Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Salamon király üdvözült?

Salamon király üdvözült?

Figyelt kérdés

Bár az Istent is imádta, de feleségei, szerelmei hatására engedélyezte mindenféle istenségnek a kultuszát, templomokat, oltárokat, bálványokat állíttatott nekik, sokban hitt is.


Üdvözült Salamon király?



2022. júl. 23. 12:51
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
26%

"Nekem egyébként egyik nézettel sincs gondom, egyes bibliamagyarázók szerint is helyi árvíz lehetett, a fundamentalista értelmezés szerint egész földet borította (hiszen Istennek semmi se lehetetlen, ő a természet mindenható Ura). Míg más értelmezés szerint csekély valóságalapappal bíró szimbolikus történet és a keresztség előképeként fontos számunkra. Amúgy én ez utóbbit hiszem."



Azért hiszed az utóbbit mert hazug keresztény vagy. Újabban keresztényeknél trend hogy tagadják a Biblia egyes eseményeit, személyeit mint Ádám és Éva, Noé, az özönvíz stb és azt mondják ezek csak tanmesék, meg hogy képletesen kell érteni. Nyilván azért mert ezek a Bibliai történetek ellentmondanak a tudománynak így egyes keresztények megtagadják ezeket.

2022. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:

#90


Szóval az már a kutyát sem érdekli hogy amúgy példaértékű életet élt

Egyszer megátkozott pár kisgyereket és máris a Sátán prófétája


Bocsi hogy Isten nem egy p*hap*cs aki annó erőszakot is alkalmazott

2022. júl. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim ***** válasza:
0%

"Ezek szerint a saját Koránodat se ismered, mert a tanulmány majdnem minden erre vonatkozó verset idéz a Koránból. Vagy angolul nem tudsz, ezt nem tudhatom."


Felesleges elolvasnom a tanulmányt mert én a Koránt olvastam el. Noé történetét pedig sokszor mert gyakran előjött és sehogy sem következik abból világot elöntő özönvíz.



"Még saját hittársadról is hazudsz, ami már a szánalmas szint alatt van mélységesen. Ő azt mondta, hogy:"


Amiket előtte felsorolt elolvastad? Akkor nézzük meg:



"1. Bibliában is igy van."


Kit érdekel? A Korán értelmezése szempotjából lényegtelen mit ír a Bib lia.


"2. Noé kéri istentől a koránban hogy a "földet" árasza el."


Nem ír ilyet a Korán. Azt írja Noé azt kérte Allahtól hogy ne hagyjon meg a földön egyetlen hitetlent sem. Ebből nem következik hogy az egész világot elönti az árvíz.



"3. Noé visz isten kérésére állat fajokat párosával. hitűk szerint hogy ne haljon ki az állat világ a világról."



Szóval sem ír olyat hogy a világ minden fajából egy párat.



A Koránból viszont kiderül hogy Noé csak a saját néphez érkezett és azt is írja a Korán hogy Allah nem puszítot el egy népet sem úgy hogy ne érkezzen hozzájuk próféta. Ezekből az következik hogy az árvíz csak Noé népét érintette tehát helyi árvíz volt.

2022. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval az már a kutyát sem érdekli hogy amúgy példaértékű életet élt

Egyszer megátkozott pár kisgyereket és máris a Sátán prófétája"


Az iszlám szerint élt példaértékű életet. A Biblia szerint megátkozott 42 gyereket csak mert kinevették akiket aztán medvék téptek szét. Ez egy sátáni tett.

2022. júl. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:
100%

#94

Hát nem tudom. Én valahogy nem csak ebben a 3 versben látom megemlítve:D


Leírja a Biblia a példaértékű életét is. Nem csak annyit hogy hú, hát jött valami férfi, kinevették oszt medvét uszított a taknyos kölkökre.

2022. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!