Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhista legyek vagy keresztény?

Buddhista legyek vagy keresztény?

Figyelt kérdés

Útkereső vagyok sok éve és ez a kettőt tartom igazságnak. A kérdés innentől kezdve az, hogy melyik igazabb? Igazabb-e egyik a másiknál?

Van értelme meditálni, karmát tisztítani ha aztán a halálunk után rájövünk, hogy ilyen dolgok nem is léteznek? Ellenben ha az ember az Úrt választja rosszul nem járhat.

Sok ehhez hasonló kérdés merült fel bennem és örülnél ha sikerülne pontot tenni ennek az egésznek a végére akár ezzel a kérdéssel.



2022. aug. 8. 17:22
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
felebarátját*
2022. aug. 9. 19:42
 42/47 anonim ***** válasza:
Ne kotelezd el magad egyik vallás mellett sem. Tanulmanyozd mind a kettőt. Nagyon más a kettő. A buddhizmusban nincs egy központi, irányító szerepet betöltő isten, akitől minden ered. Aki jutalmaz vagy büntet. Ott magadban kell megtalalnod a helyes utat. Sokak szerint a buddhizmus filozófia nem is vallás. Ez nem igaz. Szerintem te most meg egyikre sem állsz készen. Egyébként a buddhizmus nem zárja ki, hogy elfogadd Jézust. / Egy buddhista szimpatizans/
2022. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:

#42

Ez nagyon bölcs volt köszönöm! Majd ha én is ott tartok ahol Te akkor készen állok Mester!


Máté evangéliuma 23. fejezet

8 "Ti ne hívassátok magatokat rabbinak, mert egy a ti mesteretek, ti pedig mindnyájan testvérek vagytok."


Ohh basszus


Na egyébként viccet félretéve tényleg köszönöm a választ mert egyetértek abban amit írtál. Csak az érdekelne, hogy honnan tudjam majd ha készen állok rá és mire?

2022. aug. 9. 20:52
 44/47 anonim ***** válasza:
42-es vagyok. En sem állok rá készen. Minél többet tanulmanyozom annál inkább rajovok, hogy mennyi mindent nem tudok. Úgy definialom magam, hogy buddhista szimpatizáns. Ahhoz, hogy hivatalositsam menedéket kellene vennem. Ez olyan kinyilatkoztatás, hogy elkoteleztem magam. Bár nálam ez már megvan, meg úgy érzem van meg mit tanulni.
2022. aug. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
Láthatóan keresed az Istent, és Isten megjutalmazza azokat, akik őt keresik (Zsidók 11:6).
2022. aug. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
41%
Sem isten sem buddha nem létezik.
2022. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:
31%
Buddha azért nem mert már rég meghalt,isten pedig csak kitaláció.
2022. aug. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!