Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges 25 évesen megtérni,...

Lehetséges 25 évesen megtérni, vallásossá válni?

Figyelt kérdés

Semmilyen vallásos nevelést nem kaptam. Eddigi életemben tanultam, egyetemre jártam, utaztam, barátkoztam most pedig dolgozom.


Úgy érzem szükségem lenne a hitre, de nem tudom, hogyan képezzem magam, hogyan kezdhetnék neki.


Oroszországi utazásaim során ismerkedtem meg a pravoszláv istenhittel és nagyon megtetszett. Van egy pravoszláv templom Budapesten, oda szeretnék járni.


Mik az első lépések, hogy hívő emberré válhassak?



2022. szept. 23. 08:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%

Keress egy ilyen társaságot, és kérdezd őket.

Csak vigyázz, nehogy valami szekta legyen.

2022. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne lehetséges.


Olvasd először az Újszövetséget.


10 éve vagyok keresztény, én az alábbi könyveket találtam a legjobb forrásoknak (kezdő, haladó szintre lebontva)

[link]

2022. szept. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

A megtérés és a betérés nem ugyan az!

Ha az élő istent keresed, akkor hozzá fordulj és ne vallásokhoz, még szektákhoz.

2022. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%

A legfontosabb az lenne, hogy felkeresed vasarnap (akkor altalaban nyitva van) az altalad kiszemelt templomot es beszelsz a pappal. Ad neked olvasnivalokat es kerhetsz tole erre a kerdesedre (es a tobbi felmerulore is) valaszt.

(Megjegyzeskent Budapesten tobb ilyen templom van, nem csak egy. En szemely szerint a legnagyobba jarok.)

2022. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Persze, akár 80 évesen is lehetséges.

De több pravoszláv templom is van Budapesten, ráadásul ezek az ortodoxia különféle ágaihoz tartoznak.


Ez a templom az orosz ortodoxiához tartozik, tehát a Moszkvai Patriarchátus alá:

[link]

Itt a honlapjuk, vannak elérhetőségek. Én írnék nekik, hogy szeretnéd jobban megismerni az ortodox keresztény hitet, mert nem neveltek vallásosan. Van-e esetleg felnőtt hittan? [link]


De van a Konstantinápolyi Patriarchátusnak is egyházközsége Magyarországon:

[link]

Nekik két kisebb kápolnájuk van Pesten.


A szerb ág még ami jelentősebb itt, ez a templomuk:

[link]

De Ráckevén és Szentendrén is vannak, a központjuk is Szentendrén van: [link]

2022. szept. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%
Már most is hívő vagy. Te szerintem arra gondolsz, hogy vallásos akarsz lenni. Eközött a két fogalom között van különbség. A hívő ember pl úgy tartja, hogy van isten. A vallásos ember példája pedig az, hogy éberen tartja magát és gyűlölködő beszéd, nem hagyja el a száját. Nem ítélkezik, nem nyom el másokat, nem tartja felsőbbrendűnek magát stb… A vallásos emberek tanulnak és a tanultakat beépítik az életükbe. Ezzel szemben a hívők csak fenntartják, hogy van isten de egyébként ugyan úgy élnek mint az előtt.
2022. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%
Én katolikus vagyok, de ha meg akarod ismerni akkor le tudod tölteni a Katolikus Egyház Katekizmusát, amiben könnyen tudsz keresni és olvasni. Ezen kívül a legfontosabb hogy imádkozz. A hit egy ajándék, amit kérni kell Istentől, és ha őszintén szeretnéd és őszintén kéred nem tartja tőled vissza.
2022. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lehet. Sok helyen indítanak is kezdő hittant felnőttek számára, ilyesmihez is csatlakozhatsz, ha komolyan érdekel a dolog.
2022. szept. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2022. szept. 23. 13:10
 10/17 anonim ***** válasza:
23%
Ne vallásos akarj lenni, hanem Istent tálald meg az életedben. A vallás agymosottá tesz.
2022. szept. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!