Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista legyek vagy keresztény?

Buddhista legyek vagy keresztény?

Figyelt kérdés

Útkereső vagyok sok éve és ez a kettőt tartom igazságnak. A kérdés innentől kezdve az, hogy melyik igazabb? Igazabb-e egyik a másiknál?

Van értelme meditálni, karmát tisztítani ha aztán a halálunk után rájövünk, hogy ilyen dolgok nem is léteznek? Ellenben ha az ember az Úrt választja rosszul nem járhat.

Sok ehhez hasonló kérdés merült fel bennem és örülnél ha sikerülne pontot tenni ennek az egésznek a végére akár ezzel a kérdéssel.



2022. aug. 8. 17:22
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Amikor Jézus szeretete rabul ejt


[link]

2022. aug. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:

"Úgy, hogy sokan megtapasztalták Istent és szinte mindenki Jézusnál kötött ki. Kétségkívül a legnagyobb vallás ami a legnagyobb hatással volt a társadalomra és az egész itteni létünkre."


„Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a kárhozatba visz, és sokan vannak, akik azon járnak. Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik azt megtalálják.”

Máté evangéliuma 7:13-14.


Máté szerint sem kéne a kereszténységet követned. :D

2022. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 A kérdező kommentje:

Igen mondjuk erre én is gondoltam már, hogy a legnagyobb világ vallás azt mondja, hogy kevesen járnak a keskeny úton miközben az Ő vallásukat valljál a világon csúcsmagasan a legtöbben XD


Mindenesetre ha összeadjuk a nem keresztények számát akkor kijön a dolog.

2022. aug. 9. 17:53
 34/47 anonim ***** válasza:

-> 33


Azt gondoltam, hogy ha részletesebben írok a szeretet és hit kapcsolatáról, akkor világosabb lesz, hogy valójában ki az aki csak kereszténynek vallja magát, de valójában nem az,

és ki az aki kereszténynek vallja magát és valóban az.


Mert:


Példabeszédek 24:12 RÚF

... az, aki a szíveket vizsgálja, beléd lát, és aki lelkedet őrzi, ismer; ő megfizet az embernek cselekedete szerint.

Máté evangéliuma 7. fejezet

21 Nem jut be mindenki a mennyek országába, aki mondja nekem: – Uram, Uram! Csak az, aki teljesíti mennyei Atyám akaratát.

2022. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:

#31

Értem én ezeket a bizonyság tételeket többet is megnéztem már. Van mindenféle direkt erre megy ki, hogy jajj a buddhista megtért, jajj a muszlim megtért (ilyeneket tényleg konkrétan láttam még magyar viszonylatban is) de valamiért nekem ez nem szimpi. Biztos jó nekik is erről beszélni meg ugye megismertetni az emberekkel az igazságot de akkor mától kezdve minden vallásos ember tegyen bizonyságot a hitéről ilyen videók keretében.


Ahogyan ebben a videóban is elhangzik:

https://www.youtube.com/watch?v=HD7OcnQ0B8U

Volt már Isten élménye kereszténynek, Krisna tudatúnak, muszlimnak és ki tudja még milyen vallásúnak is. Ha egy kereszténynek sikerült felépülnie egy súlyos betegségből akkor Isten segített, ha egy Krisna tudatúnak akkor Krisna, ha egy muszlimnak akkor Allah. Pedig elvileg ez így nem működik pedig az "ima erejéről" mind 3 beszámol. Mind a 3-ban találni olyat aki azt mondja, hogy az imája meghallgattatott és teljesült.

Melyik mond igazat? Melyik Istene az igazi? Melyiküknek volt csak simán "szerencséje"?


