Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívő keresztény nőket nem...

A hívő keresztény nőket nem zavarja, hogy a vallásuk alapján gyakorlatilag alsóbbrendűnek vannak tekintve a férfiakkal szemben?

Figyelt kérdés
Az asszonyhoz pedig így szólt: „Megsokasítom terhességed kínjait. Fájdalmak közepette szülöd gyermekeidet. Vágyakozni fogsz férjed után, ő azonban uralkodni fog rajtad.”

2022. nov. 2. 19:30
1 2 3 4 5
 41/41 A kérdező kommentje:

Sajnálom #40-es válaszoló, hogy azt hiszed csak azért, mert nőnek születtél, kevesebb vagy a férfiaknál és prolin fogalmazva bár, de mégis ezt érzem most találónak: be kell csicskulnod. Tényleg nagyon sajnálom, hogy így érzel. Persze a te életed a te döntéseiddel.


Én nem a család ellen szólok, mert egyáltalán nem tartom ördögtől valónak, sőt, egyszer talán nekem is lesz. De olyan férfi nem létezik (és nem is fog létezni soha), akit fölém rendelt volna a sors. Mellém esetleg. És engem mellé. Ami megintcsak nem azt jelenti, hogy egymás nélkül, egyenként ne lennénk egyformán értékesek. Az egyenlőségben hiszek, szóval számomra több sebből vérzik az, amit te itt el akarsz adni, mint "normális". Tulajdonképpen csak ráerősít arra a mérgező jelenségre, amit az idézetekben lehet látni és szépen letapossa néhány előtted válaszoló emberke egyébként szintén gyenge és cáfolható magyarázkodásait. Ezzel pedig befejeztem, több időt nem szánok erre a témára most egy darabig biztosan. Ami ezek után érkezik (válasz), abszolút hidegen hagy.

2022. nov. 8. 23:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!