Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Salamon király üdvözült?

Salamon király üdvözült?

Figyelt kérdés

Bár az Istent is imádta, de feleségei, szerelmei hatására engedélyezte mindenféle istenségnek a kultuszát, templomokat, oltárokat, bálványokat állíttatott nekik, sokban hitt is.


Üdvözült Salamon király?



2022. júl. 23. 12:51
 71/95 Drakula ***** válasza:
18%

"Pont, mint a Koránban, hiába hazudsz be róla mást."

Nem, a koránban az van hogy noé népét őntötte el a víz, nem pedig az egész világot.

2022. júl. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/95 anonim ***** válasza:
100%

#71

Minden tisztelettel, de ebben tévedsz. Vagy nincs róla az iszlámban egységes álláspont, mert számos iszlám oldal szerint az egész világot öntötte el. Korábban volt téma, oda többet is linkeltem és idéztem is. A magyar iszlám oldalon magad is elolvashatod, például az is azt állítja, hogy az egész világot elöntötte.

2022. júl. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/95 Drakula ***** válasza:
100%

72-es

1. Köszönöm a tiszteletet, ritka dolog.

2. Hát igazábol igazad van, tényleg nincsen erről egységes értelmezés, egyesek (pl. az oldal amiről beszélsz) azt valják hogy az egész világot előntötte. Érveik:

1. Bibliában is igy van.

2. Noé kéri istentől a koránban hogy a "földet" árasza el.

3. Noé visz isten kérésére állat fajokat párosával. hitűk szerint hogy ne haljon ki az állat világ a világról.

Mig mások (pl.én meg néhányan) ugy gondoljuk hogy nem a világot csak nóé népét árasztotta el, mert

1. A "föld" alatt érthette azt is hogy ahol lakott.

2. A koránban ha utalás van rá akkor ugy fogalmaz hogy "emlékezzetek noéra meg a népére."

3. Az állat fajok amiket fel pakolt nagy esélyel az ő gazdaságához kellettek az elárasztott földjére, hiszen a világ ősszes faját csak nem tárolhatta azon a hajón.

4. A koránban emlitve van hogy isten figyelmeztető próféta nélkül nem törölt el várost, már pedig noé csak a saját népéhez ment.


Szóval ja nincsen közös megegyezés.

Még egyszer köszönöm a tiszteletet.

2022. júl. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/95 Drakula ***** válasza:

Mindenesetre én ebből a vitából kiszállok eleve hülyeség volt "részt venni"ezen.

Csak még ehez hozzá füznék valamit:


"Eleve a Biblia szerint nem Mózes ölte meg őket hanem felszólította a népet hogy válljanak ketté. Akik a bálvány imádást választották azok alatt megnyílt a Föld mert ISTEN ölte meg őket. "


Nos a rajzfilmekben ez igy történt, de a bibliában máshogy van írva:

"Mert azt mondák nékem: Csinálj nékünk isteneket, akik előttünk járjanak; mert ama férfiúnak Mózesnek, ki minket Égyiptom földéről kihozott, nem tudjuk mint lőn dolga.

Én pedig felelék: Kinek van aranya? Szedjétek le; és nékem ide adák, én pedig a tűzbe vetettem, és e borjú formáltaték.

És látván Mózes, hogy a nép megvadula, mert Áron megvadítá vala őket, ellenségeik csúfjára.

Megálla Mózes a tábor kapujában, és monda: Aki az Úré, ide hozzám! és gyűlének ő hozzá mind a Lévi fiai.

És szóla nékik: Ezt mondja az Úr, Izráel Istene: Kössön mindenitek kardot az oldalára, menjetek által és vissza a táboron, egyik kaputól a másik kapuig, és kiki ölje meg az ő attyafiát, barátját és rokonságát.

A Lévi fiai pedig a Mózes beszéde szerint cselekedének, és elhulla azon a napon a népből úgymint háromezer férfiú."

