Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet valaki ateista, ha...

Lehet valaki ateista, ha gyerekkorában megkeresztelik?

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 05:40
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
41 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Oersze, itt vagyok mindjárt én egynek.
2022. aug. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
*Persze.
2022. aug. 7. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Szia,

Igen lehet, ugyanis az ember nem a keresztség által válik kereszténnyé, és az adott közösség tagjává hanem az un. konfirmációval, vagy bérmálkozással, amikor “felnőve vallást tesz az ő hitéről a gyülekezet előtt.”

Minden keresztségnél ugyanis a szülőknek, keresztszülőknek fogadalmat kell tenni hogy “úgy nevelik és neveltetik a gyermeküket, hogy felnőve vallást tesz az ő hitéről a gyülekezet előtt.”

Jómagam reformátusként lettem megkeresztelve, itt konfirmáltam, itt tértem meg, itt készültem teológiára, de végül elhagytam az egyházat és egy másik egyházhoz csatlakoztam, ahol felnőtt keresztség van, végül itt végeztem el a teológiát is, és a saját gyermekeimet nem kereszteltettem meg, hanem hagytam, hogy felnőtt korukban döntsék el, hova szeretnének csatlakozni. A nagyobbik fiam már készül felnőtt keresztségre.

A bibliai keresztség ugyanis a tudatos felnőttkori döntésen alapul.

Üdv. Péter

2022. aug. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Csecsemőkorban senki nem vallásos vagy ateista, mivel ezek világnézetek. Egy csecsemőnek nincs világnézete, hite. Így a keresztelőkor semmit nem mondhatunk a gyerekre, ez csak egy formalitás.
2022. aug. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Ha kicsit körbe kérdezgetsz szerintem biztos találsz legalább 100 embert akiket megkereszteltek és már ateista.


De mehetünk tovább is. Van aki első áldozott és már ateista, bérmált és már ateista.

2022. aug. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Engen 4 éves koromban kereszteltek és első áldozó is voltam :/
2022. aug. 7. 09:40
 7/21 anonim ***** válasza:
És? Attól még ateista vagy, ha nem hiszel.
2022. aug. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
32%
A keresztség olyan mint egy bélyeg Isten szemében. Ugyanúgy nem lehet lemosni mint a zsidó körülmetélést nem lehet visszacsinálni. A keresztség igazából ezt váltotta. Ugyanakkor attól hogy téged megkereszteltek gyerekkoromban nem kötelező keresztény életet élned. Neked kell erre felnőtt korodban igent mondanod.
2022. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Viszont ha valaki nem hisz, akkor miért érdekelné, hogy ez mi isten szemében? Abban sem hisz, hogy isten letezik, nemhogy mi mit jelent a szemében :D
2022. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
59%

Engem gyerekként is megkereszteltek (katolikus) és felnőttként is (adventista).


Ennek ellenére ateista lett belőlem.

2022. aug. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!