Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy az ateisták rögtön...

Igaz, hogy az ateisták rögtön hívők lennének, ha beigazolódna egy vallás igaza, de a hívők nem hagynák el semmi pénzért a hitüket ellenkező esetben?

Figyelt kérdés

Egy angol fórumon olvastam ezt egy aktív vallástalantól, aki rendszerint szokott a témában írni. Azt írta, hogy az ateisták, sőt, a vallásellenesek egytől egyig hívőkké, vallásosakká válnának, ha bebizonyosodna a vallás igaza, de a hívők nem hagynák el a hitüket még akkor sem, ha a tudomány és egyéb területek minden kétséget kizáróan, 100%-osan bebizonyítanák, hogy minden vallás hamis, semmi valóság alapja nincs. Szerinte a hívők még ekkor is próbálnák erőltetetten védeni a hitüket (legyen bármilyen vallású), és bebizonyítani, hogy amúgy nekik van igazuk.


Ez mennyire igaz szerintetek?



2022. szept. 25. 21:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Ateista voltam. Jézussal való találkozáskor belekerültem az Igazságba. (Megjegyzem mindig is utáltam a hazugságot...) Eszem ágába sincs elhagyni Jézust, örök élet beszédei vannak Nála. A tudomány nem tudja kitörölni a szívemből ezt az Isteni szeretet. Áldás.
2022. szept. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Amúgy lehet hogy létezik pl Zeusz csak épp nem isten hanem egy idegen civilizáció tagja az ókorban meg fel se merült hogy egyáltalán rajtunk kívül bármi is létezne nemhogy egy idegen faj szóval simán lehet hogyha kiderülne hogy létezik hogy egy földönkívüli én akkor elhinném hogy van de a vallás által felvázolt istenkép továbbra se lenne bizonyított
2022. szept. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
80%

11# ja a tudomány egy dolgot tud adni neked


Észt ami az ilyen elvakult hívőknek mint te nem sok akad

2022. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
0%

12,13# Kedves követeim, akik csak a lepontozáshoz értetek... Köszönöm, még mindig nincs hatással rám. A hitem erős vár. Gondolom a tudomány ezt sulykolta belétek, ha valaki boldog azzal ezt kell tenni.

Amúgy a kérdésre kellene válaszolni és aszerint pontozni is. De Ti az igazságtalanság oldalán harcoltok még mindig ezerrel. Csak szóltam. Áldás!

2022. szept. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
14# aha melyik diliházba kötik be a netet ez érdekelne mert akkor felhívom őket hogy téged azonnal tiltsanak le róla
2022. szept. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki hívő, az általában nem baj.

Ha valaki tudományellenes, az elmebeteg.

2022. szept. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Tislerics Máté ***** válasza:
43%

Egy agnosztikus ateista egyből elfogadná! De egy vér-ateista lehet még a tudományos bizonyítékokat sem fogadná be, annyira ragaszkodna a saját meggyőződéséhez (tulajdonképpen hitéhez).


Egy tanult, értelmes hívő elfogadná, ha egy másik vallásról kiderül, hogy igaz. De egy aluliskolázott, gyenge értelmi képességekkel megáldott, vakhitű hívő még akkor sem állna át más vallásra, ha a saját szemével látná a tévedését.


Szóval minden azon múlik, hogy az ateista vagy hívő, mennyire képes a logikus, elemző és nyitott gondolkodásra.

2022. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!