Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges 25 évesen megtérni,...

Lehetséges 25 évesen megtérni, vallásossá válni?

Figyelt kérdés

Semmilyen vallásos nevelést nem kaptam. Eddigi életemben tanultam, egyetemre jártam, utaztam, barátkoztam most pedig dolgozom.


Úgy érzem szükségem lenne a hitre, de nem tudom, hogyan képezzem magam, hogyan kezdhetnék neki.


Oroszországi utazásaim során ismerkedtem meg a pravoszláv istenhittel és nagyon megtetszett. Van egy pravoszláv templom Budapesten, oda szeretnék járni.


Mik az első lépések, hogy hívő emberré válhassak?



2022. szept. 23. 08:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nincs késő megtérni.
2022. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 NTBS ***** válasza:
Igen, lehet.
2022. szept. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem, nem lehet
2022. szept. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ezt a könyvet ismered?

Székely János: A hit kapuja

Egy püspök írta, és jó szívvel tudom ajánlani.

2022. szept. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 KZitus ***** válasza:

Szia

Én tőled idősebb voltam, amikor először kezdtem el a Bibliát olvasni. Egyébként soha nem késő ameddig élünk....

2022. szept. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. szept. 25. 18:57
 17/17 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne lehetséges? Isten azért adott az embernek szabad akaratot, hogy eldöntse: akarja-e követni, vagy sem? Azt pedig senkinek nem írta elő, hogy mikor legyél hívő, hány éves kortól lehetséges. Szóval nyugodtan konzultálj valami jó fej pappal, nyugodtan tegyél fel neki kérdéseket, és kérd ki a tanácsát!
2022. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!