Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Izrael Istenének, JHVH-nak...

Izrael Istenének, JHVH-nak mutattak be emberáldozatot, valamint gyermekáldozatot?

Figyelt kérdés

A környező népek mutattak be a különböző isteneiknek (Kamósnak a moabiták, Kósznak az edomiták, Milkomnak/Molochnak az ammoniták, Molochnak, valamint más isteneiknek szintén mutattak be a kánaániták).


A Tóra szerint az izraeliták átvették ezeket a bűnös gyakorlatokat a környező népektől. JHVH-nak is áldoztak embert, vagy "csak" a bálványoknak? A zsidók eredetileg gyakorolták ezt?


Került elő ezzel kapcsolatban régészeti lelet? Alá lehet támasztani a Tórával és az irodalommal?



2022. aug. 31. 02:00
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem kérdező mit nyavajogsz ezen.

A Tóra egyértelműen tiltja az emberáldozatot. PONT.

2022. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Blackice75 ***** válasza:
29%

Kedves 31-es és a többi is


Igen nagyszerű felfedezés, keresztényektől meg pláne akik úgy vannak betanítva hogy egy bizonyos jézus aki állítólag az Atya fia, annak ellenére, hogy az Atya a Torában egy szót sem ejt arról, hogy neki van egy fia, az eltörölte a Torát, vagyis a parancsolatokat.

Bizony a Teremtőnk számára utálatosság a gyerek és ember áldozat!

Senkinek fel nem tűnik, hogy akkor Ő hogyan áldozhatta fel a "fiát" akiről egyébként ő soha nem beszél(mivel mert nincs), hiszen ha ez így is lett volna az Atyától, akkor ez szembe ment volna az Ő saját parancsolataival, meghazudtolva ezzel saját magát meg az Ő szavát a Torát!!!

Ez egy az egybe lett volna gyerek és felnőtt ember áldozat is, kettő egy csapásra amit utál az Atya!

A másik érdekessége a jézusi sarlatán mesének, hogy egy szűztől született, és ráadásúl méghozzá úgy, hogy az Atya a saját magját egy másik férfi feleségébe helyezte be , vagy áldotta be nevezzük ahogy akarjuk, ez szintén abszolút Tora ellenes halálos bűn mert merő paráználkodás!

tehát az Atya azt tanítsa hogy aki hozzá megtér(nem beleszalad egy vallásba vagy vallást vált vagy bármi) haneem csak úgy érted a Tora lesz az életmódjának az alapja, akkor ne kívánd meg felebarátod feleségét meet az paráznaság !!

Akkor az Atya mégis ennek ellenére megtette volna, és a szava ellen cselekedett teherbe ejtvén Yahusuf(József) menyasszonyát ?

Megrontotta volna a kapcsolatot mikor Ő minket arra tanít(már akit persze)

hogy ilyet ne tegyünk?

Gondolkodjatok el ezen szépen kedves barátaim.


ja és jézus akiről egy árva szó sincs a torában, sőt az egész ószövetségben sem , na persze ő veszi el bűneidet, eltörli a Torát(parancsolatokat), csak merülj be, mosakodj be, keresztelkedj meg, nevezzük ahogyan akarjuk, egy vallásban és aztán ő majd intézkedik a sorsod felől,lényeg az, hogy ne ismerd meg a Torát nem számít az Atya neve sem fogadd el hogy Úr és kész, és persze te el is fogadod , ne foglalkozz ezzel, intézik majd ők a papok, az egyházak sámánjai hogy majd oda kerülj ahova ők akarják.


és ha már jézus akkor ezt ide is kifejtem, ajánlom mindenkinek hogy figyeljen :



Hórusz



december 25-én egy szűztől született


Születését egy keleti csillag jelentette be, és három bölcs figyelte



Gyermektanító volt a templomban, és 30 éves korában megkeresztelkedett Anup, a keresztelő által.



