Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egerben milyen keresztény...

Egerben milyen keresztény gyülekezetek közösségek vannak?

Figyelt kérdés

Idén költözöm oda, mert ott folytatom a tanulmányaimat az egyetemen, viszont örülnék, ha legalább heti egy alkalommal eltudnék járni valamilyen közösségbe, ezzel is ápolva a hitemet.

Hogy tudok ennek kicsit mélyrehatóbban utána járni?

(Egyébként róm. kat. vallású vagyok, ha ez számít. De pl. a baptistákkal kifejezetten szimpatizálok, illetve az utóbbi időben a reformátusok iránt is nagy érdeklődést tanusítottam.)



2022. aug. 19. 22:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Azert a vallást nembúgy szokták szemezgetni, mint az aldiban a krumplit....


Nagyon jó plebániai közössegek vannak a katolikusoknál, egerben is...

2022. aug. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1-es

De, pont úgy szemezgetem, mint az Aldiban a krumplit.

És ezt kérlek ne vedd rossz néven.

Mégis miből tudhatnám, hogy melyik vallási felekezet az igaz és melyikhez érdemes tartozni.

Csak azért, mert a római katolikusba születtem bele az még nem jelenti azt, hogy az is a legjobb és legigazabb.

2022. aug. 19. 23:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Romai katolikus templom van vagy 26. Egy kis reformatus templom van, es egy kis baptista imahaz, egymassal kb. szemben, a Bazilikatol nem messze (Deak Ferenc ut).

Szinten a Bazilika kozeleben, az Agria Park plazaval szemben van egy kis evangelikus templom (Vorosmarty ut es Torvenyhaz u. sarok). Mindet elered gyalog a belvarosbol.

[link]


[link]


[link]


Eger egyebkent osi katolikus varos, erseki szekhely, az iskolak fele, es az egyetem is mar az egyhaz kezeben van. Az egriek altalaban katolikusok, ezert a protestans templomok csak mikroszkopikus meretuek. Pont az evangelikus templom par eve felig osszeomlott, de mar osszeraktak. :-) A Bazilikat mindenkeppen nezd meg!, akar resztveszel misen, akar nem.

2022. aug. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as

Szia!

Köszi a választ.

Egyébként már sokszor jártam Egerben, ennek ellenére nem ismerem túlságosan jól.

Viszont a Bazilikát már láttam belülről. :D

2022. aug. 20. 08:30
 5/6 anonim ***** válasza:

#2

Ez alapján szinte biztos, hogy nem bérmálkoztál, ha mégis katolikus felekezet mellett döntesz, érdemes lehet azt is pótolni.

2022. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

Kerdezo,


3-as vagyok.

Gratulalok akkor!, ezek szerint felvettek az egyetemre. Remelem, jol erzed majd magad!

Egert hamar meg fogod ismerni, a belvaros kompakt, atlathato, minden utca a Dobó térre vezet :-D. Az egriek kozvetlenek es szeretik a "gyuttmenteket", akar turista, akar egyetemista, szivesen segitenek.

2022. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!