Leveleztem nem régen egy általam nagyra tartott ha nem is pszichológussal mindenesetre egy mentálisan nagyon kiegyensúlyozott emberrel akinek ez a munkaterülete (azért nem azt mondom, hogy szakterülete mert ha jól tudom nem tanult semmi ilyet HIVATALOSAN). Szóba jöttek a vallások és elkezdtünk nagy vitákba elegyedni (bár egyikünk se elfogult a témában, egyikünk se vallásos), hogy melyik vallásban mi a jó, mi a rossz és tulajdonképpen mi lehet az igazság. A végén annyival zárta a csávó, hogy Ő örül ha egy ember vallásos mert a legtöbb vallás egészséges és jót tesz az embernek de Ő biztos benne, hogy hogyha létezik Isten akkor nem büntethet meg senkit a vallása/hite miatt mert nem adott magáról egyértelmű kijelentést és ez nem lenne valami rendes dolog részéről. Nem lenne rendes Istentől ha örök kárhozatra küldene csak azért mert szabad akaratomból (amit egyébként én, mint mondtam nem fogadok de ez csak súlyosbítja az érvet) arra a következtetésre jutottam, hogy egy másik vallásnak van igaza vagy az származik Istentől. És basszus igaza van.

Mikor az ember benne van abba, hogy jajj mi van a Bilibában meg, hogy jajj mit tudom én mivel nem számoltam olyankor teljesen megfeledkezik arról, hogy hogyha olyan élete lenne, mint amilyen Indiában sok embernek van, hogy megszületik a dzsungel közepibe (általában hindunak) akkor ehetősége se lenne megismerni például ha már ez a téma a Bibliát. És tudom ismerem azokat a mai érveket, hogy "Isten akkor másképpen juttatja el hozzá az evangéliumot és aszerint üdvözíti" de ez egy manapság hozzátett dolog a kereszténységhez és lássuk be elég erőltetett. Lehet tényleg szimplán csak olyan erős magabiztosság és mentális erősség szükséges egy ember részéről, mint ennek az említett "pszichológus" csávónak és az ember könnyen átlátja a dolgokat.

De aztán kitudja.

2022. aug. 9. 18:18
 36/47 A kérdező kommentje:

#34

Tehát röviden összefoglalva hited szerint bárki üdvözülhet aki szereti felebarátját?

2022. aug. 9. 18:20
 37/47 A kérdező kommentje:

#35

Nem Bilibában hanem a Bibliában XD

2022. aug. 9. 18:23
 38/47 anonim ***** válasza:
0%

- 35


Igen, de elhinni egy videóból hogy valóban keresztény életet él valaki, mert bizonyságot tett, nem lehet.

Igen, nagyon sok ember tért meg de aztán valahogy mégsem azt az utat akarják járni amit megértette és ami Istennek tetsző. Beérik vallásos cselekedetekkel, és hidd el hogy ezekből az emberekből sokkal sokkal több van, mint akik valóban Isten szerint élnek.


- 36


Igen. Isten szeretetre teremtette az embert, Isten szereti az embert (Isten, szeretet és aki szeretetben marad, az Ő benne marad).

Ha valaki szereti felebaràtjàt, azt is szereti, aki teremtette őt. És ennek a gyümölcs örök élet.


[link]


(Az ó szövetségben pl. Àbraham nem làtta Jézust és a feltámadásàról sem tudott, Jézus még is azt mondta hogy üdvözült:56 Ábrahám, a ti atyátok ujjongott azon, hogy megláthatja az én napomat: meg is látta, és örült is.


Dávid szintúgy, a próféták szintúgy.


Ők megtartották, amit Isten parancsolt nekik, mert hittek Isten szavànak.

Most Isten nekünk is szól Jézus àltal: szeressük egymást amint ő szeretett.


Aki szeret megfogja találni Istent.)

2022. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

#34 Nem tudom, hogy Te azt megfigyelted-e a bizonyságtevőknél, hogy sugároznak. Van egy olyan Isteni adóvevőjük, amivel fogják az adást a Mennyből és továbbítják a körülöttük lévőknek.

Egyáltalán nem az jön át, hogy hazudnak, akár érdekből is.

2022. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 A kérdező kommentje:

#38

A két főparancsolat szerint:

1. Szeresd a Te Uradat teljes erődből, teljes szívedből.

2. Szeresd felebarátodat, mint magadat


Állításod és a keresztények állítása szerint nincs egyik a másik nélkül.

Mégis rengeteg keresztény van aki finoman szólva sem szereti felebarátokat de az Urukat igen és rengeteg nem keresztény van aki szereti a felebarátját de az Úrt vagy az igazi (tehát a keresztény) Urat nem.


Ez alapján szerintem ez az állítás hamis.

2022. aug. 9. 19:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!