Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek azért, hogy ez ne...

Mit tegyek azért, hogy ez ne forduljon újra elő? 👎

Figyelt kérdés

Sokszor előfordult már eddigi életem során, hogy sokszor megrendült, olykor akár el is tűnt az Istenben való hitem. Ez legtöbbször akkor fordult elő, amikor nagyon szerettem volna elérni egy számomra fontos célt vagy egy álmomat szerettem volna valóra váltani. Olyankor nagyon tudtam hinni, s rendszeresen kértem az Ő segítségét is, hogy sikerrel járjak. Ezek ellenére is sokszor megtörtént az, hogy elbuktam, ezáltal nem sikerült a kitűzött célt elérnem vagy az álmom megvalósítanom. De nem csak ekkor fordult elő ez velem, hanem akkor is, ha valamilyen veszteség (például haláleset a családban vagy megromlott, esetleg tönkrement kapcsolatok esetén is) ért. Olyankor először jött az önsajnálat, aztán az ún. "bűnbak" keresése, majd pedig az olthatatlan harag, ami lelkileg annyira elemésztett, hogy senki és semmi nem érdekelt, elzárkóztam és haragudtam mindenkire. Dühömben a kudarcomért mindig Őt (Istent) okoltam, amiért szerintem nem segített vagy nem "úgy" vezetett az utamon, hogy az általam kitűzött célt elérjem vagy az álmomat megvalósítsam; még a létezését is kétségbe vontam ekkor. Mit tegyek azért, hogy ezentúl - az esetleges kudarcok ellenére is - ne rendüljön meg, rosszabb esetben ne fogyjon el az Istenben való hitem?

Zárásként csak annyit még, hogy ugyan református vagyok, de a magam módján gyakorlom a vallásom



2022. szept. 19. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
32%

Ef 4:20 Ti pedig nem így tanultátok a Krisztust;

Minden problémára a megoldás helyesen megtanulni a Krisztust. Mit tanított, hogyan élt, hogyan mutatott példát, mit vár el a követőitől.

Róm 12:2 És ne szabjátok magatokat e világhoz, hanem változzatok el a ti elméteknek megújulása által, hogy megvizsgáljátok, mi az Istennek jó, kedves és tökéletes akarata.


Az elme megújulása és a Krisztus megtanulása ugyanaz a házi feladat. Minél jobban megvalósítod ezt, annál inkább szünnek meg a problémák helytelen kezeléséből történő lelki és pszichés hátrányok. Iskolázd ki magas a Bibliából, az isteni segítség rendelkezésre áll:

Luk 11:13 Ha azért ti gonosz létetekre tudtok a ti fiaitoknak jó ajándékokat adni, mennyivel inkább ad a ti mennyei Atyátok Szent Lelket azoknak, akik tőle kérik.

Jak 1:5 Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, aki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik neki.

Jak 1:6 De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: mert aki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, amelyet a szél hajt és ide s tova hány.

Jak 1:7 Mert ne vélje az ilyen ember, hogy kaphat valamit az Úrtól;

Fil 4:6 Semmi felől ne aggódjatok, hanem imádságotokban és könyörgésetekben minden alkalommal hálaadással tárjátok fel kívánságaitokat az Isten előtt.

Fil 4:7 És az Istennek békessége, mely minden értelmet felül halad, meg fogja őrizni szíveiteket és gondolataitokat a Krisztus Jézusban.

2022. szept. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Jehova tanúja
2022. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Isten gondviselése nem abban nyilvánul meg, hogy elérjük az álmainkat. Kemény, de így van.


A csecsemő hit abból áll, hogy jó szívvel fogadja: Jézus a Krisztus. De felnőtt szinten a hit, azt jelenti, hogy bízol Istenben, akármi történik, jó vagy rossz. Ez nem azt jelenti, hogy nincs isteni gondviselés.


Jézus húsbavágó kérdéseket illetően tanította a gondviselést:

Máté 6,31-34

„Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.”


A gondviselés másik működési területe, hogy Isten olyan helyzeteknek enged kitenni, amiben a jellemed formálódhat. Nem csak az álmok elérése taníthat. Egy kemény igazság:


20,30 A kékek és a sebek távoztatják el a gonoszt, és a belső részekig ható csapások.


Ha nem ér nehézség, akkor természetes módon visszacsorog és felduzzad bennünk az önhittség. Persze tisztelet a kivételnek, aki kockacukorral is szelídíthető.


A felnőtt hit mintapéldája Dániel és társai története, Dániel 3. fejezet.

abból is ez figyelemreméltó, a 18. versrészben: „DE HA NEM TENNÉ IS”, a szövegkörnyezetet természetesen érdemes elolvasni, és hogy mi történt velük ezután.

2022. szept. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ anonim!
2022. szept. 19. 20:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az termeszetes, hogy az ilyesmi elofordul. Kulonbozo valsagos elethelyzetekben ezutan is elojohet, atmenetileg.

De a 3-asnak igaza van: amig az istenhit a meghallgatott imakra alapul, akkor elhalvanyul olyan idoszakokban, amikor valami nem sikerul.

Viszont ha a hited tartalma a "legyen meg a te akaratod", es az, hogy akarmi tortenik, Isten tamogat teged, es erot ad a legnehezebb-ben is, akkor nem fog olyan konnyen megingani. Isten minden imat meghallgat, de a valasz sokszor az, hogy "nem", es mi nem tudhatjuk, miert.

Isten gondviseleset es jelenletet pont az ilyen gyaszok es vesztesegek idejen tapasztalhatjuk meg a legjobban, akkor latjuk meg az erejet, amikor a mi eronk elfogy.

2022. szept. 20. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Valószínűleg tanítani akar ezzel valamit, mindennek oka van, senki nem élhet örökké mindenkinek megvan a saját sorsa. Az Istenbe vetett harag igazából az ember egójából jön(én nem lehetek hibás stb), holott ez a saját tehetetlenség érzetünk elnem fogadása, az ember nem tud mindent irányítani/kontrollálni és ez zavarja. De egyébként ez egy átlagos dolog(mivel isten a midenható, úgy gondoljuk logikátlan amit tesz és mindent irányít).
2022. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!