Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok nekem mesélni a Hit...

Tudnátok nekem mesélni a Hit Gyülekezete KÖZÖSSÉGÉRŐL?

Figyelt kérdés
Nem a teológiai részre vagyok kíváncsi, hanem az oda járó emberekre. Köszi

2014. aug. 13. 12:16
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
60%

A teológiai részekkel tényleg nincsen baj, de az emberek nem úgy viselkednek ahogyan azt a vallás megkövetelné.

Szóval nekem elég fura hogy egy "igaz egyházban" mért nem viselkednek normálisan.

5 évig voltam ott, hát elég volt.

2014. aug. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
90%
Sehol sem tiszta teljesen egy gyülekezet sem.
2014. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 Sün!! ***** válasza:
31%
Pénzlenyúló vállalkozás. Ha megnézzük, nem az átlagemberek és nem is a kispénzűek vannak ott.
2014. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
35%
Nem sértésből, de eléggé tükröződik rajtuk a naivitás és az agymosottság.(Nem tudtam szebben megfogalmazni)
2014. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
75%

Az azért túlzás hogy nincsenek ott átlagemberek vagy kispénzűek, nem csak egy gyülekezet létezik amit mindenki lát a tv-ben szerte az országban megtalálhatóak és mindenféle ember megfordul ott.

A pénzlenyúlás meg már lejárt sztori, adakozás van mint minden egyházban itt is kell de nem kötelező a tizedfizetés.

2014. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
81%

Szia 1-es.

Mi történt ami miatt úgy döntöttél, hogy kilépsz, és hol vagy jelenleg?

2014. aug. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!


"pénzlenyúlás "


Ez érdekes téma, ha a faluban meghal egy idős és az egyházra hagyja a házát: Buzgó katolikus volt, valóban van hite, a mennyországba kerül.


Ha egy kisegyháznál történik ua.: Agy mosott, a .... egyház lenyúlta a pénzét ahelyett, hogy az unokáira hagyta volna a bolond.


1-elnézést, ha megbántottam katolikusokat, nem velük van a bajom, hanem a kettős mércével.

2-NEM vagyok hitgy. csak zavar a képmutatás és a kisebb egyházak azonnali elítélése.


HitGY: oda is olyan emberek járnak akikért Jézus meghalt.

2014. aug. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
62%

#1-es vagyok

Végül is azért amit leírtam, csalódtam az emberekben kétszínűek, irigyek, lehetne még sorolni.

Mondják hogy hogyan kell viselkedni, de két percre rá ugyanazt elkövetik amiről osztotta az észt. Eléggé "ködösek" nem tudok jobb szót erre találni. Vannak olyanok is akik erőszakosak, és a legtöbb embernek azután sem változik az élete mi után megtér, tehát élt egy A életet megtérés után él egy A variáns életet, annyiban különbözve hogy saját magát sőt a környezetét is becsapja azzal hogy mennyire megváltozott.

Tisztelet a kivételnek mert vannak olyanok is akik tényleg oda teszik magukat és rendes keresztények. De a 70% akikkel eddig találkoztam az szó szerint 360 fokos fordulatot vett a megtérése után, ugyanolyanok mint voltak...

a második válaszolónak is igaza van, nem lehetünk tökéletesek de igyekezni kellene, mindent megtenni annak érdekében hogy megfeleljünk.

Hogy most hol vagyok? Sehol, szeretném ezután is megtalálni a nekem megfelelő egyházat, keresgélek minden vallás után érdeklődök, olvasgatok.

2014. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, erdekes, amiket irtok. Mit gondoltok arrol, hogy sok helyütt az lathato, hogy szektakent emlitik a hitgyulit ee a szcienologiaimegyhazhoz hasonlitjak? Ez miert van?
2014. aug. 14. 02:55
 10/45 Mulder614 ***** válasza:
39%
Többet politizálnak mint a parlamentben!
2014. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!