12 tanítványa volt, csodákat tett, vízen járt és átváltozott a hegyen



Keresztre feszítették, sírba temették és feltámadt



Úgy hívták, hogy „út, igazság, világosság, messiás”.


Isten felkent fia, az emberek fia, a jó pásztor, az Isten báránya, az ige”



Ő volt a "halász", és a bárányhoz, az oroszlánhoz és a halhoz kapcsolták



Mithras



december 25-én egy szűztől született



Nagy utazónak, tanárnak és mesternek tartották



12 tanítványa volt, és csodákat tett



Egy sírba temették el


3 nap múlva újra felemelkedett


feltámadását minden évben főünnepélyén ünnepelték


megtartották azt, ami húsvét lesz



Jó pásztornak, útnak, igazságnak és világosságnak, megváltónak, megváltónak, messiásnak hívták.



Az oroszlánnal és a báránnyal is azonosították



Szent napja vasárnap volt



Na ismerős a két isten leírása az újszövetségi jézus által?

Észre veszed a hasonlatot?


Ezt csak akkor nem veszed észre kedves barátom, ha nem akarod.

És én tudom hogy nem akarod.


HalleluYah

2022. szept. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
49%
Jhvh a föld istene, nem izraelé. Nem volt semmi áldozat.
2022. szept. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

#33.

Kezdetben egy kicsit más volt. Először a zsidók monolátriában gondolkodtak, úgy hitték, hogy JHVH csak az Ő Istenük, senki másé, a többi istennel meg nem foglalkoztak. A babiloni fogság alatt szilárdult meg a monoteizmus, előtte többször el is hagyták JHVH imádatát. A babiloni fogság alatt viszont már tagadták minden más istenség létét, nem csak nem foglalkoztak vele. Ekkor egy érdekes időszak jött, amikor is tagadták a többi istenség létét, azonban továbbra is hitték, hogy JHVH egyedül Izráel nemzeti istene, aki senki másé, csak velük kötött szövetséget. Ez kicsit finomodott, majd azt mondták, hogy az egész világ felett uralkodik, azonban továbbra is a zsidósággal kötött szövetséget, azonban a betérés a mai napig rettenetesen nehéz. Egyébként ebből a szempontból nem volt egyedülálló a zsidóság, bár a féltékeny isteni szeretet nem volt túl gyakori, azonban az istenségek nemzethez való kötődése szinte mindenhol megjelent. A kereszténység ebből a szempontból volt Európában hatalmas újítás (hasonlóan az ázsiai buddhizmushoz, ami már szintén teljesen független a kultúrától, nemzetiségtől), a kereszténység Istene (aki bár azonos a zsidók Istenével, azóta még több támpontot adott a megismerésére) ugyanis minden nép, minden nemzet, minden kultúra Istene, nincs semmiféle kulturális megkötés, sőt, még pozitív is a kereszténység számára, ha megtér mondjuk egy afrikai bennszülött, aki eddig a népi babonákban hitt, vagy épp egy ősmagyar, aki a táltosi hitvilágot követte, hiszen Jézus értük is világra jött, őket is megváltotta krisztusi valójában.

2022. szept. 6. 18:15
 35/36 anonim ***** válasza:
100%

Ide kell másolnom 31-et (az nem én voltam, de ott a PONT.)

Nem értem kérdező mit nyavajogsz ezen.

A Tóra egyértelműen tiltja az emberáldozatot. PONT.

2022. szept. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 Drakula ***** válasza:
31%

Marhára nem vagy tisztában a mitoszokkal mi?


"Keresztre feszítették, sírba temették és feltámadt"

Hol olvastál te olyat hogy keresztre feszitették?


"december 25-én egy szűztől született"

Honnan tudod a dátumot?

És miért gondolod azt hogy izisz szűz volt? Oziriszal hált, abból lett hórusz.


A többit már megse kérdem.

2022. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!