Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik kellemesebb természetűek,...

Akik kellemesebb természetűek,esztétikusak,szebbek azok Isten "angyalai"?

Figyelt kérdés
Nem trollkodás de megfigyeltem,hogy az attraktívabb emberekkel jobban ki lehet jönni,kevésbé bántanak másokat,segítőkészebbek.Szebben öltöznek,kellemesebb,szebb a hangjuk.Míg az idegesítő, rossz indulatú embereknek még a hangszínük is rossz.Akarhova megyek mindenhol a szépek a jobbak de még a mesékben,filmekben is kajak.Ez egy világnézet lett hogy a szép fiú,lány a "bárány"?
2022. okt. 8. 07:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Aki belül rendben van, az onnantól kívül is megszépül.
2022. okt. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. okt. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
100%
Ez hasonló lehet ahhoz amikor a férfiak mesélik, hogy az a szép nő mindig milyen kedves velük, a csúnyácskábbak meg szúrósak, tüskések. Hát na ja. Könnyű úgy visszacsillogni a világra ha töbnyire csak kedvesek, előzékenyek, figyelmesek veled.
2022. okt. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal könnyebb a szép emberekkel beszélgetni, mert kellemes rájuk nézni, és az embernek fontos a vizuális inger. Ez azonban nem azt jelenti, hogy ők jobban vagy kedvesebbek, mint a csúnyák.

Pont az ilyen előítéletek miatt, úgy gondolom, hogy egy csúnya ember sokkal nehezebben boldogul, mint egy szép, és sokkal jobban meg kell küzdenie dolgokért. De ez csak külső, a lélek szépsége ami igazán számít. Egy szép ember is lehet rettentő rosszindulatú, idegesítő, manipulatív.

Amúgy meg, hogy mi a szép...hát, szerencsére nem vagyunk egyformák 🙂

2022. okt. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Én egy csúf férfi vagyok ,lány ismerősöm oldaláról írtam,mert nekem nincs gyakorim.
2022. okt. 8. 07:33
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
"megfigyeltem,hogy az attraktívabb emberekkel jobban ki lehet jönni,kevésbé bántanak másokat,segítőkészebbek." Ezek mind olyan tulajdonságok, amiket folyamatos beszólogatással, óvodától érettségiig tartó bullyinggal, ellenkező nem felőli megalázó elutasítással (értsd: "pfujjj nem gondoltad komolyan hogy van nálam esélyed, ugye?") ki lehet ölni a csúnyább emberekből, és ki is szokták. Engem óvoda óta bullyingoltak a külsőm miatt, akárhová mentem. A kamasz éveim közepén eljutottam arra a nézőpontra, hogy minden ember szemében csak egy gusztustalan gnóm vagyok, akkor hova legyek kedves és barátságos? Minek? Hogy bántsanak és megalázzanak? Míg a szép embereket babakoruktól vén korukig imádja mindenki, segítőkészek, barátságosak velük. Na így k*rvára könnyű kedvesnek és aranyosnak lenni.
2022. okt. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

#6

Az ilyesmit a legtöbb ember bőven kinövi idővel.

Én se vagyok szép, egyáltalán, bőven kaptam cikizést, megaláztatást iskolás éveim alatt. Mégse jutna eszembe se, hogy így 30+os fejjel ne viszonyuljak kedvesen egy új emberhez, csak mert egyes osztálytársaim régen bántottak.

2022. okt. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es

Nem teljesen értek veled egyet. Engem is aláztak meg a suliban. Hiába vagyok nyitott felnőtt, azért valahol mindig bennem vannak azok a dolgok. Max elnyomja az ember, vagy jobb esetben feldolgozza, de kinőni nem lehet.

2022. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

6


"a szép embereket babakoruktól vén korukig imádja mindenki, segítőkészek, barátságosak velük"


Nem ven korukig.

Pont ez a lenyeg - aki nem szep no, az megtanul (mert kenytelen) massal ervenyesulni, a jellemevel, az eszevel, a muveltsegevel, izlesevel, embersegevel, tehetsegevel, erdekessegevel.

De aki kezdettol fogva az olebe hullott 1 a 10-bol szepsegevel boldogult, az 35, legkesobb 40 eves korara eszkoztelen marad, mert a fiatalsagot meg jobban ertekelik az emberek, mint a szepseget. 50-60 evesen meg csak meselheti, hogy o anno milyen szep volt.

Amugy valoban sokkal konnyebb az elete annak, aki szep (elete elso feleben), nemcsak a parkapcsolatokban. Mindenki mosolyog, udvariaskodik, "nyalizik", "szebb hust" es jobb allast kap, mindenki a kegyet keresi es kiveteleznek vele, mindenfele kutatas ezt bizonyitja.


Az, amit a kerdezo kerdez, az is idetartozik: jobban ki lehet veluk jonni, kedvesebbek? Dehogyis. Csak osztonosen igy latjak masok, hogy aki szep, az jo ember is.

Sot, ha egy luzer kulseju, csunya vagy (csak hasbol mondom) dadogos, santa ferfirol kiderul, hogy feltunoen szep partnere, felesege van, akkor a ferfit is hirtelen mas szemmel kezdik meregetni. A nok biztos.

2022. okt. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9+

ja, azert az, hogy "eszkoztelen" marad, nem torvenyszeru

attol is fugg, hogy okosan nevelik-e

2022. okt. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!