Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista legyek vagy keresztény?

Buddhista legyek vagy keresztény?

Figyelt kérdés

Útkereső vagyok sok éve és ez a kettőt tartom igazságnak. A kérdés innentől kezdve az, hogy melyik igazabb? Igazabb-e egyik a másiknál?

Van értelme meditálni, karmát tisztítani ha aztán a halálunk után rájövünk, hogy ilyen dolgok nem is léteznek? Ellenben ha az ember az Úrt választja rosszul nem járhat.

Sok ehhez hasonló kérdés merült fel bennem és örülnél ha sikerülne pontot tenni ennek az egésznek a végére akár ezzel a kérdéssel.



2022. aug. 8. 17:22
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a cikk jó választ ad arra amiket írtál és pontosan arra az ige részre is amit itt idéztél.

2022. aug. 9. 14:05
 22/47 anonim ***** válasza:
Olyan is van ám, hogy valaki hisz, cselekszik is nem keveset, de mivel képmutató, mindent látványosan cselekszik, nem lesz rajta sok áldás, mert a Biblia szerint az ilyen emberek "elvették jutalmukat".
2022. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom. A Bibliai Isten a tökéletességet és az eléthetetlent várja el mindenkitől akinek pedig csak minimálisan eltér a véleménye vagy nem a legjobb ember a világon (a hite MELLETT) az a tüzes, égő, rothadó pokolban szottyad meg.

Én rengeteget olvastam a Bibliát ezért kicsit félek otthagyni. Tanításilag és életfelfogásilag a taoizmus fekszik nekem leginkább. Csak közbe nem tudom ott hagyni Jézust mikor arról prédikált egész életébe, hogy mi vár arra aki nem hisz benne és nem cselekszik az Ő szavát.

2022. aug. 9. 14:44
 24/47 anonim ***** válasza:

Kérdező


Ha Jézust követed félelemből akkor elszurod az életed és még mennybe se fogsz kerülni.


Ha a taoizmust választod akkor legalább úgy élsz ahogy akarsz. Ha a Bibliai Isten tényleg olyan gonosz mint ahogyan gondolod akkor úgy is mindegy.

2022. aug. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

#17

Igen erre én is gondoltam de erre is vannak konkrét ige részek amiket sajnos most nem fogok tudni idézni.

Pál valamelyik levelében említi, hogy az alkotás nem feleselhet az alkotójának és, mint ahogy a az agyag (köcsög? xd) nem bírálhatja az alkotóját úgy az ember sem az Ő Istenét/Teremtőjét/Alkotóját. Egyáltalán nem pontosan idéztem de a lényeg valami ilyesmi volt.

Egyébként ezt a legtöbbször a kettős predestináció enyhítésére szeretik felhozni, hogy ugye Isten előre kiválasztotta a kezdetek kezdetekor, hogy ki üdvözül, ki nem és ezt sokan gonosznak tartják (pedig szerintem is biblikus) és erre hozzák fel, hogy mi nem mondhatjuk Istennek, hogy ez nem fair vagy, hogy ez gonosz mert mi csak az alkotások vagyunk.


Remélem érthetően eltudtam magyarázni. De ettől függetlenül én is azt gondolom amit Te.

2022. aug. 9. 15:20
 26/47 A kérdező kommentje:

#24

Hát azért ez nagyon le van egyszerűsítve szerintem.

Bár néha eszembe jut, hogyha Isten/Jézus látja azt az egzisztenciális válságot ami az elmúlt 5-6 évemben nincs nap, hogy ne mutatkozzon meg akkor miért nem fedi fel magát előttem vagy miért nem térít a megtérés útjára. Ráadásul én biblikusnak tartom a kettős predestinációt, hogy Isten előre kiválasztotta a "birkáit" (a bibliai hasonlattal élve) akikt vezet és üdvözít úgyhogy lehet elkéne fogadnom, hogy hogyha a kereszténységnek van is igaza akkor is én kárhozatra lettem rendelve.

2022. aug. 9. 15:25
 27/47 anonim ***** válasza:

Azt írtad hogy félsz a bibliai pokoltól. De még csak a felszini hibákat kezdtük el kapargatni és így is már kezd elvérezni a biblia.


De persze döntesz ahogy akarsz. Csak nem láttom ezzek mellett hogy tudsz még félni bármilyen bibliai büntetéstől.

2022. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy sokan megtapasztalták Istent és szinte mindenki Jézusnál kötött ki. Kétségkívül a legnagyobb vallás ami a legnagyobb hatással volt a társadalomra és az egész itteni létünkre.


Elég nagy hatással van rám Szalai András és az Ő útja. Egész életébe kereste az útját. Rengeteg vallással foglalkozott pl. Iszlámból doktorált. Zen buddhista szerzetes volt majdnem 10 évig amikor ha jól emlékszem egy szerzetes társa megismerkedett a kereszténységgel és kilépett közülük. Ő akkoriban kezdett sokkal nagyobb hangsúlyt fektetni arra, hogy elérje a Nirvána állapotát amikor állítása szerint egy megmagyarázhatatlan hang szólt hozzá ami szerinte maga az Isten volt és nem fejtette ki olyan bőven de valami olyasmit kérdezett Tőle, hogy "tulajdonképpen Te most mit akarsz? Mit akarsz ezzel elérni?". Jelen volt a szobatársa de Ő mással volt elfoglalva és nem hallott semmit tehát valószínűleg ez az egész csak neki szólt. Ezek után kilépett a szerzetességből, megkeresztelkedett és református lelkész lett.

Én nagyra tartom Őt és nagyon műveltnek és intelligensnek tartom de nem tudom mire vélni az Ő történetét mikor én pont abba szeretnék belevágni (bár nem szeretesként és sokkal inkább a taoizmussal szimpatizálok) amit Ő ott hagyott Jézusért.

2022. aug. 9. 16:47
 29/47 A kérdező kommentje:

Bár az is furcsa, hogy a kereszténység kizárólagossága miatt mennyi értékes, bölcs ember kerül(t) pokolra

Pl: Lao Ce, Buddha, Gandhi, Laár András, Cser, Zoltán, Farkas Attila Máton FAM és még sorolhatnám


Ezek az emberek közel sem hibátlanok és bizonyos dolgokban egyáltalán nem értünk egyet de nagyon nagyra tartom Őket és szemétség lenne Istentől ilyen értelmes és kimagasló emberiséggel rendelkező embereket (Gandhi) pokolra küldenie.

2022. aug. 9. 16:52
 30/47 A kérdező kommentje:
Emberséggel*
2022. aug. 9. 16:53
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!