Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért akarják ennyire az egot...

Miért akarják ennyire az egot megölni?

Figyelt kérdés

Hallottam olyan állításokat miszerint az ego rossz és meg kell halnia. Ilyen drog fogyasztó monják, hogy ego megsemmisülést tapasztaltak.

De nem hiszem, hogy ez Istentől származó dolog.

Nem úgy képzelem el az ideális túlvilágot de szerintem nem csak én, hogy öntudatlanul lebegek a semmiben eggyé olvadva az univerzummal.

Nagyon is fontos az én fogalma. Isten egyénnek teremtett minket, akkor ezek a vallási spirituális tanítok miért akarják az egyéniségünket megölni? A túlvilágon is egyéni lelkek vagyunk nem pedig egy massza.



2022. nov. 4. 14:37
1 2
 1/13 Prókátor ***** válasza:
70%

- Ti mind személyiségek vagytok! Senkit nem kell követnetek!

- Igen! Mi mind személyiségek vagyunk!

- Én nem.

2022. nov. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

akkor szerinted a túlvilágon megszűnik az ember? Akkor mi értelme van? Miért teremtett egyáltalán akkor Isten egyéni embert?


Isten nem azt akarja, hogy egy ember idegen massza legyen a lelkekből.

Igaz, hogy ott a bűn már nincs jelen de ez nem azt jelenti, hogy nincsen öntudatom

2022. nov. 4. 14:49
 3/13 A kérdező kommentje:
Általában minden ilyen ego halált átélt ember drogos, lsdt szedett...pl John Lennon is de leírta hogy abbagyja mert semmivel nem vitte előre az életét.
2022. nov. 4. 14:50
 4/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem a keresztény tradíció alapvetéseiből, hanem a keleti tradícióból indulnak ki. Onnan merítenek.
2022. nov. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

De egyáltalán mit jelent, ez a ego meghalás?


Nekem annyinak tűnik, hogy nem akarnak egyénként tovább élni, hanem valahogy egybeolvadva.


Szerintem azért indult amúgy ki ez a filozófia mert voltak olyan sámánok akik drogoztak gombákkal több ezer évvel ezelőtt és megtapasztalták ezt az élményt.

2022. nov. 4. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:

A drogosoknál azért más, mert náluk diszfunkcionálisan túlműködik az egó (náluk is). Szóval az ő szempontjukból azért igaz, hogy meg kell halnia, hogy egy új, egészséges egó fejlődhessen a helyén, ami együttműködik az egyénnel, és nem kisajátítja annak pszichéjét.


De igazából ez is csak a freudiánus szemléletben értelmes. Más megközelítésekben nincs is, vagy más komponensként kezelik, például szoktak "having mode" és "being mode" különbségekről beszélni, vagy jungiánus megközelítésben alszemélyiségekről, megint máshol meg sémamódokról, szóval van pár koordinátarendszer, amiben ezt emg lehet fogalmazni, az egó ebből csak az egyiknek a sajátja, de mert Freudtól származik, ezért jóval angyobb impaktja volt a kultúrára ennek a megközelítésnek, mint a többinek.

2022. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6os akkor nincs ilyen hogy ego meghalás? Egyáltalán miért akarna valaki megszűnni mint egyén, mint létező? Ennyire utálja magát?


Igen is létezik az "én" nem pedig valami kozmikus massza vagyok

2022. nov. 4. 17:28
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Óriási tévedésekről és félreértésekről van szó!


Mi az ami az emberben ellenáll Istennek??? Önzőség, büszkeség, gőg, stb. Tehát önös megalomániás érdekek!!! Mi áll ISten és az ember közé??? Na pont ennek kell megszűnnie ahhoz, hogy IStenhez tudjunk közelíteni!!! Mi van és mi áll ISten és az ember között, hogy ne találjanak egymásra??? Isten nyitott, de az ember nagyon nehezen nyit Isten felé!!! Miért??? Gőg, büszkeség, önzőség, bűn, (ki, ha én nem, majd én megmutatom)!!! Na ez az EGO!!! Ez áll ISten és az ember közé!!!

2022. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 A kérdés az, hogy az ego fogalma azonos-e az énnel.
2022. nov. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az egó nem azonos az énnel, már a freaudiánus szemléletben is csak az egyik komponense az énnek (id-ego-superego). Jungnál ott van a szelf (selbst) ami szintén az én, de mélyebben van, mint a perszóna, vagy az animus.


A probléma az egóval az, hogy éppenúgy egy saját értelmezési keretben értelmez mindent, akkor is, ha éppen az nem adaptív. Nem mell tőle megszabadulni, de nem is kell túldimenzionálni úgy, mintha az egó volna a tudat teljessége, meg az én középpontja. Az egó is csak egy funkció, ami el tudja látni a feladatát jól is és rosszul is. Mindenesetre ügyelnünk kell rá, mert az önbecsapás melegágya.


Mivel szinte mindig jelen van a tudatunkban, a keretei be tudnak kötni, ezért nem árt néha fellazítani. Az egóhalál valójában inkább egó-lekapcsolás, senki nem veszíti el maradandóan, de a szemlélet hirtelen változása hathat transzformatív élményként.


Szerintem amúgy annyira nem kell vele sokat foglalkozni, nem lell vele sem küzdeni, sem kell kiszolgálni azt.

2022. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!