2móz32: 23-28

[link]

2022. júl. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/95 anonim ***** válasza:
91%

#73

Nekem úgy tűnik, hogy alapértelmezés szerint a teljes földet borította a víz a Korán szerint is (hiszen ez a nézet nem szorul magyarázatra sem). Majd csak később értelmezték újra, amikor tudományosan tarthatatlanná vált az egész bolygót borító árvíz. Nekem egyébként egyik nézettel sincs gondom, egyes bibliamagyarázók szerint is helyi árvíz lehetett, a fundamentalista értelmezés szerint egész földet borította (hiszen Istennek semmi se lehetetlen, ő a természet mindenható Ura). Míg más értelmezés szerint csekély valóságalapappal bíró szimbolikus történet és a keresztség előképeként fontos számunkra. Amúgy én ez utóbbit hiszem.

2022. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/95 anonim ***** válasza:

#73

Igazából a tudósok kiszámolták és lehetséges hogy annyi állatot vigyen el azon a bárkán


Csak az összegyűjtéssel van a gond

2022. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/95 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt a 40 gyerekes sztorit mond el hogy melyik versben olvastad"


Királyok 2. könyve 2:23-24 Onnan azután elment Bételbe. Amikor az úton fölfelé ment, fiatal fiúk jöttek ki a városból, és így csúfolták őt: Menj föl, kopasz! Menj föl, kopasz! Ő azonban hátrafordult, rájuk nézett, és megátkozta őket az ÚR nevében. Ekkor két medve jött ki az erdőből, és szétszaggatott közülük negyvenkét gyermeket.



"Ha pedig nem érted miért kellett meghalniuk azoknak akik bálványt imádtak akkor az a te bajod."


Én bajom? Bocsánat hogy számomra elfogadhatatlan népek kiirtása, nők és gyerekek legyilkolása csal mert másban hisznek. Ha számodra ez rendben van akkor veled van súlyos gond.

2022. júl. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/95 anonim ***** válasza:
0%

"Az Ószövetség a zsidó nép könyve, melyben saját történetük szerepel Ábrahám ősatyától kezdve. A számos vallási előírás, elbeszélő történet mellett van benne nagyon sok valós történelmi beszámoló is, melyek egy nagy részét a történészek is elfogadják vagy csak néhány apróbb pontban vitatnak. A Korán egy évezreddel később írt könyv, ami bibliai történeteket színesít ki, ír át. A kettőt nem lehet egy lapon említeni hitelesség szempontjából."


Pontosan, a kettőt nem lehet egy lapon említeni hitelesség szempontjából. A Korán fényévekkel hitelesebb. A Biblia hitelesége konkrétan nulla. Egy történész annyit fogad el a Bibliából hogy létezett egy Salamon nevű kiráy, de azzal egyáltalán nem foglalkozik hogy Salamon miben hitt és hogy tényleg pogány istenségeket kezdett-e imádni.



"Újfent hazudozol, mert láthatóan nincsenek érveid. Sehol se állítottam, hogy mindent hitelesen ír le róla, a mellett se foglaltam állást, hogy ne létezne, csak javítottam tévedésed."


Ja hogy minedenben hiteles a Biblia. Hát ezzel egyetértek. Abban biztosan nem hiteles a Biblia hogy bálványokat kezdett imádni Salamon. Kifejtettem hogy miért. És ebben a kérdésben teljesen mindegy hogy a Bibila előbb keletkezett mint a Korán.


"De ha Salamon létezett (szerintem egyébként igen), akkor életének egyetlen forrása az Ószövetség. Mivel nem ír róla más könyv, nem maradt róla fenn kövekbe vésett írás, nem maradtak fenn pénzérmék, semmi."


