Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez véletlen...

Szerintetek ez véletlen lehetett vagy szándékosan hozta ezt a sors? És a végén szerintetek butaságot követtem el?

Figyelt kérdés

Szlovéniában nyaraltam egész szombaton. Délután egy hajléktalannak tettem a sapkájába egy kis aprót. Most, hogy jövünk hazafele megálltunk a benzinkútnál, és az ajtóban találtam egy 10 eurót. Gondoltam hogy megtartom, de 1.Az nem az én pénzem

2. A kamera valószinűleg felvette ahogy felkapom a pénzt, ezután odaadtam a kasszásnak hogy tegye el.


2022. aug. 14. 01:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem telt el fél óra a benzinkutas sztoritól számítva.
2022. aug. 14. 01:19
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Ennek mi köze a valláshoz?
2022. aug. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól viselkedtél mindkét helyzetben.

Az én hitem szerint semmi nincs véletlenül, de azt nem hiszem, hogy Isten / a sors viszonozta volna a hajléktalannak adott segítségedet úgy, hogy neked pénzt ad. Annak segítettél, aki elejtette a pénzét és keresi / keresni fogja.

2022. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem volt véletlen. Azért történt, mert nyitott szemmel jársz, figyelsz a kis dolgokra és meglátod a lehetőségeket.


A koldusnál és a boltban is a segítséget választottad. Helyesen.


A boltban akár meg is tarthattad volna, valószínűleg abból se lett volna semmi. A kamera alapján nem fognak felkutatni egy talált pénz miatt. Valószínűleg nem a boltos hagyta el, hanem egy másik vásárló. Az is lehet, hogy ha valaki visszamegy keresni, annak is le fogja tagadni, hogy te megtaláltad. De az is lehet, hogy ő is oda fogja adni, ahogyan te is tetted. Ez már sosem fog kiderülni, ezért kár is ezen agyalni.


Akkor és ott hoztál egy döntést az akkori tudásod és értékítéleted alapján. Fogadd el azt a döntést, mert változtatni már nem tudsz rajta. Károd nem származott belőle, hiányozni nem hiányzik az a pénz.

2022. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!