Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház azt is...

A katolikus egyház azt is bűnnek tekinti, ha két azonos nemű ember együtt van (pl. rendszeresen randiznak), de semmilyen testi kapcsolatot nem létesítenek?

Figyelt kérdés
Természetesen ha a saját nememhez vonzódnék, nem ez befolyásolna, csak egyszerűen eszembe jutott ez a felvetés, és érdekel, hogy most akkor mi van.

2022. aug. 29. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Bár én nem vagyok katolikus, de a randevú eleve "szerelmre" irányul, tehát ez egy homoszexuális cselekedet, a homoszexualitást pedig a Biblia utálatosságként írja le. Hangsúlyozom, nem az ember utálatos, hanem a bűne.
2022. aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

"Ha egy ember meleg, keresi Istent és jószándékú, akkor ki vagyok én, hogy megítéljem őt?" – mondta Ferenc pápa vatikáni újságíróknak hétfőn a BBC szerint, miután visszatért a riói katolikus ifjúsági világtalálkozóról. A pápa azt mondta, a homoszexuális papoknak meg kell bocsátani, és el kell feledni a bűneiket.


"A katolikus egyház katekizmusa világosan elmagyarázza ezt" – mondta Ferenc pápa. "Azt írja, a melegeket nem szabad kirekeszteni, hanem intergálni kell őket a társadalomba" – mutatott rá az egyházfő, aki hozzátette, nem az a baj, ha valaki homoszexuális, hanem az, ha valaki emellett kampányol, éppúgy, mint ha valaki a kapzsi emberek, a politikai oldalak, vagy a szabadkőművesek mellett kampányol.

2022. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor nem. Csak a szexuális cselekedetet tiltja, hiszen az isten ajándéka a gyerekáldás céljából. Elvileg a védekezéssel történő szexuális együttlét is bűn, ugyanezen okból. Mondjuk, a homoszexuális együttlétek bűnősségéről több helyen is említést tesz a biblia.
2022. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

A Biblia szerint maga a paráznaság a bűn, ha ez nem következik be és még erre irányuló próbálkozás sincs, akkor a Szentírás szerint nem bűn, tehát a katolikus Egyház szerint se számít annak.

Bár ez a randi elég érdekes értelmezését veti fel.


Ha két meleg ember így él együtt, az lényegében olyan, mint egy tiszta testvéri kapcsolat.

2022. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!