A te logikád alapján akkor az örmény keresztény egyház mond csak igazat, minden más keresztény egyház hazudik mert az örmény keresztény egyház a legrégebbi :))



"Milyen kiemelt helyen? Én olvastam a Bibliában Salamonról, de nem vettem észre, hogy kiemelt helyen lenne."


Hohyne lenne kiemelt helyen. És Noé is. Sokkal inkább ki vannak emelve mint a legtöbb Bibliai próféta.



"Noé nem próféta, nem írja a Biblia, hogy az lenne. Nálad ez a próféta dolog valami fétis lehet.2


Válaszolj a kérdésre. Akkor a Biblia szerint Isten úgy pusztította el az emberiséget hogy még prófétát sem küldött? Mellesleg mondom hogy a Korán szerint voltak még más hívők is a hsjon nem csak Noé és a családja. Kersztény nézet szerint van csak az hogy Noé és családja élte túl az árvizet amiben az egész emberiség megsemmisült. Ez azt is jelenti hogy a keresztény nézet szerint az emberiség vérfertőző kapcsolatok útján alakult ki. Ennyit a keresztény verzióról.



"Hát ha a valóság átírása idilli történetekké idealista szereplőkkel helyes, akkor legyen. Szerintem nem helyes, szerintem a valóságból sokkal többet lehet tanulni, mint a Korán meséiből. A tanmese gyermekeknek jó, a keresztények hitben felnőttek, nekünk nincs szükség a Korán hamis meséire."


Tehát szerinted az hogy a Korán azt írja Isten erkölcsös, példamutató embereket küldött prófétának az hamis mese :) Tehát nem nézed ki Istenből hogy erkölcsös, példamutató prófétákat küldjön akik terjesztik az üzenetét és tanítják az embereket. Hanem szerinted Isten elmebeteg kegyetlen tömeggyilkos parázna cselszövőket küldött prófétának mert azt gondolod ők jobban képviselik Istent és hitelesebbek? Ez is mutatja egyes keresztények milyen kegyetlen, torz istenképpel rendelkeznek. Ezért mondom hogy a kereszténység egy rendkívül erőszakos, agresszív vallás kegyetlen istenképpel.


"Dávid nem igazán számít prófétának, nem tartják a zsidók se annak. Dávid idején Jahve prófétája Sámuel volt."


Ezért mondom hogy keresztények a saját Bibliájukat is megtagadják csak hogy ne kelljen az iszlámnak igazat adni. Amint látod szó szerint azt írja a Biblia hogy Dávid próféta, de te megpróbáltad behazudni hogy nem az. Itt a vers:


Apcsel 2:30 Próféta lévén azért, és tudván, hogy az Isten néki esküvéssel megesküdött, hogy majd az ő ágyékának gyümölcséből támasztja a Krisztust test szerint, hogy helyheztesse az ő királyi székibe,

2022. júl. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/95 anonim ***** válasza:
0%

"Láthatóan csepp agyaddal továbbra se fogod fel, hogy azok többsége, akiket te prófétának tartasz, egyszerűen nem próféta."


Láthatóan nem fogtad fel hogy már csak olyanokról beszélek akik a Biblia szerint is próféták mint Mózes, Elizeus, vagy Dávid. Ezek a Biblia szerint elmebeteg kegyetlen tömeggyilkos parázna cselszövők. A Korán szerint viszont erkölcsös példamuató békés emberek. Szerinted melyik a valós? Isten milyen prófétákat küldene?

2022. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/95 anonim ***** válasza:
35%

"Minden tisztelettel, de ebben tévedsz. Vagy nincs róla az iszlámban egységes álláspont, mert számos iszlám oldal szerint az egész világot öntötte el. Korábban volt téma, oda többet is linkeltem és idéztem is. A magyar iszlám oldalon magad is elolvashatod, például az is azt állítja, hogy az egész világot elöntötte."


És szerinted melyik a mérvadó? A Korán vagy egy magyar iszlám oldal amit ki tudja ki szerkesztett?

2022. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!