott emberek imádata, a Mária kultusz ami a pogány anyaistennő kultusz átvétele, de már Jézus imádata is akkora bálványimádás mint a ház.

2022. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

"Szintén keresztény hazugság. Allah neve után is hozzá kell tenni tiszteletet dicséretet kifejező szavakat. Például Allah Azza Wa Jalla."


Mégsem tetted hozzá :D Ezzel gyakorlatilag igazoltad azt, amit leírtam. Ha most Mohamedet írtad volna, a neve után tuti odaírtál volna zárójelbe valamilyen dicséretet is. Allah nevét viszont csak úgy simán leírtad :)

Szóval ez nem keresztény hazugság, hiszen épp most igazoltad, amit írtam.


Egyébként ezt le sem írtam volna, ha nem kezdtél volna megint azt iszlámmal hencegni. Mondom én, hogy neked farokméregetésre jó csak az iszlám vallásod :D

2022. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!