Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívő keresztény nőket nem...

A hívő keresztény nőket nem zavarja, hogy a vallásuk alapján gyakorlatilag alsóbbrendűnek vannak tekintve a férfiakkal szemben?

Figyelt kérdés
Az asszonyhoz pedig így szólt: „Megsokasítom terhességed kínjait. Fájdalmak közepette szülöd gyermekeidet. Vágyakozni fogsz férjed után, ő azonban uralkodni fog rajtad.”

2022. nov. 2. 19:30
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

10-es, te vagy az első, aki érti mire gondolok.

Kételkedem persze magamban, ezért tettem fel a kérdést, hátha valaki megmagyarázza, hogy ezt hogyan lehet másképp értelmezni. Mert mégiscsak hozzátartozik az igazsághoz, hogy nálam jóval intelligensebb emberek hisznek ebben az egészben (tudósemberek, akiket bárhol hallottam vallásról nyilatkozni, ezeket a részeket rendre kihagyták). Eddig itt is csak az van amire számítottam: mindenki kitér a konkrét válaszok elől, és nekik tetsző részeket reklámoznak helyette (vagy rosszabb esetben támadnak).

2022. nov. 2. 20:35
 12/41 A kérdező kommentje:
12: Te arra térsz ki, hogy milyen pozitív hatásai lehetnek annak, hogy valaki belelovalja magát a hitbe. Szerintem ez egy pozitív MELLÉKhatás. De probléma, ha valamiben úgy hiszünk, hogy nem is vagyunk tisztában vele mit tartalmaz valójában, ez szimplán bigottság. Az az egy mondat igenis része a Bibliának és ha félremagyarázom, kérlek, magyarázd meg rendesen, nyitott vagyok más értelmezésekre, pont ezért írtam ki a kérdést.
2022. nov. 2. 20:46
 13/41 NTBS ***** válasza:
21%
Valószínűleg nem. De halkan megkérdezném, hogy a mostani világ nagy egyenjogúsága mellett könnyebb lett-e a nők élete? Boldogabbak-e a világi nők mint a vallásos nők? Szerintem nem.
2022. nov. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
50%

Pedig rosszul gondolod ha azt hiszed a nők "alsóbbrendűnek vannak tekintve"

Mit ír a Biblia a nőkről? azt kéne megnézni, nem azt ahogy egyes keresztények gondolják és viselkednek.

A Biblia tele van fontos üzenetekkel evvel kapcsolatban a nők fontos szerepet töltenek be.

Jézus maga is kiáll ezért, Ő is egy nőtől függött. nagy női tettekről is ír a Biblia nők bizonyságtételeiről a hitükben.

Gábriel is Máriának jelent meg de ami mégfontosabb Jézus is egy nő előtt jelent meg feltámadásakor, pedig ott volt 12 követője.

Sorolhatnám a példákat, még az Ószövetségből is, de egyértelmű a Biblia nem így írna a nőkről ha alacsonyabbrendűként kezelné őket ahogy te tapasztaltad bizonyos keresztényektől

2022. nov. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
55%

#14

Igen, könnyebb lett a nők élete. Mert pl.:

Nem a apád ad el pénzért egy akármien faszinak feleségül, hanem te választhatod a párodat.

El tudsz vállni a férjedtől.

Nem kell eltürnöd azt hogy megerőszakoljanak, vagy összeverjenek.

Van saját kereseted, így el is tudod látni magad.

Rendelkezhetsz a saját tested felett (bár ugye ez nem mindenhol van így).

Tanulhatsz és még egyetemre is járhatsz.

Sportolhatsz.

Szavazhatsz.

Plusz, nem kell attól rettegned, hogy mikor fognak felgyújtani máglyán.


Azt meg hogy valaki mennyire boldog, nem a vallása fogja meghatározni.

2022. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 Demion ***** válasza:
81%

#14

"De halkan megkérdezném, hogy a mostani világ nagy egyenjogúsága mellett könnyebb lett-e a nők élete?"


Neked könnyebb az életed attól, hogy egyenjogú vagy, vagy akkor lennél boldogabb, ha jogilag alávetett lennél másokhoz képest?

2022. nov. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
15: Pontosan a Bibliából idéztem, ezen mekegünk itt már mióta... Azt az idézetet magyarázd meg, amit már idetettem, kérlek, ne más dolgokkal dobálózz, mert az, hogy Jézus egy nőnek jelent meg, egyáltalán nem teszi semmissé a kereszténység szempontjából az Ószövetségben leírtakat.
2022. nov. 2. 21:26
 18/41 anonim ***** válasza:

Leírtam a #9 (ma 20:19) válaszban.

Nincs semmi fontosabb a Bibliával kapcsolatban mint amit Jézus kinyilatkoztatott. Hiszen amit Jézus mond az Isten szava.

2022. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
78%
Nem alsóbbrendűnek a nők, a Biblia kimondja, hogy Isten előtt nincs zsidó vagy gój, nincs férfi vagy nő, mindenki egyenlő Isten szemében.
2022. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:

19: Arról a válaszról beszélsz, amiben sátáni eredetet vélsz felfedezni a kérdésemben? Nem akartam rá válaszolni, mert egyrészt nonszensznek éreztem, másrészt ha folytatom a beszélgetést veled, a végén még én leszek az Antikrisztus a szemedben és hidd el, nem akarlak frusztrálni. Lehet, hogy nincs fontosabb Jézus mondandójánál, legyen ebben igazad. De akkor miért áll számos másik rész ellentétben azzal, amit mondasz? Miért van az is a Bibliában, a végül is Szentírás?


20: Kimondja? Idézd, légy szíves! És ha már idézed, ne feledkezz meg ezekről sem:


„Az asszonyok engedelmeskedjenek férjüknek, mint az Úrnak.” (Efézus 5:22).


„Ha pedig az asszony nem akarja fejét befödni, vágassa le a haját. De ha megszégyenítő az asszonyra, hogy a haját levágassa vagy kopaszra nyiratkozzék, födje be a fejét.


A férfi nem köteles a fejét befödni, mert Isten képmása és dicsősége, az asszony ellenben a férfi dísze. Nem a férfi lett ugyanis az asszonyból, hanem az asszony a férfiből.


Ezért viselje az asszony annak jelét, hogy hatalom alatt áll, az angyalokra való tekintettel.” (Korintusiaknak írt I. levél, 11. fejezet)

2022. nov. 2. 23:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!